Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok erről az egészrő...

Mit gondoltok erről az egészről? Milyen gondolatok jutnak eszetekbe?

Figyelt kérdés

Adott egy család 8.kerulet putri részén szoba-konyhas lakásban. Apuka alkoholista, anya otthon a legkisebbel. Villany lekapcsolva. Anyuka segítséget kér valami szociális helyről, kijön egy nő, aki rendőrökkel jön vissza és elviteti a gyerekeket, 2 nagyobb fiu (6-7 évesek) intézetbe,

a kislányt (2 éves)csecsemőotthonba.

Apuka időközben felgyutja alkoholmamoros pillanatában a lakás egy részét,anyuka talál magának egy másik pasit.

Pár hónap múlva a kislányt az anyai nagyszülei magukhoz veszik, saját nagypolgári lakásba a 2.keruletben. A fiúkat az apai nagynéni egy nagy családi házba egy Pest megyei városban.

Anyuka a kislányt 2 hetente látogatja (az új pasival) hiába sír, hisztizik az anyja után. A fiúkat még ritkábban látogatja. Már az új pasinal lakik. A kislány otthon nagyon kezelhetetlen orjongve hisztizik, bántja a nagyszüleit ,engedi, hogy megoleljek. A nagymama tehetetlenségeben néha ra-ra csap.

Közben anyuka összehozott még egy gyereket az új pasival, aki a pasi szerint az előző apukatol van, kihordja és örökbeadja a kislányt, mert a pasi nem engedte volna hazavinni.

Van még 2 testvér akik anyuka első házasságából vannak, őket apuka nevelte.



2022. nov. 15. 13:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%
Már csak azért sem igaz a sztori, mert az első bekezdés bukik. A gyermekjóléti/családsegítő nem így működik, hogy anyuka bemegy segítséget kérni, és akkor családlátogatás helyett már mennek a gyerekek a zaciba. A családból kiemelés ennél egy *picit* körülményesebb, a rossz lakhatás pedig eleve nem indok a kiemelésre, ez elsődleges szempont (amíg a gyerek nincs veszélyben). Tudom, mert speciel dolgoztam a nyóckeres szolgálatnál...
2022. nov. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%
Azt gondolom hogy a gyerekvállalást iq és eq hoz kellene kötni!
2022. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

11: ÍGY VAN!


Pont hogy szinte soha nem emelik ki a gyerekeket, mert félnek az ún. jogvédőktől. Eleve anyagi okok miatt soha nem emelnek ki gyereket. De így, ahogy a leírásban szerepel, meg 100%-ra NEM.

2022. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Az anyaotthonok, a családok átmeneti otthonai csupa ilyenekkel van tele..

Mit gondoljak?


Nem az első, se nem az utolsó ilyen eset fordul elő.

A gyerekek a legnagyobb vesztesei az ilyeneknek.

A nő meg amerre megy, arra fog potyogtatni még jó párat.

2022. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú. Ahol meg nagyon szeretnének ott nem jön össze a baba...
2022. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%
kizárt, hogy a nagyszülő kapta a gyereket.
2022. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
35%
kitalált sztori...
2022. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Ez az én családom. És pontosan nem tudom hova fordult anyuka, hol kért segítséget, jegyzőkönyvekből tudok gyakorlatilag mindent, illetve a megmaradt hivatalos papírokból, meg halvány foszlányok vannak meg. Nagyvonalakban írtam le a lenyeget .Nyilván nem mostani sztori, hanem 25 evvel ezelőtti.

Azt mondjuk nem teljesen értem miért annyira kizárt, hogy a nagyszülő kapja a gyermeket.

Családból kiemelés olyasmival volt indokolva, hogy a falak salétromosak, apuka részegen össze volt vizelve, gyerekek apolatlanok stb.

A kérdést azért tettem fel, mert egyszerűen kíváncsi voltam kívülről az ember hogy látja ennyiből az egészet, mert benne lenni egész más.

2022. nov. 15. 19:52
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
és te ki vagy ebben a sztoriban?
2022. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő volt a 2 éves kislány.... És keresi a válaszokat!
2022. nov. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!