Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm miért keveri a...

A sógornőm miért keveri a szart? Nem inkább hálásnak kellene lennie?

Figyelt kérdés

Bátyám feleségéről van szó. Én vagyok a gyereküknek a keresztapja. A családi cirkuszt elkerülendő belementem, de kijelentettem, hogy tőlem semmit ezzel kapcsolatban ne várjanak. Három éve kezdtek építkezni, de gondok voltak a pénzzel és egy jó nagy összeggel kisegítettem őket, abból fizették a háztetőt meg az ablakokat. A megegyezésünket felrúgva a mai napig nem láttam belőle vissza egy fillért se.

A lényeg: a rokonságban lehord a sógornőm minden szarnak, mert nem törődök a gyerekükkel, nem látogatom (300 kilométer van köztünk és nem szeretem a gyerekeket, nem érdekel, hogy rokon vagy sem). Ez idáig nem is gond, mert igaz is, de mostmeg kitalálta, hogy én aztán a gyereke keresztapja sem leszek ezután, mert egy önző fsz vagyok akit nem érdekel a saját családja, felőlem ők ha megdöglenének se érdekelnének engem, és a legjobb: sose veszek nekik semmit, meg a gyereknek se.

Most nem rosszboól, de a csaj a meztelen pcsájával házasodott be a jólétbe, és még azok után, hogy egy valag pénzzel nekem tartoznak ilyeneket mer mondani, terjeszteni? Mit vegyek még nekik? Nekem köszönheti, hogy tető van a fejük fölött.

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Legyek szemét én is és mindenkinek mondjam el, hogy fogja be a pofáját és szarkeverés helyett adja vissza a pénzemet, vagy mi? Tanácsot kérek tőletek.


2022. szept. 17. 08:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%

"Most nem rosszboól, de a csaj a meztelen pcsájával házasodott be a jólétbe, és még azok után, hogy egy valag pénzzel nekem tartoznak "


De, rosszból. Ha nem néznéd le, nem vetnéd meg amiatt, mert nem gazdag, akkor nem mondanád.

Másrészt nekem a mondat második része is elég ellent mondásos. Milyen jólétbe tette a "pcsáját", ha közben "egy valag" pénzt kell kölcsönkéregetni, mert nem telik tetőre?

Harmadrészt nőj fel! Felnőtt ember vagy, miért nem állsz ki magadért? Azért lettél keresztapa, mert gyáva vagy kiállni magadért. A pénzedet szintén ezért nem fogod soha visszakapni. Ne a sógornődet szidalmazd a neten idegeneknek, hanem emeld fel a telefont, hívd fel a tesódat és mond meg neki, hogy most már kellene vissza a pénz.

2022. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Kérd vissza a pénzed.
2022. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
Csak nekem furcsa, ha egy férfi ilyen mulya, hogy nem tud a saját életével kapcsolatban dönteni, magáért kiállni ?
2022. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%

Első körben ügyvédi felszólítást küldenék nekik a pénz visszafizetéséről.

Ez nyilván való h csak azért lettél te a keresztszülő, mert gondolták h anyagilag támogatod majd a gyereket.

A normális szülők nem így választanak keresztszülőt. De neked meg vissza kellett volna utasítanod.

Én is ezt tettem, mikor az unokatesóm felkért, pedig egész gyerekkorunkban utáltuk egymást, majd kb 2 évente összefutva nagyanyámnál váltottunk 2 mondatot.

Hát voltam utána minden csak nagyságos asszony nem. Letojom!

Nem akarom se vele, se a gyerekeivel tartani a kapcsolatot. Főleg nem anyagilag támogatni őket, mert nem érdemesek rá!

2022. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%

A jólétre azt érted, hogy építkezni sem volt pénzük ?

Csak érdekel.

2022. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Legyek szemét én is és mindenkinek mondjam el, hogy fogja be a pofáját és szarkeverés helyett adja vissza a pénzemet, vagy mi? "


Legyél. :) Már ha ez szemétség.

Egyébként meg nem úgy tűnik, mintha nagy veszteségnek éreznéd, ha "megtagadja" tőled a további keresztapaságot, hát akkor legyen úgy. :)

2022. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!