Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok kellene anyósnak...

Mit gondoltok kellene anyósnak pénzt adnia ha a gyermekéhez(és családjához férj+gyerek) költözik vagy sem?

Figyelt kérdés

anyósnak van pénze(milliók) megtehetné hogy adjon.

kérhetne a gyereke pénzt tőle vagy bunkóság lenne? ti kérnétek?(nem elherdálásra )

vagy anyósnak kellene felajánlani hogy ad nekik és ha ebben gondolkodtok, a pénze hány % át adhatná?

vagy ti ha ebben a helyzetben lennétek akár anyós akár gyerek oldal ti hogy döntenétek?



2022. márc. 20. 22:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
53%

"mennyire várható vagy elvárható és a hozzá állás hogy milyennek kellene lennie.

mindig is jó kapcsolatuk volt."


A jó kapcsolatot jó fenntartani. A Várható, Elvárható és a Kellene szavak ezt nem segítik.

2022. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%

Anyósod sporolós asszony, hiszen milliókat spórolt meg -vagy ha máshonnan jött a pénz, akkor sem herdálta el-.

A spórolt pénz majd akkor jár nektek, ha meghal és megöröklitek, addig semmi közötök hozzá.

A nyugdíjából viszont fizesse ki az étkezés és rezsi rá eső részét.

Ami meg marad a nyugdíjából azt költhesse arra amire szeretné -gyógyszer, orvos, ruházkodás, fodrász-.

Nagyon rosszul néz az ki, mikor a mamától elszedik összes pénzt, mert úgy sem kell neki, hisz "itt lakik" meg van mindene.

2022. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem voltam ilyen helyzetben, de barátnőm igen, hozzájuk költözött az anyukája (idős volt, és bár beteg nem, de gyenge, jobb volt, ha mindig van körülötte valaki).

Náluk anyuka letette a bankkártyáját a lánya elé (arra jött a nyugdíj), és mondta neki, hogy használja nyugodtan.

2022. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
51%

Én kérnék pénzt. Több okból.

Egyrészt alap, hogy a rezsi, kaja rá jutó részét fizeti. Viszont akkor még csak nullán vagyok, ugye. És mivel nem vagyunk panzió, és nem arról szól a dolog, hogy rezsi+kaja fejében lehet nálunk lakni, ezért én úgy vagyok vele, hogy: Mivel az én (mi) életünk is megváltozik, mivel egy család dinamikáját igenis fel tudja borítani +1 fő (amikor ketten élünk itt a férjemmel), ezért némi ellentételezést szeretnék. Mert ugye én (mi) mondok le a nyugalmamról, kényelmemről. Tehát lenne még havi valami plusz összeg.

Vagy elmehet otthonba is. Akkor rámenne a nyugdíja, de legalább idegenek között van.

Még hozzátenném, hogy nem mindegy, hogy egyszem gyereke vagyok-e.

2022. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
83%

Lehet fikázni a 24-est, de gondoljatok bele: Nagyvonalú az ember, nem kér pénzt (rezsire sem, kajára sem), és eltart plusz egy főt. Akinek ez anyagilag nem gond, tegye. Én megérezném, lehet, azon múlna, hogy nem tudnám fizetni a gyerekem nyelvtanfolyamát (csak példa volt). A másik meg az, hogy nem mindegy, a szülő lakásával mi lesz. Ha ti öröklitek így is, úgy is, akkor oké. Ha a tesóval ketten öröklitek 50-50 százalékban, akkor ti támogattátok (az ott lakással), utána pedig minden feleződik, (számláján levő pénz, nyugdíjából nálatok összerakott pénz, amit azért tudott megspórolni, mert ti tartottátok el).

Szóval kérdező, ha a végén így is, úgy is minden a tietek lesz, és nincs havi likviditási gondotok, akkor ne kérjetek. De ha vannak tesók is, akik semmi kényelmetlenséget nem vállalnak fel a dologból, akkor azért járna még nektek valami plusz, én úgy gondolom.

Nálunk a rokonságban pl. volt olyan, hogy a néni a lányáékhoz költözött, pénzt nem kértek tőle, és lényegében a lánya égisze alól támogatta a másik, léhűtő gyerekét havi rendszerességgel, na ezt már nem.

2022. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem tartok el senkit a gyerekem és a családom kárára. Ha van nyugdíja, és még van megtakarítása is, akkor főleg nem. (Kivéve, ha én öröklöm majd valamikor az egészet).
2022. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%

Csak rezsi ràeső rèszèt kèrnèm el, illetve konyhára legjobb ha magànak vásárol.

Nagymamám apámèkkal tölti a telet lakásban, nyáron visszaköltözik a kis kertes házába. Arra a pár hónapra nem kèrik mèg a rezsi x%-àt sem, nemhogy plusz pènzt. Enni magának vásárol a kis nyugdíjából, magára főz.

2022. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk édesanyámtól nem akartam pénzt kérni sem rezsire sem semmire. Ő viszont sírt, hogy nem akar rajtunk élősködni és szeretne valahogy segíteni nekünk. Így havonta 5000 forintot vettem el rezsire, így ő is megnyugodott :)
2022. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
65%

"Ha van nyugdíja, és még van megtakarítása is, akkor főleg nem. (Kivéve, ha én öröklöm majd valamikor az egészet)."


Na, a mami helyében beköltöznék egy jó kis nyugdíjas otthonba és utaznék.

2022. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
68%
Sztem alap, hogy ha nem is a lakhatóságot, de unokának dolgokat vegyen, vagy estleg kaját.
2022. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!