Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » “Használt ajándék” ajándékozás...

“Használt ajándék” ajándékozása. Más családban is előfordul ilyen?

Figyelt kérdés

Az én családomban a felnőttek nem ajándékozzák egymást, kizárólag a gyerekeket szoktuk meglepni születésnapra, karácsonyra, stb.


Férjeméknél ez máshogy van, ott a felnőttek is ajándékozzák egymást. 10 éve vagyunk együtt. Elég nehéz így egymásnak mindig mit kitalálni, én rendszerint drágább édességet, vagy egyéb, kicsit exkluzívabb ételt, lekvár különlegességet, ilyesmit szoktam adni.


Van az egyik unokatestvére férjemnek, az ő családja mindig “használt” ajándékot hoz: lejárt szavatosságú drága csoki (tuti h ők is kapták), vagy van, hogy benne marad a születésnapra hozott csecsebecsében a Boldog karácsonyt címke.

Egyszer karácsonyra egy szép díszgömböt hoztak, aminek a dobozában benne volt egy “boldog karacsonyt Éva néni” címke, gyerek írással írva. A nő tanító, valószínűleg a tanitványaitól kapta. Volt olyan, hogy azt hozták vissza, amit tőlünk kaptak (mondjuk annak örültem, külföldről hozott kis mézek :D)

Tegnap itt voltak nálunk megint, babát látogatni. A kisfiamnak pénzt hoztak, nekem viszont megint sikerült egy nagy csomag lejárt szavatosságú csokit hozni.


Ti ezt mire vélnétek? Ennyire nem figyelnek oda? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele? Férjemmel mindig nevetünk rajta, de azért akkor is furcsa valahol ez nekem….

Ráadásul ők kifejezetten ragaszkodnak ahhoz, hogy köszöntgessük egymást. Arra is gondoltunk, hogy egyszer viccből nekünk is vissza kellene vinni, amit tőlük kaptunk.



2022. máj. 12. 15:06
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
24%

sikerült egy nagy csomag lejárt szavatosságú csokit hozni.



lehet, hogy így akarják közölni, hogy elegük van a csokiból, mert te mindig azt adsz nekik.

2022. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
82%

Én vendeglátós vagyok úgyhogy automatikusan a dátum az első mindig amit még ezek 🙂, nálam az nem fordulhat a elő hogy véletlenül ilyen történik. Direkt meg azért se csinálnék ilyet mert én magam se szeretem a lejárt ételeket. A száraz ételeknek amiket még meg lehet enni pár hónapig lejárat után se tartogatom sokáig, max 2 hónap és kidobom.

Pont ezért nem szeretem amikor egyik rokonom évente egyszer meglátogatni és csakúgy hoz valami kaját mindig. Messziről jön és ő is be akar dobni a karjába ami rendben is lenne. De észrevettem hogy minden alkalommal olyan könnyen romlando ételt hoz ami hamarosan lejár, tehát 1-2 nap mert gondom ez akciós. Én mindig odafigyel ek hogy frisset vegyek úgyhogy azért zavar.

Az hogy tárgyat továbbítjuk amíg új állapotban van (nem ételt) abban semmi rosszat nem látok. Mindenki kapott már olyan ajándékot életében amit nem használt soha. Megköszönted de nem tudtál vele mit kezdeni. Szóval az ilyet tovább kell adni egyszerűen a helyett hogy porosodna a szekrény mélyén, megrágja a szú vagy mittudomén. Szóval természetesen úgy hogy új állapotban maradva nem használtan, nem kopottan és ujracsomagolva. Nekem pl van 2 gyertyám amik nagyon szépek de már nem szeretek gyertyázni. Elraktam hogy ne porosodjon és valoszinű oda fogom ajándékozni valakinek egyszer ha lesz kinek (ha nem akkor csakúgy odaadom valakinek) .

2022. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, én már gyerekként se szerettem a csokit, de sokat kapok (nyilván nem rokontól, ők tudják). Simán benne van, hogy továbbadtam lejártat, eszembe nem jutna megnézni. Megkapom, megy tovább.
2022. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
83%
Nem épp illendő dolog de megesik.
2022. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
92%

De honnan veszik ezeket egyáltalán? Biztos nem rendes boltból. Emlékszem Pesten, mikor ott laktam, az Örs vezér terén voltak árusok, náluk lehetett venni lejárt csokit. Ha nem a csokival van gondod, mint ajándék, mondd meg nekik kedvesen, hogy boltból vegyék inkább, mert ott nem lejártat adnak.

De most nehogy ide írja valaki, hogy de, márpedig ő vett lejártat már boltban. :D Mert azért 99%-ban nem azt adnak el. Udvariasan közöld velük, hogy nem lejártat szeretnél enni, inkább nagyobb, megbízható boltból vegyék a csokit, de ha nem hoznak semmit, úgyis jó, amúgy sem lényeges neked az ajándékozás felnőttek közt.

2022. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
70%
35, viszi nekik a kérdező, meg a többi rokon, akinek annyi az ajándék, hogy nesze, csoki.
2022. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
42%
"bocsi XY de tudok wc-zni, nem kell hashajtónak a lejárt csoki" és visszaadod.
2022. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%

"Arra is gondoltunk, hogy egyszer viccből nekünk is vissza kellene vinni, amit tőlük kaptunk."

Én nemcsak gondolnék erre, hanem meg is tenném.

2022. máj. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
92%
38 én is visszaadnám, és egyúttal meg is jegyezném, hogy ez afféle perpetuum mobile, örökös ajándék... immár soha többet nem veszünk egymásnak semmit, csak ez a csoki járjon körbe életünk végéig, aztán a következő generációk között is :D
2022. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
90%

39#

:DDD

2022. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!