Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit szólnátok, ha a rokonotok...

Mit szólnátok, ha a rokonotok ilyen kéréssel állna elő?

Figyelt kérdés

Az egyik unokatesóm ikreket szült nemrég. A gond az, hogy nem megoldott a lakhatása és velem akarja megoldani ezt a problémáját. Nekem ugyanis van egy albérletbe kiadott lakásom a szülővárosomban, és már többször rákérdezett, hogy mikor lesz szabad a lakás mert ő kivenné és beköltözne az ikrekkel.. Ezzel még nem is lenne probléma, viszont apuka lelépett és neki a nettó gyede plusz családija alig több, mint 200 ezer.

A lakásom piaci bérleti díja és rezsije majdnem 150 ezer ft. Amikor finoman rákérdeztem, hogy ezt hogy akarná finanszírozni, akkor még ő volt felháborodva, hogy "hát ő baráti áron gondolta kivenni"

Most a csaladja szerint én vagyok a bunkó meg a fösvény amiért nem adom át a lakást neki kb egy kis rezsi hozzájárulásért.


2022. máj. 4. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%
Kiröhögném.
2022. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen stílusban a nem engedném, hogy átlépje a küszöböt. Amúgy az ismeretségi körömben van ilyen "rokon lakik a másik lakásában" sztori, mivel az a rokon NORMÁLIS, ott működik, és igen, kb. fél áron adják ki neki (de annyival bonyolultabb ott a helyzet, hogy érzelmi okokból idegennek talán ki sem adnák, csak ha nagyon rá lennének szorulva).
2022. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelne, hogy ő és a családja mit gondol!

Nem vagy jótékonysági intézmény, ha beengeded ingyen az életben nem rakod ki, milliókat buksz rajta. Segítsen neki a családja, ne más fa@ával verjék a csalánt.

2022. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
98%
Nem a te dolgod megoldani egy felnőtt ember lakhatását a saját károdra.
2022. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se add oda.Gondolom neked is kell a bevétel,mint mindenkinek.Ha ilyen helyzetben van, kérjen segítséget az önkormányzattól.Még ha baráti áron adnád sem tudná fizetni 200000-ből.Én is albérletben lakom, családomban is többeknek van/volt kiadott lakása.Soha sem kértem ilyet tőlük.
2022. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
100%
Én rokonnal lehet, hogy még piaci áron sem! Kirakhatatlan, bármi alap dolgot megkövetelsz, vagy csak szükséged lesz a lakásra, te leszel a szemét. Ráadásul lehet, hogy inkább otthon érzik magukat, mintha idegentől bérelnék, jobban lelakják, engedély nélkül változtatnak, beszólnak a szomszédoknak, stb. És bármiért rászólsz, te leszel a rossz.
2022. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet keresni albérletet. Én sem adnám ki, baráti se rokoni áron , áron alul.

Majd aztán ha jönnek a gondok nem tud fizetni akkor majd te fizeted helyette?

Vagy a családja? Kétlem

2022. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, hogy szerinted az én dolgom őt anyagilag támogatni?

Baráti ár... az agyam eldobom az ilyen elgondolásoktól.

Eszembe nem jutna, hogy a rokon lakhatását bármilyen módon nekem kellene megoldanom.

2022. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
97%
Nem mennék bele. A családja fizesse neki az albérletet, mert ugyanis így konkrétan te fizetsz neki, mivel bevételtől esel el. Fizessen a családja. Mondd meg nekik. Röhej, mit gondolnak egyesek magukról.
2022. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, egyik füleden be, másikon ki. Kapcsolatot sem kell tartani. Egyszerűen nem a te dolgod, nem a te felelősséged. Ha a család (akár a sajátod) cseszeget, őket is le kell építeni.

Ja, és még egy: Úgy se add ki neki, hogy a családja beígéri, hogy ők fogják fizetni neked, mert nem fogják, utána pedig két kölyökkel nehéz kitenned. Egyszerűen add ki idegennek, mint eddig.

2022. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!