Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyerekmentes esküvőre lennék...

Gyerekmentes esküvőre lennék hivatalos. Mért nem értik meg hogy nem tudok elmenni?

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz az unokatesóm esküvője,nagy a vita mert nekem most 6 hetes a kisbabám és nem akarok úgy menni hogy a babát nem vihetem.

Unokatesóm azzal érvel hogy más is bébiszitterre bízza,de ott nagyobbak a gyerekek 3-6 évesek. Meg hogy akkor a férjem vigyáz majd rá A babám anyatejes ezért nem szeretnék tápszerre váltani hátha utána nem fogadja el a mellet. Fejni pluszba annyit nem tudok.

Már megkaptam azt is h ők 1 évvel ezelött szóltak mikor lesz az esküvő úgy kellett volna tervezni a baba projektet.

Unokatesóm mióta szervezi az esküvőt igazi menyaszörny lett. Elötte jó volt a kapcsolatunk.

Küldjek nekik attól függetlenül hogy nem megyek pénzt? Attól megbékélnek?


2022. júl. 12. 06:21
 91/142 anonim ***** válasza:
97%

Semmi kifogásom a gyermekmentes esküvők iránt, megértem ha egy pár úgy dönt: csak felnőtteket hív meg. Az érintett házaspároknak többnyire van lehetőségük eldönteni, mennek-e a gyerek nélkül vagy sem. Mindkettőre van példa, ez így van jól.

A kérdező esetében viszont az gondolom, nincs igazán döntési helyzetben.

6 héttel a szülés után még bőven viselheti és szenvedheti a szülés nyomait, a baba sem igazán bír ki ennyi időt az anyja nélkül, pláne ha anyatejes. Tehát távolmaradnék az esküvőről.

Aki ezt nem érti meg, abból teljes mértékben hiányzik az empátia.

2022. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/142 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen nem jelensz meg.

A nászajándék meg Rád van bízva: vagy adsz, vagy nem.

(Én ilyen esetben nem adnék.)

Pont.

A max., amit küldenék, az egy sok boldogság képeslap, és abba esetleg valami jelképes (ilyen 2000 Ft, esetleg 5000 Ft)


A nagy összeget annak kell adnia (szinte kötelezően), akit a lakodalomba is meghívtak, és ott tiszteletét is tette.

2022. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/142 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az unokatestvér se látott még életében 6 hetes gyereket, azért nem érti, miért nem lehet másra bízni.
2022. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/142 anonim ***** válasza:
97%

Nem lehet valaki ennyire önző. Májusban volt az esküvőnk, a 65 éves keresztanyám nem jött el úgy, hogy autóval hozták volna. Mert neki már teher. Mert "nem tudna mit kezdeni a lakodalomban". Mert utána panzióban aludni, nem otthon, neki nyűg.

Tiszteletben tartottam a döntését - nem fogok emiatt megharagudni rá. Neki ez teher. Azt meg nem szerettem volna, hogy bárkinek teher legyen az én esküvőm. És nincs harag.

2022. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/142 anonim ***** válasza:
88%
Dehogyis 93-as.Az a problémája, hogy mások mint a kérdező is, nem az ő elképzelései szerint élik az életüket, a napjaikat az ő csinnadrattájàhoz igazítva. Egy igazi egoista, önző tyúk a leendő ara. Megérdemli az is, aki így is elveszi.
2022. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/142 anonim ***** válasza:
65%

95!


Nézd, a saját esküvőjét mindenki úgy rendezi, ahogy akarja. Nincs ebben semmi de semmi onzoseg vagy egoizmus. Ez a normális. Az eskovohoz két embernek van köze, a menyasszonynak és a vőlegénynek.

Akinek nincs gyereke, az nem tudja, melyik időszak mivel jár. Ugyanmar, miért ne lehetne egy csecsemőt másra bízni, csak fekszik az ágyban, cumisuveget bárki tud adni neki az elgondolás alapvetően és nincs ezzel se baj. Ha lesz gyereke, megerti mi a probléma.

2022. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/142 anonim ***** válasza:
93%

96 Nekem sincs gyerekem, mégis tudom, hogy egy csecsemő gondozása nem annyiból áll, hogy leteszem az ágyba és odaadom neki a cumisüveget.

Minimális empátia azért egy felnőtt embertől elvárható lenne.

Ha ő gyerekmentes esküvőt akar szervezni, szíve joga, de akkor fogadja el azt is, hogy a kisgyerekes szülők közül nem mindenki fog elmenni.

2022. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/142 anonim ***** válasza:
94%

97!


De nem minden gyermektelen tudja.

Amellett egyb6 hetes gyereket felelősségteljes szülő amúgy se visz esküvőre

2022. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/142 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekmentes esküvő, tehát a gyereket alapból nem vihetné. 6 heteset gyerekes esküvőre se. Otthon meg nem hagyja, nem a városban lévő anyakönyvvezetőhöz kéne elugrania a házasulandók kedvéért 1 órára valakire rábízva a gyakorlatilag újszülött gyereket.

Szerintem egyértelmű, hogy ilyen élethelyzetben ő nem megy. A problémát sem értem.

2022. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/142 anonim ***** válasza:
89%

#96

Az oké, de ő még a gyerekcsinálást is az esküvőjéhez akarta igazíttatni. Szerinted ez mi, ha nem önzőség, önteltség? Ő akarja megszabni, hogy ki mikor dugjon, csak mert neki ekkor meg ekkor lesz az esküvője. Hagyjuk már.....

Hiába tudja meg később, hogy mivel jár egy gyerek, amikor most van problémája ezzel a beképzelt menyaszörnynek.

És bocs de egy ilyen liba miatt én sem dobnám félre a gyerekemet 1 percre sem, csak azért, hogy lássam bájologni felfuvalkodva a nagy szent napon, főleg ilyen előzmények után. Férjhez menni lehet úgyis, hogy nem osztom az észt a leendő vendégeknek. Ez a liba viszont csak így tud.

De kíváncsi lennék, hogy te mit szólnál hozzá, ha valaki a fejedhez vágja, hogy szólt előre, hogy most nem szabad gyereket összehoznod, mert neki esküvője lesz majd. De védjed nyugodtan.

2022. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!