Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért hazudik jelentéktelen...

Miért hazudik jelentéktelen dolgokban is az unokatestvérem? Joggal gondolom, hogy akkor mással is ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak nekem szól? Egy hazudós ember mindenkinek hazudik?
2022. dec. 14. 18:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelentéktelen dolgokban is, akkor ezzel akarja magára irányítani a figyelmet. Az ilyen ember mindenkinek hazudik. Talán nem figyeltek rá eléggé gyerekkorában, vagy csak simán úgy érzi, neki mindig a középpontban kell lennie, vagy hogy a valósága nem elég érdekes, ezért ki kell színeznie.
2022. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nem figyeltek rá gyerekkorban. A nővére volt mindig a kedvence a szüleiknek.
2022. dec. 14. 21:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#12 Akkor lehet, hogy ez okozza a kényszeres hazudozást. Pszichológus tud rajta segíteni, ha ő maga is belátja, hogy gondok vannak a fejében, de amíg nem, addig nem fog változni. Sajnos az ilyen emberek legtöbbször nincsenek tisztában azzal, hogy rossz, amit csinálnak, amíg nem jön egy hatalmas pofáraesés. Márpedig a sok hazudozás oda fog vezetni előbb vagy utóbb.
2022. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelentéktelen dolgokban hazudik, de lényeges dolgokban is?
2022. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Lényeges dolgokban is, habár lehet hogy döntésképtelen, és ezért egyszer így, máskor amúgy beszél, és ezért tűnik hazugságnak.
2022. dec. 14. 22:15
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként én is ilyen voltam. Az otthoni körülmények tagadásával kezdődött, aztán könnyebb volt hazugságokat gyártani, mint beismerni magamnak vagy a világnak, hogy tulajdonképpen mennyire gáz a helyzet. Gyerekként nem tudtam mit kezdeni a szégyennel, annyira nyomasztott. Később pedig csak még nehezebb volt, mert egy hazugság sokkal könnyebben megoldott mindent, mint egy érvelés, felelősség vállalás vagy kiállni saját magamért. Felnőtt fejjel kezdett el zavarni. Nagyon nehéz volt megtanulni, megszokni azt, hogy ne kapásból mondjak valamit, ami nem igaz. Így visszagondolva a gyerekkori énemre tényleg nem kellett volna hazudni, csak ezt akkor sehogy sem tudtam elképzelni, mindig rettegtem a következményektől, a kiközösítéstől és attól, hogy mások előtt megszégyenülhetek.
2022. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3%

3: Nárcisztikus személyiségzavar.

A pszichopátia súlyosabb dolog, de a pszichopaták egyben nárcisztikusak is.

2022. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
16: De te legalább gyógyulófélben vagy és most már legalább magadnak nem hazudsz. Ehhez gratulálok. Nagyon érdekes, hasznos, amit elmondtál. Hallgatnám még, ha többet is elmesélnél. Hány éves vagy?
2022. dec. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Írj rám privátban, ha gondolod. Lakóhelyet, munkahelyet, személyes dolgokat nem osztok meg, de ha van kérdésed, akkor szívesen válaszolok.(16)

2022. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!