Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megbocsájtanál egy rosszindula...

Megbocsájtanál egy rosszindulatú és kiállhatatlan személyiségű rokonodnak minden szemétséget csak azért mert nagyon beteg lett?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremről van szó, aki egy nagyon undorító nőszemély volt mindig is. Mindenkivel flegma, mindenkit lenéz, bárkit megsért szemtől szembe, mindenkut irányítani és kontrollálni akar. A viselkedésével már mindenkit elmart maga mellől, a szülei se álltak vele szóba,folyton az én szüleim ellen akarta úszítani őket (az anyáink testvérek) a húgát miatta rúgták ki a munkahelyéről és akapcsolatát is sokáig igyekezett megfútni. Engem meg mindig mindenért leszólt, belémkötött, kritzált,amiért én is kerülöm és ha lehet nem állok szóba vele.


Kb.egy hónapja viszont mellrákot diagnosztizáltak. Mivel mindenkivel megutáltatta magát így nincs mellette senki most. Ritkán látni azóta, tegnap láttam és teljesen meg van törve, eltűnt az arcáról az a flegma, lenéző tekintet. Nézett mintha szólni akart volna de gyorsan odébálltam mielőtt leszólíthatott volna. Viszont az ismerőseink szerint segítenünk kellene neki, mivel mégiscsak a rokonunk, ráadásul én lakom a legközelebb hozzá a rokonságból. A szülei már nem élnek, a húga és a sógora szóba se állnak vele, mivel az elejétől fogva nyíltan a sógor ellen volt. Barátai nincsenek, szóval leginkább tényleg én maradtam.


Félre tennél minden sértést és megalázást amit tőle kaptál és a segítségére sietnél, vagy a hozzá hasonló emberek megérdemlik hogy megegyék amit főztek?


2022. aug. 12. 10:17
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Vannak dolgok, amiket nem tudok elnézni. És a leírtak pont ilyenek.
2022. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
97%
Egy telefont, érdeklődést én megtennék felé. Persze, nem egyből nyakba borulós béke, csak mint emberi gesztus. Lehet a betegség most addig neki egy k... nagy pofont, ami miatt kicsit átértékelte a helyzetet és a viselkedését. Ha akkor is flegma, vagy bunkó akkor ennyi volt, többet nem keresném 🤷🏼‍♀️. De egy telefont megér a dolog, nem kell elfelejteni milyen volt veled, sem anyaglig/fizikailag segíteni, max beszélgetni vele kicsit, hátha már másként viselkedik. Ha nem, még mindig otthagyhatod utána is.
2022. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván ha úgy döntesz, hogy segítesz neki, akkor sem kell a teljes ellátását megoldanod egyedül. Gyerek mellett ez nem fér bele, és a saját család az első.

De heti egy látogatás, időnként egy telefonbeszélgetés, vagy egy bevásárlás olyasmi, ami gyerek mellett is belefér.

2022. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
92%
Biztos hogy nem. A sajat csaladod az elso, raadasul eveken at megkeseritette az eletedet. Egyebkent ezt a felfogast utalom, miert is kell segiteni valakinek, csak mert rokon?? Segitsenek neki az ismeroseid, ha mar ilyen nagy a szajuk.
2022. aug. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
61%
Tűrjetek mert rokon...
2022. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
95%

Én tennék egy próbát, felhívnám vagy megszólítanám az utcán. Ha bunkón elutasít, akkor csináljon, amit akar, nem foglalkoznék vele. Ha elfogadja a segítséget, akkor csakis annyit vállalnék be, amennyi nekem belefér.

Ahogy többen is írták, lehet, hogy egy ilyen betegségnek "köszönhetően" átértékeli az életét, más színben látja az eddigi viselkedését és megváltozik. Ha meg nem, akkor nem kell segíteni.

2022. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 Metionin ***** válasza:
83%
Egy frászt. Lehet megkövezni de a máltai szeretetszolgálat a másik ajtó.
2022. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
44%

"Megbocsájtanál egy rosszindulatú és kiállhatatlan személyiségű rokonodnak minden szemétséget csak azért mert nagyon beteg lett?"

Igyekeznék.

2022. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
93%
Ki mint vet, úgy arat. Nem károörvendek rajta, de soha nem voltam annak a híve, hogy bármit is másként kellene csinálni, mert valaki rokon. ÉS? Ez nem ment fel senkit, és nem is jogosít fel semmire. Amennyire tőled elvárható lenne, hogy törődj vele, annyira tőle is elvárható lett volna, hogy emberként viselkedjen. Ez van. Ha valakit szeretek és törődök vele, akkor annak semmi köze a vérséghez (amiről senki nem tehet), pusztán az egyén magatartásához (amiről nagyon is tehet). Nem szeretem, nem érdekel. Beteg, problémája van. Mint kb 100 másik ember 1 km-es körzetben...Menjen és karolja fel az, aki ennek szükségét érzi!
2022. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, nem segítenék neki. Az ismerősök söprögessenek csak a saját portájuk előtt.

Nekem van ilyen rokonom. SOHA le sem sz*rta a családot, ha véletlenül kegyeskedett valami családi ünnepi meghívást elfogadni, akkor is csak tudálékoskodott. Már senki nem áll szóba vele. Ő még "csak" öregszik és teljesen egyedül maradt, dolgozni meg soha nem dolgozott. Szóval számítok rá, hogy egyszer majd felbukkan, hogy szívhassa a vérem újra, de már előre tisztáztam magamban, hogy nem fogok besétálni az utcájába, mert nem érdemli meg.

2022. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!