Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Folyton kritizáló rokonok,...

Folyton kritizáló rokonok, akiknek sehogy sem lehet megfelelni, mert mindig mindenbe belekötnek. Ismerős? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Nálunk van jó pár... (Direkt nem írok rokoni titulust, mert nem ez a lényeg, van közeli, meg kevésbé közeli is.)


Az egyik senkit nem bír elviselni maga körül. Ha együtt töltünk valamennyi időt az egyik nyaralóban (ami társasház), akkor abba is beleköt, hogy ne engedjük meg annyira a csapot, ha iszunk, mert zavarhatja a szomszédot a víz áramlása a csőben (közben persze a felettünk lévő hajnali 4-kor kopogós cipőben trappol). Beleköt abba, hogy túl későn fekszem le, beleköt abba, hogy túl későn vagy éppen korán kelek fel, akkor is, ha lapos kúszásban vagyok, a szomszédok, meg csodálkoznak, hogy én meg ott vagyok, beleköt abba, ha TV-t nézek (amúgy normál hangerőn), mert zavarhatja a szomszédot stb. A másik rögtön a tanulmányi eredményemről faggat, miután megtudja, hogy a lehető legjobb, akkor faggat tovább a kapcsolataimról, jön a "Miért nincs még barátnőd? Neked is aktuális lenne már.", aztán jön a külsőm, "Miért hosszabb a hajad? Menj el fodrászhoz!", "Miért vágattál ennyit?", "Miért van rajtad kockás ing? Mi egy szál atlétában megsülünk.", "Miért hordasz magaddal kabalát? Azt nem a kisgyerekeknek adnak?". Aztán van amaz, aki meg a fiatalságom kihasználva néha felnőttként, néha gyerekként hivatkozik rá, annak függvényében, hogy melyik kézenfekvőbb a kellemetlen szituáció előidézéséhez. "Mindjárt felnőtt vagy, ideje lenne megtanulnod kezelni a mindennapi gondokat!", "Még gyerek vagy, nem tudom miért akarsz itt felnőtteset játszani.". Stb.


Nálatok is vannak ilyen rokonok? Hogyan kezelitek? Ismerős?



2022. júl. 17. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarsz bárkinek megfelelni???
2022. júl. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Törődj kérlek a saját életeddel. Ezt a mondatot ismételgesd nekik.
2022. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek mesz oda?
2022. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük foglalkozni.
2022. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mazochista.

Menj kempingbe a haverokkal.

2022. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a jó múltkor elküldtem őket melegebb éghajlatra, azóta nem jönnek, de nem is hiányoznak. 😃
2022. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom velük a kapcsolatot, el van intézve.
2022. júl. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyod? ( Tudom, direkt nem írtál rokoni titulust) De én a szüleimnek se hagynám, hogy ilyeneket mondjanak nekem, vagy kérdezzenek. Lehet már régebb óta hagyod, hogy közelebb kerüljenek hozzád, és ez felbátorítja őket, hogy ilyeneket merjenek mondani. Nekem a nagybátyám és a felesége ilyen, de próbálok egy bizonyos távolságot tartani tőlük. Csak az a baj, hogy a szomszéd házban laknak. Volt hogy megmondtam a magamét, ha úgy éreztem ez már egy kicsit sok. De összeveszni se lehet velük, mert mindig hoz a feleség süteményt, meg nyájasan beszélnek, csak ezért el is várnak valamit, vagyis ha elfogadom, akkor az feljogosítja őket, hogy egyre több mindenbe beleszóljanak.
2022. júl. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod nekik, hogy Kuss
2022. júl. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ignorálom őket.


Évi 2-3x eltöltök náluk pár napot, és ennyi.

2022. júl. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!