Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm miért keveri a...

A sógornőm miért keveri a szart? Nem inkább hálásnak kellene lennie?

Figyelt kérdés

Bátyám feleségéről van szó. Én vagyok a gyereküknek a keresztapja. A családi cirkuszt elkerülendő belementem, de kijelentettem, hogy tőlem semmit ezzel kapcsolatban ne várjanak. Három éve kezdtek építkezni, de gondok voltak a pénzzel és egy jó nagy összeggel kisegítettem őket, abból fizették a háztetőt meg az ablakokat. A megegyezésünket felrúgva a mai napig nem láttam belőle vissza egy fillért se.

A lényeg: a rokonságban lehord a sógornőm minden szarnak, mert nem törődök a gyerekükkel, nem látogatom (300 kilométer van köztünk és nem szeretem a gyerekeket, nem érdekel, hogy rokon vagy sem). Ez idáig nem is gond, mert igaz is, de mostmeg kitalálta, hogy én aztán a gyereke keresztapja sem leszek ezután, mert egy önző fsz vagyok akit nem érdekel a saját családja, felőlem ők ha megdöglenének se érdekelnének engem, és a legjobb: sose veszek nekik semmit, meg a gyereknek se.

Most nem rosszboól, de a csaj a meztelen pcsájával házasodott be a jólétbe, és még azok után, hogy egy valag pénzzel nekem tartoznak ilyeneket mer mondani, terjeszteni? Mit vegyek még nekik? Nekem köszönheti, hogy tető van a fejük fölött.

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Legyek szemét én is és mindenkinek mondjam el, hogy fogja be a pofáját és szarkeverés helyett adja vissza a pénzemet, vagy mi? Tanácsot kérek tőletek.


2022. szept. 17. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy szemétség lenne elmondani az igazat.
2022. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondja ezeket neked vissza? Én büntetném az ilyet.

Illetve ha jobban kiálltál volna magadért, nem vállaltad volna el az egész keresztszülőséget. Amúgy se akartad. Kitől féltél, a testvéred haragjától?

Jogi úton nem tudod kezdeményezni a pénz visszafizetését?

Miért nem csináltad eddig is azt, amire készülsz, hogy te is ilyen legyél? Elmondani mindenkinek, hogy te konkrét összegekkel segítetted őket? Esetleg számlákat, szerződést lobogtatva. Jobban éreznéd magad, ha megtennéd? A pletykák szállítóinak szeretnéd elmondani?

2022. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Legyél nyugodtan szemét.

Mondjuk a pénzedet, ha nincs lepapírozva, nem látod viszont

2022. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Azért keveri a szart, mert úgy gondolja, hogy így eltereli a figyelmet arról, hogy a pénz miért is nincs még vissza fizetve.

Remélem tanultál az esetből, hogy mindenbe ne menj bele, amit valójában nem akarsz, családi balhé ide vagy oda. Van amikor be kell vállalni, mert nincsen más lehetőség.

2022. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"ami jar az jar, ami nem jar az nem jar"

"hosszu baratsag titka a pontos elszamolas"

meg ilyen jotanacsaim vannak.

nem ismerjuk a viszonyod a testvereddel, de en leultetnem szemelyesen es megbeszelnem vele, hogy leges legeloszor is a penzedet szeretned visszakapni mert neked is szukseged van ra.

utana elo lehet venni a felesege xarkavarasat es szembesiteni vele.

2022. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan keresztszülőt kellett volna választaniuk, aki örömmel vállalja a dolgot. Nem is értem, mit játsza a meglepettet, hogy nem érdekel különösebben a gyerek, pedig előre is szóltál.

Legközelebb, ha valaki a családban (tényleg bárki) szóba hozza, rákérdez, számonkér, kioktat azok miatt, amiket mond rólad, nyugodt szívvel mondd meg az illetőnek, hogy "pedig nekem úgy rémlik, hogy x milliót adtam is nekik, mikor nem volt miből fizetni az építkezést, de biztos rosszul emlékszem". A bátyád mit szól ezelhez a dolgokhoz?

2022. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit 4 ír, az a legvalószínűbb szerintem. Ha mindenki teged utál, senkinek se fog eszébe jutni, hogy te adtál nekik kölcsön. Nyilván nem áll szandékukban visszaadni. Tesód hol van a történetben amúgy? Ő nem szégyelli magát, hogy lenyúlt teged, és még a feleségének all feljebb?

Én simán megmondanám a következő talalkozasnál, hogy lehet követelőzni, csak először akkor a pénzedet szeretnéd látni egy összegben, és aztán majd beszélgethetünk ajándékokról.

2022. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Errol mar irtal ki kerdest anno. Akkor is azt irtam, es most is azt irom, hogy nem vagy koteles ajandekokat stb vasarolni, foleg nem ugy, hogy ezt elore tisztaztad veluk.

Ezt elmondanam a rokonsagnak is,a penzt pedig kerd vissza!!!

2022. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó kapcsolat az, ahol elvárás, hogy elhalmozd ajándékokkal a gyereket...

Aki visszamondja neked, annak elmondanám, hogy végülis csak x millió forinttal támogattam a házépítő projektjüket, amiből még semmit nem láttam viszont. Ennyi. Nem kell ezt túlragozni, egyébként pedig a tesómmal beszélgetnék, hogy állítsa takarékra a kedves párját.

2022. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
A feleség tud arról, hogy kaptak tőled pénzt? Mondjuk ettől függetlenül is taplóság, amiket művel, csak ha jómódú család vagytok, el tudom képzelni, hogy csak a bátyád kérte a pénzt és a felesége nem tud róla, nehogy balhé legyen. A helyedben egyre gyakrabban emlékeztetném őket az elfelejtett kölcsönre. A gyerekkel kapcsolatban meg annyit, hogy ha annyira kell neki keresztapa, akkor olyat válasszanak, aki nem csak belemegy a béke kedvéért.
2022. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!