Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális, hogy így lemorzsolód...

Normális, hogy így lemorzsolódtak a családtagok?

Figyelt kérdés

Apám meghalt több, mint 20 éve, nem is érdekel.

Anyám ha én nem hívom, ő nem keres.

1.Bátyámmal egy időben egész közeli volt a kapcsolatunk, de aztán kiderült, hogy ő nem tekint engem testvérének

2.batyam azt sem tudom mi van vele

1.noverem vérig van sertodve anyamra, így mindenki másra is

2.noverem, ami a legjobban fáj. En mellette voltam az elmúlt 10 évben az élete minden pillanatában , mikor szükség volt rám, ott segítettem, ahol tudtam, de ő először mikor igazán szükségem lett volna rá, magamra hagyott. Ez egy hatalmas csalódás nekem, és soha nem bocsatom meg neki.

Egyedül a nagynéném akivel igazán tartom a kapcsolatot, ő az én mamam-anyukam.

Szerencsére a férjem családja az első perctől kezdve olyan, mintha mindig is hozzájuk tartoztam volna. Úgy érzem ők az én igazi családom .



2022. nov. 2. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is hasonló a helyzet, máshol sem tudom, hogy jobb lenne. A mai ember elmagányosodott, a kisebb közösségek felbomlottak.


De biztosan van olyan család, ami erősebb.

2022. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Nagy általánosságban, mivel az okokat nem ismerem:


Egy bármilyen kapcsolat meglétéhez, vagy nemlétéhez mindig 2 ember kell.

2022. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én vagyok aki minden esetben próbálta fenntartani a kapcsolatot, de lassan meguntam,hogy mindenki után én futok.
2022. nov. 2. 13:55
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan így vagyok vele én is.


Egyébként apám családjában ő volt az, aki összetartotta a családot, amikor ő meghalt, az egész szétesett.


Nejem családjában meg klikkek vannak, akik egymást nagyjából utálják. -Pl. nem lehet őket meghívni egy közös ebédre/vacsorára, csak klikkenként, vagy még úgy sem -mindig én fizetek.

2022. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem normális, de normális.
2022. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk hasonló. Apám már nem él, egy húgom van, anyám és én. Húgom 2500 km-re, én 150 km-re anyámtól. Ha hazajön külföldről (anyánkhoz), anyám még a telefont sem veszi fel nekem, nehogy eszembe jusson odamenni egy fél napra, mert ők egymás seggében akarnak lenni (gyakran jön Magyarországra, átlag egy évben ötször). Tesóm hozzánk nem látogat el ilyenkor. Régebben hívott magukhoz (egyszer voltam, de utálok repülni).

Á, én már ezt a dolgot elengedtem, jól megvagyunk a férjemmel (ünnepeken is).

2022. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem normális,de ahogyan az előző hozzászólók is írták nagyon sokan vagyunk így,köztük én.Anyám meghalt,aki igazán szeretett,az ő anyja még él,ő is szeret de már nagyon idős. Viszont apám csak akkor keres ha kell valamit segíteni.1 húgom van Németországban,karácsonyra meg húsvétra írunk egymásnak és annyi. Mondjuk nekem a házasságom is válságba van. Gyerek nem lett a páromnak nem lehetett,ez is bántott. Pár évig eléggé a padlón voltam emiatt,majdnem alkoholista lettem. Aztán rájöttem,hogy nem ér semmit az önsajnálat,ha nem tudok többet tenni akkor el kell fogadni a életet úgy ahogy van. Most elvagyok ,nem agyalok semmin,lesz ami lesz,saját magammal foglalkozok és ennyi.
2022. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Hugomal nem tartom a kapcsolatot.ő nem keres engem én sem őt .

Aposom mióta meghalt már férjem sem tartja kapcsolatot a hugával ebben az esetben az örökség tett be a kapcsolatnak .

2022. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Sosem értettem hogy minek erőltetik a rokonok közötti kapcsolattartást. A vérségi kötelék miatt még nem kötelező tartani minden családtaggal a kapcsolatot.
2022. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Közös érdeklődés hiányában vérségi köteléktől függetlenül normális, főleg ah méga távolság is rátesz egy lapáttal.


Az óvodai legjobb barátokkal sem hiszem, hogy tartod a kapcsolatot...

2022. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!