Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan haragszik rám a...

Jogosan haragszik rám a hugom, amiért nem vigyázom a kislányára?

Figyelt kérdés
A hugommal hetek óta nem beszélünk, mert a nyári szünet elején megkérdezte, hogy vigyáznék-e az elsős kislányára ezidő alatt. Tanár vagyok. Július 4. és augusztus 22. között itthon vagyok és kitalálta, hogy mivel én úgy sem dolgozom, ezért erre a hat hétre "lepasszolná" nekem, mert a gyerek felügyeletét nem tudják megoldani a férjével, a táborokat meg nem tudják kifizetni. Én egész évben tanítok, felügyelek, gyereket nevelek és ezidő alatt tényleg pihenni szeretnék, emiatt nem vállaltam. Azóta nem hajlandó beszélni velem és közös ismerősöktől hallom vissza, hogy minden önző szemétnek elmond. Szerintetek jogosan haragszik rám?
2022. júl. 21. 18:53
 121/167 anonim ***** válasza:
100%

111es miért így együtt van a család? Nem, a kislányt a kérdező nyakába sóznák.

Akinek gyereke van az belekalkulálja a szüneteket is, tesz félre táborra, meg programokra.


Az én fiam is három táborba megy, mert máshogy nem tudtuk megoldani

2022. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/167 anonim ***** válasza:
16%
104 ki állítótt ilyet? Szöveg értelmezés nem megy?
2022. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/167 anonim ***** válasza:
97%

"nagy bűn egy családtagtól segítséget kérni, aki ráér."


Honnan tudod te, hogy ráér? A saját időddel gazdálkodj, ne máséval.

2022. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/167 anonim ***** válasza:
100%

" Én viszont önző módon szeretnék augusztus közepéig reggelente sokáig aludni, majd eljárni úszni, este pedig barátaimmal találkozni."


Nagyon jól teszed és ez nem önzés.

2022. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/167 anonim ***** válasza:
96%
Annyira álszent dolog, amikor valaki azzal jön, hogy "hát de egy család vagytok/vagyunk". És? Nem véletlenül szokták mondani, hogy szerencsére a barátainkat megválaszthatjuk, de a rokonainkat nem. Gondolom a tesóka nem nagyon adna semmit cserébe azért a heteken át tartó felvigyázásért, mert hát cSaLáDoN belül csak szívességeket teszünk. Egyébként meg akkor mi van ha most a kérdező hat hétig nem dolgozik? Semmi. Ha a tévé előtt feküdve, pizzát majszolva akarja azt a hat hetet tölteni, szíve joga. Csak azért, mert tanár, azt gondolják, hogy imádja a gyerekzajt és minden vágya, hogy csak gyerekekkel foglalkozzon? Néha-néha pár óra vagy akár egy nap belefér (bár ezt én saját magamról állítom, a kérdező nevében nem beszélek), viszont több mint egy hónap, minden hétköznap messze túlzás. Gondolom nem felelne meg, ha a gyereket leültetné a tévé elé, hanem vinni kellene ide-oda, hogy a gyerek jól érezze magát, ami már plusz kiadás, amire nem feltétlen akarna költeni a kérdező. Jó, tegyünk meg dolgokat a rokonainknak, de ne mindig minden körülmények között. A lóf@$znak is van vége, ugyebár.
2022. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/167 anonim ***** válasza:
97%
Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor valahogy soha senki nem említi, hogy a tanárok nem nagyon dönthetik el, mikor mennek szabadságra, akkor lehet, amikor a tanév lehetővé teszi (mert nincs, aki helyettesítse őket pl). Ja és nem ám ugyanolyan hosszú a szabijuk, mint a gyerekeké.
2022. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/167 anonim ***** válasza:
94%

Nem semmi a testvéred.


Én elvált, egyedülálló anya vagyok. Mindkét nagymama meghalt a családban, a nagyapáknak eszébe sem jut, hogy egy napra is vigyázzanak az unokájukra. 2 hét szabira megyek én is és az apja is, a fennmaradó időben ügyeletben és önkormányzati napközis táborban van.

Táborba nem tudom elküldeni, mert kb 8-kor kezdődnek, és akkor már dolgozni kell.


Meg kell oldani, ez van.

2022. júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/167 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne törődj velük, neked van igazad! Ez a TE szabadságod, NEKED ez jár, és úgy töltöd el, ahogy NEKED tetszik. Elképesztő pofátlanság, amit elvártak tőled. Eszedbe ne jusson békülést kezdeményezni, nem sértettél meg senkit. Az ő gyerekük, az ő dolguk vele foglalkozni. Élvezd a szabadságod, pihenj, töltődj fel, ősszel újra indul a taposómalom. Kellemes, lelkiismeretfurdalás nélküli nyaralást!

N

2022. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/167 anonim ***** válasza:
79%

Nem te szültél gyereket. Így ne rendelkezzen már a tesód a szabadidőddel. Főleg, hogy egy fárasztó év után pihenésre van szükséged. Ez nem lehet elvárás. 6 hét sok idő ráadasul a teljes szabadságod.

De ettől függetlenül ha jó testvérek vagytok pár napra vagy egy hétre elvállalhattad volna.

2022. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/167 anonim ***** válasza:
93%

"pár napra vagy egy hétre elvállalhattad volna"

Lehet, hogy magától(!) elvállalta volna akár rendszeres heti egy-két napra is mondjuk pár hét teljes nyugis szabi után. De ha így jön az egész, hogy elvárják, akkor ettől is elveszik a kedvét!

2022. júl. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!