Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » “Használt ajándék” ajándékozás...

“Használt ajándék” ajándékozása. Más családban is előfordul ilyen?

Figyelt kérdés

Az én családomban a felnőttek nem ajándékozzák egymást, kizárólag a gyerekeket szoktuk meglepni születésnapra, karácsonyra, stb.


Férjeméknél ez máshogy van, ott a felnőttek is ajándékozzák egymást. 10 éve vagyunk együtt. Elég nehéz így egymásnak mindig mit kitalálni, én rendszerint drágább édességet, vagy egyéb, kicsit exkluzívabb ételt, lekvár különlegességet, ilyesmit szoktam adni.


Van az egyik unokatestvére férjemnek, az ő családja mindig “használt” ajándékot hoz: lejárt szavatosságú drága csoki (tuti h ők is kapták), vagy van, hogy benne marad a születésnapra hozott csecsebecsében a Boldog karácsonyt címke.

Egyszer karácsonyra egy szép díszgömböt hoztak, aminek a dobozában benne volt egy “boldog karacsonyt Éva néni” címke, gyerek írással írva. A nő tanító, valószínűleg a tanitványaitól kapta. Volt olyan, hogy azt hozták vissza, amit tőlünk kaptak (mondjuk annak örültem, külföldről hozott kis mézek :D)

Tegnap itt voltak nálunk megint, babát látogatni. A kisfiamnak pénzt hoztak, nekem viszont megint sikerült egy nagy csomag lejárt szavatosságú csokit hozni.


Ti ezt mire vélnétek? Ennyire nem figyelnek oda? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele? Férjemmel mindig nevetünk rajta, de azért akkor is furcsa valahol ez nekem….

Ráadásul ők kifejezetten ragaszkodnak ahhoz, hogy köszöntgessük egymást. Arra is gondoltunk, hogy egyszer viccből nekünk is vissza kellene vinni, amit tőlük kaptunk.



2022. máj. 12. 15:06
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, majd ugye megírod nekünk, hogy mit szóltak? :)
2022. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ne menj le erre a szintre basszus, hogy elviszed kövi ünnepkor. Egyrészt ez szint alatti magatartás, másrészt letagadja és abból a vitából te fogsz rosszul kijönni. Aki ilyen bunkó, az le fog győzni a pofabőrvastagsági versenyben. Amit most kaptál azt fogjátok meg és a héten vigyétek vissza, hogy mind évek óta le van járva. Jönni fog a duma, hogy a boltban ilyet adtak, de mondd meg, hogy nem, te mindig költesz rájuk így fejezed ki a tiszteletedet és a szeretetedet, ők is a lejárt szeméttel amit odavisznek mert ez bizony a sokadik ilyen eset és eddig mentegetted őket azzal, hogy véletlen, pedig nem az. Mondd meg amikor visszaadod, hogy ezzel zárjátok is be ezt a köszöntés-spirált a maradék jó kapcsolat megőrzése érdekében. Tehát nem kell összeveszni, meg semmi vérre menő, de a saját határaid, illetve az elvárható tisztelet miatt kezeld le korrekten ezt a mentalitást a rokonodban. Járj el tisztességesen, add meg magadnak(!) a tiszteletet és vidd nekik vissza. Legyen tartásod.
2022. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 kovpet ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy nem fogják érteni, hogy mi ezzel a baj. Ők simán megeszik és nem agyalnak ilyeneken, gondolom.
2022. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
96%
23# Két éves kifehéredett ízetlen csokit a csöves is kiköpi. De ha így is lenne, attól, hogy én szemetet eszek fel tudom mérni, hogy ez nem normális. Még megkínálni sem, nem, hogy ajándékba adni. Ez nem agyalás kérdése, hanem felfordul tőle a gyomrod, akkor legkésőbb megérted.
2022. máj. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 kovpet ***** válasza:
88%

24: Ez olyasmi lehet pszichikailag mint a gyűjtögetés. Talán az is valamennyire. Nem dobnak ki semmit, jó lesz ajándéknak, vagy nem tudom.

A lejárt csoki amúgy nem olyan mint a lejárt pl hús, abba nem halsz bele, csak az élvezeti értéke csökken le jelentősen. Az a kicsapódott fehér izé meg kakaóvaj lesz, nem penész vagy akármi.

Nyilván én se adnék ilyet ajándékba, de ismerek olyat, aki igen (családtag) és amikor visszavitte valaki neki, akkor még ő csodálkozott, hogy most ez mi, miért nem jó ez, nincs semmi baja. Mondtam, hogy nem neki van igaza, de nem értette. OK, ez csak egy eset volt, lehet, máshol más miatt csinálnak ilyeneket.

2022. máj. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy még az is lehet bakker, hogy fel se tűnik nekik :D elteszik a többi ajándékoznivaló ajándék közé aztán adják tovább megint, ahogy szokták. Lehet, már többször is járt náluk :D Szerintem tegyetek rá strigulázós cetlit :D
2022. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem se tűnik fel nekik. Nekünk is van ilyen rokonunk. Egyszer az egyik doboz macskanyelvnek megnéztük a szavatossági dátumát még 2019-ben. 2018 június volt a lejárati dátum rajta. Egy késsel megkarcoltuk az egyik betűt a hátulján és következő alkalommal mi adtuk ajándékba neki.

2020 karácsonykor kaptuk vissza :D

Jaj drága Mamikám, de sebaj, nincs harag. Mi gyerekek jót szórakoztunk azért rajta.

2022. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
92%

27-es vagyok

Mamimnál ez egyébként úgy működik, hogy megveszi a csokit, de nem eszi meg. Tulajdonképpen vendégeknek veszi, csak néha elfelejti kirakni. Következő alkalommal meg mikor megy a boltba, akkor meglátja és jaj a gyerekeknek de jó lenne. Megveszi és megy a doboza, aztán halmozódik. Ünnepekkor meg néha eszébe jut szegénynek, kikap egyet, aztán zsákbamacska hogy 2022 vagy 1996 a lejárati dátum rajta :D

Valószínűleg nem figyelik a dátumot. Nem hiszem, hogy rosszat akarnak, csak figyelmetlenek. Esetleg említsd meg nekik, ha jóban vagytok.

2022. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
91%

Most, hogy gyereketek lett, pont kapóra jön, hogy rá hivatkozva megmondjátok, hogy nem szeretnétek lejárt csokit kapni, meg később a gyereknek is ilyet adni, inkább hozzanak kevesebbet, egyszerűbb csokit, de ne legyen lejárt.

Amúgy nincs gond az ajándék továbbajándékozásával, arra mondjuk figyelhetnének, hogy ne legyen benne Éva nénis szöveg, de nem mindenki figyel a részletekre. Ez van. A sok januári, februári születésnapos mind így jár, a nem kívánt karácsonyi ajándékokat kapják meg ők.

2022. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
10%

én rendszerint drágább édességet, vagy egyéb, kicsit exkluzívabb ételt, lekvár különlegességet, ilyesmit szoktam adni.


MAgyarul tojsz mindenkire, letudod valami sablonnal. Nehogy megerőltesd magad és figyelj rájuk néha, aztán meglepd őket azzal, aminek örülnének...

2022. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!