Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnak is nyűg (volt), amikor...

Másnak is nyűg (volt), amikor olyan felmenők, rokonok sírját kell(ett) meglátogatni a családdal, akiket mi magunk már nem ismertünk életünkben?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 23:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
A temetőjárás nem a halottakról szól, hanem az élőkről. Neked kell együtt lenned ilyenkor a családdal, amit ha nem szeretsz, akkor érthetően zavar a program.
2022. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Sose jártunk sehova, a temetőkbe is csak a közeli hozzátartozókhoz. Ilyen fax tudja hanyadik dédszülőhöz már nem, oda az idősebb családtagok mentek, mivel nekik volt velük élő kapcsolatuk.

Azért nem árulok el nagy titkot azzal, hogy az emberek döntő többsége sosem találkozik a dédszüleivel, vagy csak nagyon gyerekként és nem emlékszik rájuk, de sokszor már a nagyszülők is kiesnek.


Persze ilyenkor kb. lebénul az egész város, mert mindenki a temetőkben lebzsel, noha egész évben leszarták a dolgot. Tavalyelőtt vettem észre, hogy a nagyfater melletti sírra lebaxtak egy minősíthetetlenül ízléstelen szívecskés giccset, ami még Valentin napon is ciki lenne. Egy évvel később ugyanúgy ott volt érintetlenül. Gondolom a hátuk közepére sem kívánták a temetői kiruccanást, de hát menni kell, mert mit fog szólni a falu. Elég nagy képmutatásnak érzem ezt a novemberi temetőbe járkálást. Aki akar az év közben is kimegy és rendben tartja. Aki meg nem, az lefedeti egy betontömbbel.

2022. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekként szerettem, mert izgi volt. Mi nem szoktunk kirándulni, nyaralni stb. és úgy fogtam fel mint egy kirándulást, hogy végre megyünk valahova. Az otthoni temető mellett mentünk a környező falvakba is, ott sokszor körbekocsikáztunk, közben beszélgettünk, szép volt a táj is. Élveztem a temetőzést is, hogy lehet gyújtogatni a gyertyákat, mindig kaptam egy hosszú gyertyát és akkor én gyújthattam meg a többit. Otthon pedig mindig este mentünk, amit szintén élveztem, hogy este, a sötétben lehet bóklászni a temetőben, mikor mindenhol égnek a gyertyák. Később, kamaszként kezdett nyűg lenni, akkor már nem szívesen mentem. Akkor már meghallottam és megértettem a negatív megjegyzéseket is (pl. mikor mások sírját véleményezik az emberek stb.), a család is sokszor veszekedett ezeken a dolgokon, hogy most milyen mécses, hova tegyük stb. Most pedig szimplán nem érdekel. Ez lehet durván vagy tiszteletlenül hangzik, de ez az igazság. Én késői gyerek vagyok, úgyhogy az elhunyt rokonok közül senkit sem ismertem, mert már jóval a születésem előtt meghaltak. Én abszolút nem kötődök hozzájuk, semmit nem tudok róluk. Lehet arról beszélni, hogy a család miért nem mesélt róluk, miért nem fejezte ki nekik mit jelentettek stb., de azt gondolom ez nem az én dolgom és talán még az ő hibájuk sem, nem mindenki ilyen típus. Úgyhogy nekem sokat nem jelent ez az ünnep. Talán majd megváltozik, ha elveszítek valakit, nem tudom.
2022. nov. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nyűg volt, és utáltam. (Amúgy hasonló volt 4-es hozzászólóhoz).

A kötelező jellege volt az, ami megutáltatta velem az egész mindenszenteki/halottaknapi járkálást. Anyám nem csinált belőle semmi pátoszt, de az apám az nagyon. 100 kilométeren belül 5 temetőben jártunk egy délután, bőr alá bújós, nyirkos hidegben. Konkrétan még apám dédnagyszülei sírjához is mentünk, (én már apám nagyszüleit sem ismertem). Apámnak sem sok emléke lehetett már a dédnagyszüleivel, de ha annyira be volt indulva, ehhez nem kellett volna az akkor kamasz gyerekeit (tesómat és engem is) odacincálni. Ha most visszagondolok, olyan rokon nem is volt a temetőben, akit ismertem, mert az én nagyszüleim még éltek, a dédnagyszüleim meghaltak, de én utána születtem.

Azért sem szerettem, mert nálunk eleve a hangulat sem volt jó, a szüleim sem szóltak szinte egymáshoz az egész eltöltött idő alatt, tehát nálunk semmiképpen nem volt hangulata sem a temetőjárkálásnak. (Hülye szülő így tud megutáltatni valamit, hogy kötelezővé teszi.)

2022. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem, mert eleve nem sok helyre kellett menni, csak a közeli 2 temetőben pár sír. Az volt nyűg, hogy az apai ági egyetlen sírnál 1-2 óra hosszat (igen, nem túlzok) ott kellett csendben álldogálni, hogy mások lássák, hogy ott állunk.
2022. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!