Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy mindig mások...

Normális, hogy mindig mások pénzéről beszél?

Figyelt kérdés

Férjemmel élek, harminc évesek vagyunk. A sógornőm folyamatosan arról beszél, hogy mikre költ, és hogy más vagy én mikre költök. Ezt folyamatosan az ő kiadásaival hasonlítja össze. Gyerekei vannak, akik nem voltak tervezve. Ő nem költ ruhákra, nem igazán sminkel vagy nem tud, de inkább azt mondja, hogy nincs rá ideje, nem érdekli az alakja, a testápolás vagy hogy mit és mennyit eszik. Ezekre én próbálok odafigyelni, megtalálni mi áll jól nekem, és jó érzés, ha magamnak és a férjemnek is tetszem és ettől ő is jobban érzi magát és én is kevésbé vagyok feszült. Ha bármit teszek magamért, a sógornőm azzal magyarázza, hogy nekem azért megy, mert nincsenek gyerekeim. Mindenre amit csinálok, ez a válasza, vagy hogy én szerinte ráérek. Amíg nem voltak gyerekei, addig sem törődött a külsejével, vagy a lakás rendben tartásával. Rengetegszer felajánlottam neki, hogy vigyázok a gyerekekre, adtam neki ruhákat, de mintha sehogy nem fejezné be azt, hogy lehúzza bármit amit teszek magamért. Akár szellemileg, akár testileg, akár a házasságomért.

Ti mit gondoltok erről és egy ilyen rokoni kapcsolatról, ahol egyik oldalon van gyerek, a másik oldalon pedig nincs?



2022. máj. 30. 17:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
6: Jól érzed, amit írtál, nem vagyok teljesen rendben magammal. Egy éve kezdtem odafigyelni magamra, mert előtte emiatt annyira bűntudatot éreztem, hogy nem ment.
2022. máj. 30. 21:31
 12/20 A kérdező kommentje:
10: Ezt nem szoktam érteni én sem, mert tényleg 5 perc is lehet.
2022. máj. 30. 21:32
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Többször is becsúszott a gyerek? Akkor a fogamzásgátlással sem foglalkozott.

Hát ha azt mondja, hogy mert nincs gyerek, akkor mondd, hogy persze, mert tesztek róla, hogy ne is legyen.

2022. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
Akkor légy rá büszke, hogy tudtál változtatni, és legyen mindegy, hogy ő mit mond. /6/
2022. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem normális az biztos, ha még valaki gondol is ilyet, azt az adott illetőnek biztos, hogy nem mondja el.


Csökkentsd a vele való találkozásokat a minimálisra, vagy, ha továbbra is szeretnéd élvezni a társaságát, finoman szólj vissza (szerintem azért durva lenne még egyet rúgni egy ilyen bizonytalan emberbe, mint ahogy páran írták), hátha észreveszi magát. pl panaszkodik, hogy nincs ideje, te pedig rögtön ajánld fel, hogy akkor vigyázol néha a gyerekekre.; panaszkodik, hogy macerás sminkelni, erre te: szerintem nem is, napi pár perc, szívesen megmutatom és meglátod, hogy mennyire megéri majd, mert én sokkal magabiztosabb és elégedettebb vagyok, ha van rajtam smink.


Vagy mikor panaszkodik, mondd, hogy "de azért biztos örülsz, hogy ilyen szuper gyerekeid vannak és valójában nem cserélnéd le őket"

2022. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

Sógornőd: "Persze, te megteheted, mert nincs gyereked, van pénzed, időd."

Te: "Igen, hála istennek, ezért nem potyogtatok nem tervezett gyerekeket a világba.


:D :D :D Ez rohadt jó :D Te teljesen igaz! Azért nehogy már te érezd magad rosszul mert rajtad veri el az elb..ott életéből eredő frusztráltságát! Nyugodtan vissza lehet vágni neki, hogy ha jól emlékszel, ő gyerek előtt se törődött ilyen dolgokkal. Ha neki van bőr a képén beszólni neked (nyilván nem bókol, hanem rosszmájú megjegyzést tesz), akkor neked miért kellene lenyelned a választ? Azért, hogy ne bántsd meg? Ő azért szól hozzád, hogy verbálisan bántson, nehogy már ezt tűrnöd kelljen! Tanulja meg, hogy milyen az adok -kapok, aztán vagy elgondolkodik rajta, vagy egy gonddal kevesebb a jövőben!

Egyébként meg: hogy a fenébe tudnak gyerekek becsúszni? Én ezt nem tudom értelmezni. Ha még arra sincs gondja, hogy a családtervezést alakítsa, és ne állat módjára szaporodjon, akkor nem kell csodálkozni...

2022. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kell más életével foglalkozni. Ha neki erre nincs igénye, akkor nincsen, nem kell rajta dühöngeni.

Ő olyan, te meg másféle vagy, és kész.

Nagyon jó, hogy leírtad milyen csinosan öltözködöl, szépen sminkelsz, egészségesen étkezel, sportolsz, jár a keksz érte, de nem kell másokhoz hasonlítani magad.

Neked mások a prioritások, neki is.

2022. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
50%
Szerintem kerüld őt el.
2022. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem azokat, akik néhány apróság miatt rögtön azt tanácsolják, hogy szakítsd meg a kapcsolatot. Egyszer-kétszer szólj be egy kicsit, aztán majd veszi a lapot és rájön, hogy nem vagy boxzsák.
2022. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Savlekotő ***** válasza:
Zavarja a lényed minden vagy ami ő gyerek mentesen se volt, előbb utóbb ki fog robbani belőle a gyűlölet fel gyűlt harag ami rátok vetül pedig on magát utálja. És belőled is ki robbanhat a méreg érthetően, minimális kapcsolat kell vele
2022. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!