Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Idegesítő rokonok! Mit lehet...

Idegesítő rokonok! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nővéremről és férjéről van szó. Nagyon jófejek ha csak ketten vannak itt és ugyanez igaz a szüleimre, ők is jófejek ha ketten vannak. Akkor van gond, ha szüleim itthon vannak és úgy jönnek át a rokonok. Nem bántanak, hanem mindenféle hülyeséget kitalálnak velem kapcsolatban és vicc tárgya vagyok. Nagyon idegesít, hogy ha bejövök a szobámba, akkor hallom ahogy rólam suttognak nevetve. Borzasztó idegesítő tud ez lenni. 18 év alatti vagyok ha ez számít
2022. aug. 28. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Fiu vagy lany vagy?

Egyszeruen ne menj ki.. majd talan eszreveszik magukat.vagy ha rakerzdeznek mondd el h milyen parasztok. mi az amibe belekotnek pl?



A helyedben tuti nem hagynam magam, esetleg kerdezz ra mikor kettesben vagytok akkor is h miert csinalja? Kopni nyelni nem fognak tudni.. talan meg el is szegyenlik magukat ha van egy csepp szivuk

2022. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. Bármibe belekötnek. Ahogy beszélgetünk. De köszi a tippet, szobámban maradok majd addig, míg nem lesz változás. Ha 1-2 alkalom után nem veszik az adást, akkor fogom őket megkérdezni.
2022. aug. 28. 23:19
 3/11 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

Ez is az én kérdésem volt, viszont azóta nem jártak nálunk.

2022. aug. 28. 23:20
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Én pedig igen is ki mennék és mondanàm hogy a szemembe mondják hogy ha bajuk van velem és a szülőknek is megmondanám hogy büszkék lehetnek magukra hogy nem védtèk meg
2022. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Ott jól írta az utolsó neked is poénkodnod kellene őrajtuk

Azt hiszik mindent eltűrsz és kipcznek

De a saját családod.. ezt nem is értem mi az öröm ebbe nekik :0

Jó is ha egy ideig nem mész ki

Aztán ha kérdezgetnek mondd el nyugodtan az okát és ha kérlelnek se menj ki, hagy érezzék egy kicsit rosszul magukat

Majd pár alkalom után kimész

Ha megint beszól valaki egyszerüen ne menj ki többet

Én a helyedbe amint nagykoru lennék menekülnék tőlük munka albérlet és csá :) bekaphatjàk

Akkor elgondolkoznának

2022. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem túlgondolod. Ha külön külön jófejek, akkor csak viccelődnek, ha együtt vagytok. Az nem megoldás, ha félrevonulsz. Biztos van a 4 között olyan, aki kedvesebb neked, mondd el neki, hogy bánt, az amit csinálnak.
2022. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg üldözési mániád van önértékelési zavar miatt. Mi a fenének suttognának rólad nevetve a normális rokonaid? Komolyan azt hiszed, hogy nincs más témájuk, mint te?
2022. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem kéen ennyit foglalkoznod velük a sajat érdekedben.
2022. aug. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veled történik. Nem tisztességes dolog másokat kinevetni, nevetség tárgyává tenni sem személyesen, sem a háta mögött.

Lehet egyébként, hogy ha nem vagy ott, nem is rólad beszélnek, de nem csodálom, hogy ezt feltételezed, ha személyes jelenléted idején megszégyenítenek. Ezt a részét próbáld meg racionálisan kizárni, vagyis feltételezd, hogy ha nem vagy ott, nem rólad beszélnek.

A saját önbizalmadat érdemes fejleszteni, rengeteg anyagot találsz a neten, youtube-videók százai vannak. Keress intelligens előadókat, akik megerősítenek, felkészítenek téged az élet dolgaira. Ajánlom például a következőket: Limpár Imre, Bánki György, Dr. Máté Gábor. Ajánlom még a TEDx videókat, vannak kifejezetten fiataloknak szólók is. Erre a kifejezésre keress rá a YT-on: TEDx Youth Danubia. Tanulj, fejlődj, szabadulj.

2022. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4. válaszolóval értek egyet. A félrevonulás működhet, de csak rövid távon. Ha felveted, hogy mondják a szemedbe a dolgokat, az eredményesebb, de nagyon kell figyelned, hogy higgadtan, nyugodt hangnemben történjen a ez a felvetés.

A szülők hajlamosak gyereknek kezelni a leszármazottaikat, sokszor 20-30-40 éveseket is. A gyerek pedig nem egyenrangú a felnőttel: ügyetlenebb, tudatlanabb, védtelen, irányításra szorul. Bár a korodból adódóan valóban feletted állnak pillanatnyilag tudásban, tapasztalatban, rutinban. De ha a viselkedéseddel érettséget mutatsz, vagyis kultúrált módon kommunikálsz velük, észérvekkel rámutatva a problémára, ráébrednek majd idővel, hogy te egy másik ember vagy, nem egy nyeretlen kölyök. Ha számonkérő, szemrehányó a stílusod, akkor összezárnak, és mindenáron megvédik a saját igazukat, akkor is ha nincs igazuk. Az a fő, hogy indulatok nélküli legyen részedről a beszélgetés, akkor is, ha a szülők meglepetten, esetleg indulattal reagálnak az új, szokatlan akciódra.

Én arra mutatnék rá a helyedben a beszélgetés során, hogy zavar ahogy rólam beszélnek, megalázva érzem magam tőle, és szeretném ha ez változna. Ha nagyon rafinált akarsz lenni, külön beszélj velük erről, amikor csak az egyikük van ott, akkor kisebb az esélye, hogy esetleg meglepetésükben összeállnak megvédeni a közös álláspontjukat, ahelyett, hogy a megoldáson gondolkodnának el.

2022. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!