Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » “Használt ajándék” ajándékozás...

“Használt ajándék” ajándékozása. Más családban is előfordul ilyen?

Figyelt kérdés

Az én családomban a felnőttek nem ajándékozzák egymást, kizárólag a gyerekeket szoktuk meglepni születésnapra, karácsonyra, stb.


Férjeméknél ez máshogy van, ott a felnőttek is ajándékozzák egymást. 10 éve vagyunk együtt. Elég nehéz így egymásnak mindig mit kitalálni, én rendszerint drágább édességet, vagy egyéb, kicsit exkluzívabb ételt, lekvár különlegességet, ilyesmit szoktam adni.


Van az egyik unokatestvére férjemnek, az ő családja mindig “használt” ajándékot hoz: lejárt szavatosságú drága csoki (tuti h ők is kapták), vagy van, hogy benne marad a születésnapra hozott csecsebecsében a Boldog karácsonyt címke.

Egyszer karácsonyra egy szép díszgömböt hoztak, aminek a dobozában benne volt egy “boldog karacsonyt Éva néni” címke, gyerek írással írva. A nő tanító, valószínűleg a tanitványaitól kapta. Volt olyan, hogy azt hozták vissza, amit tőlünk kaptak (mondjuk annak örültem, külföldről hozott kis mézek :D)

Tegnap itt voltak nálunk megint, babát látogatni. A kisfiamnak pénzt hoztak, nekem viszont megint sikerült egy nagy csomag lejárt szavatosságú csokit hozni.


Ti ezt mire vélnétek? Ennyire nem figyelnek oda? Vagy ennyire nem foglalkoznak vele? Férjemmel mindig nevetünk rajta, de azért akkor is furcsa valahol ez nekem….

Ráadásul ők kifejezetten ragaszkodnak ahhoz, hogy köszöntgessük egymást. Arra is gondoltunk, hogy egyszer viccből nekünk is vissza kellene vinni, amit tőlük kaptunk.



2022. máj. 12. 15:06
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
68%
Csokinak minőségmegőrzési ideje van, nem jár le.
2022. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
38%
41# Írta a Kiskegyed és megmaradt? Számít ám a kérdésben.
2022. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%
42, ne magadból indulj ki... vannak nálad értelmesebbek is.
2022. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
35%

Tényleg minőségmegőrzesi ideje van a csokiknak. Tehát a dátum után már valószínű kicsit más lesz az íze vagy állaga, de még simán ehető pár hónapig.

De a kérdés szempontjából mindegy mert ajándékba olyat sem illik adni.

2022. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
32%
43# ezt nem tagadhatom, nálad viszont csak értelmesebbek vannak. Beleértve a pillangókat is.
2022. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
39%
44# ez köztudott, hogy min.megőrzése van, mondom, a kiskegyed is megírta. De a kérdéshez mi köze? Lejárt vacak, amitől felfordul az ember gyomra. A legdrágább (átlag élelmiszerboltos), 1000-1500 Ft/tábla csokik is aromátlan, kifehéredett vackok lesznek. Ezt ajándékba adni úgy, hogy "cserébe" neki értékes cuccokat visznek -de minimum nem lejárt szemetet- azért felháborító. Nem a továbbajizással van a baj, a bunkósággal, hogy nem nézem meg benne a nevemre szóló köszöntőt vagy a lejárati dátumot. Még ennyire sem érdekel. Hát menjen ilyen a búsba.
2022. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
83%

46. Ja már értem 43-mas vagy. Nem volt értelmezhető amit ál. Nem is olvasok Kiskegyedet. 41 és 44 amúgy nem ugyan az a válaszoló.


És én ezt is írtam, hogy a kérdéshez olyan szinten nincs köze hogy nem illik vinni ilyet ajándékba tehát igazából mindegy. Nem rosszindulatból írtam, csak a tényt állapítottam meg hogy az a dátum rajta micsoda. Akkor is az lesz ha lepontoztok.

Olyan szinten viszont van hogy nem leszel rosszul tőle csak már nem olyan ízletes és a külseje is meg változhat pláne a rossz tárolás miatt mert a melegben kicsapodik rajta a cukor (utóbbinak nincs is köze igazából a lejárathoz mert bármikor megtorténhet).

2022. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
84%
Uh, ez nagyon gáz! Én van, hogy veszek ajándék bonbont, de ha aztán valami miatt nem tudom rövid időn belül odaadni, akkor inkább veszek másikat, mert nem akarok azzal beégni, hogy ne adj' isten már fehéredik, kiszárad a konyakmeggy. Lejártat meg végképp nem vinnék senkinek, se kapottat (nem tudhatom, hogy akitől kaptam, honnan vette), mert nem akarom égetni magam vele, vagy megalázni azt, akinek szántam. Én szólnék miatta, és ez olyan tök gáz, hogy ő szemrebbenés nélkül odaviszi, és te még örüljél is :S Szerintem az ajándékozás szóljon arról, hogy örömet szerzek! Ha már "le kell valamivel tudni", akkor hagyjuk a fenébe!
2022. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!