Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan haragszik rám a...

Jogosan haragszik rám a hugom, amiért nem vigyázom a kislányára?

Figyelt kérdés
A hugommal hetek óta nem beszélünk, mert a nyári szünet elején megkérdezte, hogy vigyáznék-e az elsős kislányára ezidő alatt. Tanár vagyok. Július 4. és augusztus 22. között itthon vagyok és kitalálta, hogy mivel én úgy sem dolgozom, ezért erre a hat hétre "lepasszolná" nekem, mert a gyerek felügyeletét nem tudják megoldani a férjével, a táborokat meg nem tudják kifizetni. Én egész évben tanítok, felügyelek, gyereket nevelek és ezidő alatt tényleg pihenni szeretnék, emiatt nem vállaltam. Azóta nem hajlandó beszélni velem és közös ismerősöktől hallom vissza, hogy minden önző szemétnek elmond. Szerintetek jogosan haragszik rám?
2022. júl. 21. 18:53
 131/167 anonim ***** válasza:
25%
130 te most mit kötözködsz itt? És miért bicsátkozol feltételezésekbe. Egy szóval nem írta, hogy elvállalta volna akár egy napra is. Én nem vagyom tanár de pár napra mikor nem tudják megoldani ennek ellenére elvállalom a ketesztfiam a szabadságom terhére. Szeretem őt és a családdját is. Nekem ez terémeszetes. Mert azért lássuk be néhéz megoldani az iskolai szüneteket. De nyilván a teljes szabadidejét nem lehet elvenni valakinek ez nem lehet elvárás. Ha nem jó testvérek meg egyáltalán nem lehet elvárás mert nem ő vállalta a gyereket nem az ő felelőssége.
2022. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/167 anonim ***** válasza:
3%

Engem egyedül nevelt anyám. Nem tudom hogy oldotta volna meg az iskolai szüneteket ha nem segített volna a nagymama és a nagynéni. Mindig voltam 1 hetet nyáron a nagynénémnél meg időnként elvittek programokra is, ő intézett nekem olcsó tábort a munakhelyén.....stb. nagyon szerettem a nagynénémet annyira, hogy ma már szorosabb viszonyban vagyok vele mint anyámmal. Neki nem lehetett gyermeke ezt anyám sokszor az orra alá dörgölte, nem voltak jó testvérek mégis mindig szeretettel fordult felém.

Nem gondolom, hogy természetes lenne valakinek a teljes szabadságával rendelkezni. Ez túl nagy elvárás és pofátlanság is. A kérés úgy kellett volna, hogy szóljon: Amíg szabadságon vagy esetleg el tudnád vállalni valamennyi időre a gyereket mert nehéz megoldanunk.

De azért az hogy pár nap erejéig sem vagy hajlandó segíteni az számomra elég fura dolog. A gyerekkel is lehet menni strandra meg programokra ami pihentető meg szórakoztató. Leírtam a saját történetem hátha tanulság másoknak....:)

2022. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/167 anonim ***** válasza:
86%
Csakhogy nem köteles még a szabadsága alatt IS gyerekre ügyelni. A szülők meg ne akarják kész tények elé állítani a rokont, pláne ne ennyi időre. Mindenkinek van egy éve megoldani a gyerek elhelyezését, nem az utolsó pillanatban zaklatnia rokont hogy " te hülye ne pihenj egy napot se, mert úgy gondoltuk inkább a te összes szabadságod legyen oda minta miénk , vagy a pénzünk"
2022. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/167 anonim ***** válasza:
84%

"te most mit kötözködsz itt? ... Én nem vagyom tanár de pár napra mikor nem tudják megoldani ennek ellenére elvállalom a ketesztfiam a szabadságom terhére."

Felőlem nevezheted kötözködésnek, mindenesetre én voltam már olyan helyzetben is, hogy nem voltam tanár és pár napra elvállaltam gyereket a szabadságom terhére, meg olyasmiben is, mint a kérdező - ami ég és föld! -, úgyhogy talán jobban át tudom érezni a helyzetét, mint te.

2022. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/167 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond, hogy megkérdezték (bár a konkrét esetben elég pofátlan az is, hogy a kérdező teljes évi szabadságát akarták elvenni), hanem az, hogy a válaszon besértődtek, ráadásul ilyen durván. Ha szívességet kérek valakitől, eleve úgy állok hozzá, hogy az egy szívesség, nem támasztok elvárásokat.
2022. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/167 anonim ***** válasza:
1%

Látszik a válaszok alapján milyen önző csak magára gondoló társadalomban élünk.

A testvérpár is megerdemli egymást. Az egyik minden lelkiismeretfurdalás nélkül elvenné a másik teljes szabadságát csak le tudja passzolni a gyereket.

A másik meg csak a saját pillanatnyi szórakozására gondol. Fel sem merül benne, hogy az emberi kapcsolatok a segítségnyujtásról is szólnak és bizony nehéz lehet a tesónak ebben a helyzetben.

Mindketten hibáztak. A tesónak nem így kellett volna feltenni a kérdést. Csak megkerdezni tudnál e segíteni valamennyi időre mert nehéz helyzetben vagyunk. A másik meg elvallalhatott volna 1 hetet nyugodtan. Azért nagyon ne lepődjön meg ha majd ő szorul valami miatt segítsegre akkor neki is hátat fordítanak. Nem tudni mit hoz a sors neki is lehet gyereke, megbetegedhet és rászorulhat másokra. A gyereknevelés meg soha nem volt magányos feladat. Még az állatvilágban is segítik az utódok felneveléset a rokonok/fajtársak. Úgy látszik az az ember egyre kegyetlenebb és önzőbb. Szomorú ezzel szembesülni. Most gyorsan pontozzátok le mert az a helyes válasz, hogy minden percben gondolj magadra szarj le mindenkit a pillanatnyi szórakozás kedvéért.

2022. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/167 anonim ***** válasza:
0%
133 nem köteles de egy normális családban segítenek egymásnak. Nyilvan nem 6 hétre de 1 hetre azert elvállalhatta volna.
2022. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/167 anonim ***** válasza:
0%
136 👌
2022. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/167 anonim ***** válasza:
10%
Annyira tudtam, hogy ez lesz. :D
2022. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/167 anonim ***** válasza:
100%

"Látszik a válaszok alapján milyen önző csak magára gondoló társadalomban élünk."


Mi bajod van? A kérdező tesója az önző. ELképzelni sem tudom, hogy merült fel benne az a nonszensz ötlet, hogy 6 hétre, a kérdező teljes szabadágára neki passzolja a gyereket, akitől semmit, de semmit nem fog tudni csinálni. Na ő az önző, másokat kihasználó. Nem tervez, nem gondolkodik, hanem az utolsó pillanatban várja mástól, hogy haptákban álljon neki. Max. 1, azaz egy hétre vállalnám a gyereket.


Látom, van itt pár anyuka, aki szereti kihasználni a rokonait és ismetrőseid.


A tesó mikor megy szabira? Van kb. 5-6 hét szabija neki is. Mit szólna, ha minden egyes napra kitalálnának neki egy kötelező 10-12 órás programot? Asszem hamar a halál f.szára küldené az illetőt. Na őt is oda kell.

2022. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!