Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az idős rokonok milyen indítta...

Az idős rokonok milyen indíttatásból tesznek fel olyan kérdéseket, hogy “Mikor mész már férjhez?”

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 18:45
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom miért lett ekkora divat ezen bevágni a hisztit.."


Mert valszeg betalál a kérdés, és az illetőnek is kellemetlen tudatalatt.

2022. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, de ez nem az öregek hibája hanem az övé hogy nem kellett senkinek 30 évig 😂
2022. dec. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
73%

Meg én elhiszem azt is hogy egyeseket zavar, de visszavágni azzal hogy az illető mikor tervez meghalni, meg az özvegy mamának felhozni az özvegységét, rohadt nagy tahóság és indokolatlan is.

Engem is zaklattak szülők, nagyszülők olyasmivel amihez semmi kedvem nem volt, de eszembe se jutott volna ilyen stílusban válaszolni nekik... bennem van annyi hogy megadom a tiszteletet az idősebb családtagjaimnak..

Meg is tudom érteni miért nem sikerül férjhez mennetek.

2022. dec. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
86%

Utálom az ilyen kérdéseket. Mikor mész már férjhez? Mikor jön a gyerek? Mikor tanul már meg beszélni? Mikor jön a második? harmadik?

Csak arra jók az ilyen kérdések, hogy elvegyék az ember kedvét az adott életszakasz egészséges megélésétől. Irigyek, gonoszak, rosszindulatúak, ezért. Legszívesebben visszakérdeznék én is az ilyenektől, hogy Mikor válsz már el? A férjed csal már? Mikor jönnek a zabigyerekek? Inkontinencia van már? és mikor halsz már meg? Vagy csak simán betömném a szájukat.

2022. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
82%

"bennem van annyi hogy megadom a tiszteletet az idősebb családtagjaimnak.."


Ami az életkorra tekintettel sem jár automatikusan. Az meg, hogy ők ezt szokták meg, és így éltek egész életükben, nos erre sem kell tekintettel lenni. Manapság más világot élünk, amelyben szerencsére az effajta társadalmi elvárások, hogy "Igenis férjhez kell menni és gyereket szülni" már egyáltalán nem lényegesek. Az idő elhaladt, és ők ezt nem értik meg. És ez már nem (csak) az ő múltbéli, visszamaradott világuk.

2022. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
76%
Sosem értettem ezt a kifogást hogy ők nem ebben a világban nőttek fel. Pedig DE! EBBEN! A világ állandóan fejlődik, halad előre. Csak ők képtelenek, vagy épp nem akarnak lépést tartani a változásokkal. Jó, néha akad egy-két kivétel aki meg tud úgy öregedni hogy tényleg megérdemli hogy ugyan úgy tiszteld mint bárki mást, de sajnos ez nagyon, de nagyon ritka. Nekik is ugyan úgy tiszteletben kellene tartani a mostani fiatalok életvitelét és döntéseit.
2022. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 valaki : ***** válasza:
100%
Kérdező. Nekem a diplomás 35-60 közötti férfi és női kollégáim keserítik meg az életemet ezekkel a kérdésekkel. Van köztük olyan álszent, aki azt mondja, bele kéne húznom, aztán majdnem 2x annyi idős mint én és ő sincs férjnél, nincs gyereke. Példákat hoznak, hogy nézd meg xy-t, 35 felett esett teherbe!! Beteg lett a gyereke/nem jött össze neki/komplikációk léptek fel!! Nézd csak meg, így fogsz járni!! Az a gond, hogy engem telibe találnak, és nekem ez fáj. Rajtam kívül álló okok miatt nincs férjem és gyerekem, és eleve nagyon fáj nekem, hogy nem tudok változtatni ezen, nem hogy még a pofámba is tolják MINDEN NAP. Szóval most ebből áll az életem, nem 70-es egy sem, idősek tőlem nem is szoktak ilyet kérdezni.
2022. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 kokomfitty ***** válasza:
80%
#35 Csak azt felejted el, hogy azt a világot amit te a te modern világodnak hiszel azt az ő korosztálya teremtette meg és tolta önzetlenül az üleped alá te pedig kisajátítottad. Ugye nem képzeled, hogy te 20-30 aktív éved alatt teremtetted meg a kőkorszakból az űrtechnikát meg a digitális világot. Az arcból lehet visszavenni, aztán majd meglátjuk mi lesz, ha majd te átlépted az 5. x-et.
2022. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
82%
38-asnak: Tudom. "Énépítettemfeleztazországotésezérttihálávaltartoztok". Akkor tartsatok lépést a korral, és ne a múlt századi megkövesedett értékeket hajszoljátok boomer.
2022. dec. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
69%

Szóval nem elég a segged alá tolni mindent, még a szabad gondolkodást is betiltanád?

Mégis milyen értéket hajszolsz? Van egyáltalán? :D:D:D

2022. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!