Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok kellene anyósnak...

Mit gondoltok kellene anyósnak pénzt adnia ha a gyermekéhez(és családjához férj+gyerek) költözik vagy sem?

Figyelt kérdés

anyósnak van pénze(milliók) megtehetné hogy adjon.

kérhetne a gyereke pénzt tőle vagy bunkóság lenne? ti kérnétek?(nem elherdálásra )

vagy anyósnak kellene felajánlani hogy ad nekik és ha ebben gondolkodtok, a pénze hány % át adhatná?

vagy ti ha ebben a helyzetben lennétek akár anyós akár gyerek oldal ti hogy döntenétek?



2022. márc. 20. 22:13
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
74%

#29

"Na, a mami helyében beköltöznék egy jó kis nyugdíjas otthonba és utaznék."


(A magánotthonokba belátható időn belül, szigorú feltételek teljesítése nélkül is be lehet kerülni. A lakórész vagy kis lakások használati jogát 7–15 millióért, tulajdoni jogát 15–20 millióért vásárolhatjuk meg. A havi térítési díj általában 150–300.000 forint közötti, amelyen felül még a plusz szolgáltatásokért, illetve a gyógyszerekért, saját étkezésért fizetett költségekre is számítanunk kell.)


De mehetsz, egy húrkalé önkormányzati otthonba is fele ennyiért.. te világutazó te... :D

2022. ápr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Én önkormányzati szociális otthonban voltam gyakorlaton, de még oda is pár millió volt a beugró. Ez 2007-ben volt és jellemzően akkor is az idős lakását eladva lehetett bejutni. Ha lehetett, mert hogy várólista volt. Havi térítési díj természetesen ott is volt. 100 ezer körül, akinek volt annyi. Akinek nem, annak annyit vettek el, hogy a nyugdíjas valamennyi százaléka megmaradjon. Ez sokszor nem fedezte a gyógyszereket sem. Utazni nem nagyon jártak. Maximum BKV-val mert azt ingyen volt akkor is.

Ez nem úgy van ám, hogy viszek egy bőrönd ruhát aztán ott vagyok.

2022. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!