Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Folyton kritizáló rokonok,...

Folyton kritizáló rokonok, akiknek sehogy sem lehet megfelelni, mert mindig mindenbe belekötnek. Ismerős? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Nálunk van jó pár... (Direkt nem írok rokoni titulust, mert nem ez a lényeg, van közeli, meg kevésbé közeli is.)


Az egyik senkit nem bír elviselni maga körül. Ha együtt töltünk valamennyi időt az egyik nyaralóban (ami társasház), akkor abba is beleköt, hogy ne engedjük meg annyira a csapot, ha iszunk, mert zavarhatja a szomszédot a víz áramlása a csőben (közben persze a felettünk lévő hajnali 4-kor kopogós cipőben trappol). Beleköt abba, hogy túl későn fekszem le, beleköt abba, hogy túl későn vagy éppen korán kelek fel, akkor is, ha lapos kúszásban vagyok, a szomszédok, meg csodálkoznak, hogy én meg ott vagyok, beleköt abba, ha TV-t nézek (amúgy normál hangerőn), mert zavarhatja a szomszédot stb. A másik rögtön a tanulmányi eredményemről faggat, miután megtudja, hogy a lehető legjobb, akkor faggat tovább a kapcsolataimról, jön a "Miért nincs még barátnőd? Neked is aktuális lenne már.", aztán jön a külsőm, "Miért hosszabb a hajad? Menj el fodrászhoz!", "Miért vágattál ennyit?", "Miért van rajtad kockás ing? Mi egy szál atlétában megsülünk.", "Miért hordasz magaddal kabalát? Azt nem a kisgyerekeknek adnak?". Aztán van amaz, aki meg a fiatalságom kihasználva néha felnőttként, néha gyerekként hivatkozik rá, annak függvényében, hogy melyik kézenfekvőbb a kellemetlen szituáció előidézéséhez. "Mindjárt felnőtt vagy, ideje lenne megtanulnod kezelni a mindennapi gondokat!", "Még gyerek vagy, nem tudom miért akarsz itt felnőtteset játszani.". Stb.


Nálatok is vannak ilyen rokonok? Hogyan kezelitek? Ismerős?



2022. júl. 17. 22:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
El tudod kerülni, kapcsolattartás sem kötelező. Családi összejövetelek alkalmával meg (ha a többiek jófejek) azt az egy illetőt ignoráld.
2022. júl. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
100%
Kizártam őket az életemből.
2022. júl. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene mondani neki, hogy téged ez Bánt/Zavar, miért, és felszólítani, hogy fejezze be. Legyen már kimondva, hogy MI VAN.
2022. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartok velük kapcsolatot, probléma megoldva.
2022. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Tizenéves vagy...? Miért nem anyádék teszik helyre a beszólongatós rokonokat?
2022. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám jó pár éve megoldotta ezt a gondot. Nem jön senki olyan és kész!
2022. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el te is keresni bennük a hibát. És ahol lehet köss beléjük.


B verzió hogy direkt csináld az ellenkezőjét annak amit kérnek.

Majd megértik hogy veled ne kötekedjenek.

2022. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én röviden megoldottam ezt a kérdést:

Rokon: Miért csak most jöttél?, Miért ilyen a hajad? Be kellene festeni!, Miért nem kétrészes a fürdőruhád? Megmutatom, milyet vegyél!, Miért nem eszed meg? Miért azt iszod? .... stb.

Én: *egyetlen szót sem szól, csak mosolyog a rokonra*

Rokon: Nem hallottad, amit mondtam???

Én: De. *megfordul és arrébb megy*.


Néhány ilyen után kedves rokon abbahagyta. (Csak nálam, azóta mást piszkál).

2022. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!