Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek "eros huzas" volt...

Szerintetek "eros huzas" volt megszuntetni az osszes kontaktot es vezeteknevet valtani anyaira hivatalosan?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki egyeni dontese. 18 eves voltam,7 evvel ezelott,mikor hivatalosan is tehat szem.ig. bizonyitvanyok stb minden nyilvantartasban a nevem anyai vezeteknevre kerult. Apam nem torodott velem de mas hazassagaibol levo gyerekeivel igen,nem csak anyagilag semmit pedig ha akart volna tudott volna ja es lelkileg is tehat ami semmibe se kerul.. Anyai csaladom mindennek sot minden duplajanak a duplajar megadta nekem DE itt nem az anyagi inkabb a Lelki tamogatas a lenyeg !! 😊


Igy meghoztam a dontest es a 18.szuletesnapom utan egybol mentem a kerelemmel. Meglett! Anyai vezeteknev es keresztnev csere. Majd apai csalad verig sertodese :D

Mindig bantottak engem. Nekem igy nem kell a kontakt..


Mas meg beszolt h de ez mennyire eros mennyire durva. Mindenki szive joga.


Ti MILYEN esetben tennetek ilyet? Vagy Ti csak kapcsolatot szakitottatok meg azokkal akik lehuztak ??


Oriasi mazlim van az anyai csaladdal. :)

De mar azota felnottem. Jobban erzem magam.

25N



#megszuntetese
2019. máj. 30. 17:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Hozza szeretnem tenni: nem alkoholista apam, okkal nem engedem kozel magamhoz 7 eve, es egyaltalan nem beszelek vele, mar nem keres.


Azert gondolkoztam el mert valaki rakerdezett es mondta h "azta nagyon durva de nagyon joo dolog amit tettel szuper" valaki szerint "felesleges energiapazarlas volt vegigcsinalni"


Penzben kb 12-15 ezer ft egy ilyen. Tehat nem 70-80 mint hiszik sokan.


Kb ra 1 evre voltam tul az egeszen azaz 6 eve. Amikor ugy megnyugodtam h senki se zaklat toluk h miert nem megyek oda h azt hallgassam ahogy panaszkodnak beszologatnak.. stb.


Beke van.

2019. máj. 30. 17:44
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a te döntésed, senkinek nincs joga elitelni miatta. De szerintem jól tetted, apukád rontotta el.
2019. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Jól érzed magad, ergo jól tetted. Én nemsokára megyek, most lettem pár hete 18, én anyukám leánykori vezetéknevét fogom felvenni.
2019. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Én nem változtattam meg a nevem, de az egész családommal megszakítottam a kapcsolatot. Aki mérgező, az nem maradhat az életem része, akár rokon, akár nem, a vérségi kötelék semmit sem jelent. Nem tartom erős húzásnak, apád tulajdonképpen spermadonor volt számodra, nem szülőd.
2019. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól tetted. Te ettől jobban érzed magad, akkor így a jó. Apai család sértődhet. Mire fel? Eddig se törődtek veled, had sértődjenek. Teljesen megértem hogy egy ilyen "családhoz" még névileg sem akarsz kötődni. Akik pedig azt mondják hogy ez milyen durva, azok nem tudják ilyen az ha valakinek a saját családja, saját apja vagy anyja sz*rba se nézi. Csak ezért mondják hogy durva, mert nem tapasztaltak ilyet. Ez van nem kell foglalkozni a negatív véleményekkel. :)
2019. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%
Nyilvánvaló, hogy képtelen vagy elengedni magadtól az érzelmi sértődöttséget, ami sajnos kihathat további életedre is.
2019. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

18:20 Nagyon sajnallak teged.

Nem tudtad felfogni h azert irtam ki a kerdest mert valakik rakerdeztek es szerintuk durva.. es egeszen eddig nem is gondoltam volna h durva e..de nem az!

Igen kihat! Mert nem beszelek vele es veluk azota :D kihat mert jobban erzem magam miota nem vagyok a neven!

Rettentoen sajnallak hogy nem tudtad felfogni es meg le is irtad.

Ha valami nem jo es tettem ellene az kihat az eletemre igazad van jobb is lett.


Hogy faj e? Addig fajt igen mig a mergezo emberek koze hajlando voltam illembol menni. Mar nem.


18:09-es nem ertelek. Ugyanazt irtad mint en ugyanezt tettem 7 eve mint amit Te fogsz. Anyai szuletesi vezeteknevre irattam minden iratomat. De ha neked is elvaltak a szuleid akkor gondolom anyukad most is a szuletesi neven van ha nem ment ferjhez es vette fel az uj ferj nevet. :)

2019. máj. 30. 18:35
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a vezetéknevedet lecseréled anyádéra az oké,de a keresztnevedet miért?

Am.jó döntés volt.

2019. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

#3 vagyok.


Anyukám 2 éve házasodott és felvette az új férje nevét (nevelőapám), de én úgy döntöttem, hogy anyum leánykori vezetéknevét szeretném viselni, mert anyai nagyapám és nagymamám nagyon sokat jelentenek nekem.

2019. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolso jhaa igy ertem vilagos! Nehogy felvedd neveloapad nevet.. !!!!

Igy ertheto :) jol teszed Te is.

2019. máj. 30. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!