Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan zavar, hogy apámmal...

Jogosan zavar, hogy apámmal mikor találkozok (külföldön él) képeket csinál rólam ott ahol vagyunk, és elküldözgeti az olyan rokonaimnak is akikkel nem tartom igazán a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Már eleve az is zavar, hogy vagyunk valahol és csinál ezer képet rólam de ezt valamilyen szinten megtudom érteni mert ritkán találkozunk, tudjon mit nézegetni ameddig nem lát újra. Viszont, hogy el is küldözgeti olyan rokonoknak akikkel nem igazán beszélek (nem vagyok velük rossz kapcsolatban de nem szívesen tudatnám velük mikor mit csinálok épp) - ők az ő rokonai nem anyukámé.

Ezen felül minden ismerősének mutogatja a képeket amiket küldök neki, hogy hol járok, mit csinálok, hogy nézek ki, munkámról amiket küldök neki képeket.

Mikor megpróbáltam vele megbeszélni fel volt háborodva.

Ez csak nekem ilyen nagy dolog vagy tényleg tiszteletben tarthatná, hogy azokat NEKI küldöm csak?



2022. aug. 1. 14:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamint megkérhetem, hogy az én telefonommal csináljon rólam képeket, majd én átküldöm neki amit én gondolok? Vagy ez már nagyon nevetséges lenne?
2022. aug. 1. 14:51
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ezt te felfújod. Tök normális dolog, hogy a szülő mutogatja a gyerekét a rokonoknak. Maximum annyit kérnék a helyedben, hogy hadd lássam azokat a képeket én is, és ha valamelyikről azt kérem, hogy ne mutogassa, mert gáznak érzem, akkor azt tartsa tiszteletben.
2022. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
teljesen korrekt amit a kettes írt, egyetértek minden szavával.
2022. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Buszke rad, ennyi. Az egy jo megoldas lenne, hogy az altalad valasztott kepeket kuldi csak el.
2022. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el te a képeket úgy, hogy édesapád e-mail címét is berakod cc-be, így ő is látja, hogy ki mindenkinek küldted el. Probléma megoldva, neki pedig nem kell csinálnia semmit.
2022. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg igazad van. Az, hogy sok embert, többek között az előző válaszolókat ez nem zavarná, még nem jelenti azt, hogy abnormális lenne, ha téged viszont igen. Nem véletlen, hogy pl. az újságíróknak is egyeztetniük kell egy riportalannyal, mielőtt egy képet megjelentetnek róla. A személyiségi jogok többek között erről is szólnak. Főleg miután felnőtt ember vagy (legalábbis ha azt írtad, a munkádról is küldesz neki képeket, akkor valószínűleg nagykorú lehetsz) különösen nincs rendben, hogy apád ezt a döntést (hogy ki milyen képeket láthat rólad) egy az egyben kiveszi a kezedből, és még ő háborodik fel. A másik ember iránti alapvető tisztelet része, hogy nem akarom előírni neki, hogyan kell gondolkodnia, még akkor sem, ha nem értek vele egyet. Ide tartozik az is, hogy a róla képszült képeket nem küldözgetem a határozott kérése ellenére(!) random rokonoknak, akkor sem, ha én semmi rosszat nem látok ebben.

Hogy ezt hogyan lehet megértetni vele, az egy másik dolog. Ha merev a személyisége, és nem látja be, hogy az ő véleménye nem egy abszolút, univerzális mérce, ami mindenkire kötelező érvényű, akkor sehogy. Ebben az esetben neked kell mérlegelni, hogy számodra mi a legkisebb veszteség: veszekedni vele, kerülni a találkozásokat, vagy elviselni, hogy továbbra is küldözgeti rólad a képeket fűnek-fának.

2022. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Picit eltulzod a dolgot, inkább vedd pozitiv dolognak
2022. aug. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a kérdezőt, én sem szeretném hogy apukám olyan (sokszor akár előnytelen) képeket mutogasson a rokonoknak akikkel nem is beszélek amiket nem láttam és bele sem egyeztem. Az hogy a te telefonoddal fotózzon és elküldöd neki az egy jó megoldás de ha apukád normális és még nem beszeltetek erről akkor megkérhetnéd hogy kérdezzen meg hogy átküldheti-e xynak ezt a képet mielőtt megteszi.
2022. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!