Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit szólnátok, ha a rokonotok...

Mit szólnátok, ha a rokonotok ilyen kéréssel állna elő?

Figyelt kérdés

Az egyik unokatesóm ikreket szült nemrég. A gond az, hogy nem megoldott a lakhatása és velem akarja megoldani ezt a problémáját. Nekem ugyanis van egy albérletbe kiadott lakásom a szülővárosomban, és már többször rákérdezett, hogy mikor lesz szabad a lakás mert ő kivenné és beköltözne az ikrekkel.. Ezzel még nem is lenne probléma, viszont apuka lelépett és neki a nettó gyede plusz családija alig több, mint 200 ezer.

A lakásom piaci bérleti díja és rezsije majdnem 150 ezer ft. Amikor finoman rákérdeztem, hogy ezt hogy akarná finanszírozni, akkor még ő volt felháborodva, hogy "hát ő baráti áron gondolta kivenni"

Most a csaladja szerint én vagyok a bunkó meg a fösvény amiért nem adom át a lakást neki kb egy kis rezsi hozzájárulásért.


2022. máj. 4. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
95%

Volt itt egy kérdés hogy valami befogadta a féltesóját meg a gyerekét ingyen, amíg talpra áll és nem talál munkát.

Gondolhatod, csak úgy nézte az álláshirdetéseket… 😄

2022. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen piócáktól jobb is megszabadulni, nem érdekelne ha megsértődik a pereputty.


És ha mondjuk hitelre van a lakás és a bérleti díjból fizeted a törlesztőt? Akkor nem csak nulla, hanem óriási mínusz… de igazából mindegy is. Lehet megkérdezném hogy apuci/anyuci kiért nem segít a saját gyerekének inkább.

2022. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
15%

Te írtál ki pár héttel ezelőtt hasonló kérdést?

Most hova tüntél?

Persze, hogy sokan gyanakodnak, hogy hülyére veszik a válaszolókat.

2022. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
91%

És akkor mi van, ha volt hasonló kérdés az oldalon? 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Miért gondoljátok minden kérdésre az, hogy kamu? Oké, tényleg sok kitalált kérdés van, de még nem jelenti azt, hogy mindegyik az.

2022. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
16%
35x Ha te segítséget kérsz akkor rögtön eltűnsz? Oké, tűzoltó írta ki és riasztás volt, de egyébként olyankorra időzíted, amikor együtt tudsz gondolkodni a segítőiddel. Kivéve, ha gond egy szál se, csak kell a reklámpénz. Mert a kamukérdések unatkozó gyerekektől az csak egy kis rész, annyira nem nagy móka. Amiért érdemes az a bevétel. Arra viszont ilyen típusú kérdést érdemes, valósághűt és provokatívat. A veled is megtörténhet és a segítség, bajban vagyok című műsorok mintájára. De itt kvázi bohócot csinálnak az emberekből. Mondjuk nagyobb baj ne legyen, de azért na.
2022. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen a tudtára adnám, hogy a lakásomat csak és kizárólag idegeneknek adom ki a problémák elkerülése végett.
2022. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
96%

Én vállalkozóként, ha baráti árat kérnek, mindig megszorzom kettővel, ki mondta, hogy a vállalkozónak kell buknia a baráti áron? Utána elfogadják az alap árat :)


Sajnos nem biztos, hogy segítenék rajtuk, sok mindentől függ, de ahogy elmondtad inkább a te oldalara hajlok.

2022. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
96%

38# "Én vállalkozóként, ha baráti árat kérnek, mindig megszorzom kettővel, ki mondta, hogy a vállalkozónak kell buknia a baráti áron? Utána elfogadják az alap árat :)"

A zsenik köztünk élnek:) Ez remek.

2022. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
95%
Semmi garancia, hogy fizetni fogja és mint családtag sokkal nehezebben is tudnád kezelni az anyagiakat később. Illetve 2 kisgyerekkel még az utcára sem rakhatod őket akármikor.
2022. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyeneknek minden ingyen kell, tudjuk. Aztán sosem rakod ki, főleg 2 gyerekkel. Tartsa el az, aki téged fösvénynek nevez. Nevetséges...
2022. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!