Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan oldanád meg ezt a...

Hogyan oldanád meg ezt a problémát? (vegaként húsimádó, konzervatív rokonok) hosszú, lent leírom részletesen

Figyelt kérdés

Ez egy régebb óta fennálló probléma, amire nem találtam idáig megoldást.

A férjem családja húsimádó família, nekik az étel hús nélkül semmit nem ér. Sajnos emellett elég berögzültek, nem fogadják el, ha valaki kicsit is különbözik, saját véleménye van, elég régimódiak, tipikusan az a "csak a fiúgyerek ér valamit is" (pl sógornőm is - nő létére - ezt fújja) felfogású emberek. Nem veszi észre, hogy saját magát is ledegradálja ezzel a sógornőm.

Az a problémám, hogy kb havonta-kéthavonta családi ebédet tartanak (kb 10-12 fős), amire biztos megsértődnének, ha nem mennék el (ez is eszembe jutott már, de volt, hogy betegség miatt nem mentem. Aztán visszahallottam, hogy azért igazán mehettem volna...). Az ő szemükben így is én vagyok a különc, egyetlen vegetáriánusként.

Tehát elmegyek, és előtte visszatérő kérdés, hogy "neked mit főzzünk?" Mindig mondom, hogy nem kell külön semmi. Mindig van húsleves, abból megeszem a zöldséget, mert abból végképp kiakadás lenne, ha szólnék, hogy "túlságosan érezni a hús ízét rajta, köszönöm, nem kérem" De nem akarok még nagyobb feszkót, inkább megeszem. Ezután általában rántott hús a főétel, nekem pedig rántott gombát készítenek, de!!!! mindig kapom a megjegyzéseket, hogy ezt "csak neked, csak miattad, stb" Szóval ilyenkor lesz nagyon kínos a szitu, főleg, hogy nem kedvesen, viccelődve, hanem sóhajtozva, dohogva szokták ezt előadni, hogy ők mekkora áldozatot hoznak ezzel. Ilyenkor én mindig próbálok védekezni, hogy "nem kellett volna, ha nincs más, megeszem a köretet magában, miattam igazán ne..." De addigra már nagyon rosszul érzem magam. És mindig, külön ki vagyok emelve, hogy megint, miattam, külön KELLETT nekik, pedig ők egyébként nem....

Szerintetek mi a megoldás? Ha vinnék magammal ételt, hogy én majd azt eszem, abból aztán kitörne a nyílt háború. :D Az nem opció sajnos...


2022. nov. 19. 07:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
47%
Te nem vegetáriánus vagy, hanem válogatós. Ha vega lennél, nem ennél a húslevesből. Innen nézve azt nem bírják, hogy finnyás vagy.
2022. nov. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
76%
Nekem szerencsém van ezek szerint, mert mindig olyan ebédeket készítenek, hogy a húsok mellett olyan is van, amit én is fogyasztok ( igaz én a tejterméket, tojást, sőt még a halat is megeszem). Ha meg nem, akkor saláta meg krumpli általában mindig van az asztalon. Viszont anyósomhoz mikor még élt, mindig vittem magamnak valamit külön, idősebb is volt, betegesebb is és nem is tudta mit készíthetne aminek én örülnék és maga mondta, hogy ha nem haragszom meg, hozzak valamit.....
2022. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
37%

Megértem, hogy frusztrál a helyzet, de gondolj bele az ők szituációjukba. Szarul érzik magukat ha meghívnak egy vengédet és az nem eszik a főztükből, hanem éhezik mellettük, emiatt kérdik meg mindig, hogy neked mit főzzenek. Előzékenyek akarnak lenni és mivel te adod a szégyenlőst, aki nem kér semmit ezért muszáj gombát csináljanak és jelzik, hogy ezt neked csinálták. Ebben semmi rossz sincs.


Értem, hogy egyébként ők is és te is tele vagyok frusztrációval egymás étkezését illetően, ugyanakkor az, hogy megkérdik, hogy neked mit csináljanak már a figyelmesség egyik formája.

Egyébként már megbocsáss, de a te írásodból is árad némi szűklátókörűség, hiába degradálod a családot.

2022. nov. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy vegtáriánus, hogyha a húslevesből megeszed a levét és a zöldséget.


Itt kezdődik a dolog.


Hogy nem szereted! a húst NEM egyenlő a vegetáriánussággal. Ha tartanád a diétát, akkor nem ennél olyat sem, amiben hús főtt - elvek miatt.

2022. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
70%

4-es vagyok, nem bántásból írtam, hanem mert ez tény :)


Én meg cöliákiás vagyok, és halálosan lesza..., ha nem akarnak ételt készíteni nekem - akkor viszem a magam kajáját, és az sértődik meg, aki akar.

2022. nov. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
79%
Én azt nem értem, mi értelme aköré szervezni az életedet, hogy minél kevesebb sértődés meg beszólás legyen, ha utána itt vagy, tele sértettséggel, és láthatóan semmit nem oldottál meg ezzel?
2022. nov. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
68%

Te nem vega vagy. Max alkalmi vega 😂 Egy vega nem enné meg a húslevest. Abban főtt a hús, teljesen átjárta az egészet. Érezni a hús ízét a levén, a zöldségeken is. Vegetáriánusként a belem kihánynám tőle.

Szerintem amúgy rendesek a rokonai. Az, hogy megjegyzik hogy x kaját neked csinálták külön nem rádkiabálás. Szerintem azért mondják, hogy érezd hogy törődnek veled. Egy rántott gombát elkészíteni nem egy nagy dolig.

Gondolom te is főzöl nekik húst, ha átmennek.

2022. nov. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmi probléma nincs, csak te fújod fel, mert nem kedveled a férjed családját. Nyilván úgy rakják az asztalra, hogy ez a tiéd, köszönd meg, és ne gondolkozz tovább rajta.
2022. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
32%
Nos mondjuk ne válogass, és akkor nem elsz balhé.
2022. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
38%

Ugyanezt akartam írni, mint az egyes!

A vegán meg se enné a húslevesből a zöldséget hiszen nem csak, hogy hússal de zsírral is érintett, rántott gombában itt a tojás...


Divat vegánnak lenni elég gáz ezt most megmondom le is pontozhatsz.



Te vagy együtt azzal a pasival akinek ilyen a családja, egy mondás van erre:" Vagy megszoksz vagy megszöksz" a család a csomag része elkell fogadni, hogy ők ilyenek vagy csomagolj össze és költözz el.

2022. nov. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!