Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám folyton hisztizik,...

Anyám folyton hisztizik, általában majdhogynem jelentéktelen dolgok miatt. Hogyan viseljem el?

Figyelt kérdés

Szóval...

Anyám képes minden hülyeségen szinte azonnal felkapni a vizet. Ha valamibe belevágok(pl. rendszeres edzés) akkor mindig a fejemhez vágja/vágta hogy "úgyse csinálod végig" erre pedig már többször is rácáfoltam. Teljesen más a világképünk, és ez is okozott már kellemetlenségeket.

Nemrég például azért rágott be rám mert egy autó platóján utazott egy ember, és ő ezt levideózta, és azt hitte hogy majd jól kibeszéljük meg röhögünk rajta, de az igazat megvallva engem nem izgat az ilyesmi. Egyetértettem vele hogy ez szabályellenes, de semmi vicceset nem találtam benne. Erre a fejemhez vágta hogy nincs igazam, ez nagyon vicces, majd felemelte a hangját és nekiállt majdhogynem ordibálni. (vendégek is voltak nálunk szóval még kínos is a helyzet...) fejemhez vágta hogy takarodjak. Azóta egyébként próbál odaszúrkálni a hülyeségeivel, például hangosan nézi a tévét amikor pihennék, meg ehhez hasonlók. Nevelőapummal is szokott tényleg szebb és jobb szó híján kreténkedni.

Nem bírja elfogadni ha valaki nem az ő álláspontján van, ilyenkor pedig a fentebb leírtakat kezdi el csinálni, majd pár nap/hét után nagy nehezen lenyugszik.


Ezek mennek már évek óta, de nagyon kezd elegem lenni.


17 éves vagyok.



2022. júl. 17. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Költözz apádhoz!
2022. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Keress egy koleszt és nézz utána, hogy lehet oda bekerülni.
2022. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mondta már párszor hogy tiplizzek apámhoz, de annyi a probléma hogy alkoholista. Ezért is váltak el anno. De erősen gondolkozom a dolgon már egy ideje.

Koleszba nem szívesen megyek, de ezen is agyalok már..

2022. júl. 17. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne csak agyalj, nézz utána a konkrétumoknak, hogy majd ha úgy döntesz (ha úgy döntesz), hogy kolesz, akkor tudd, hogy pontosan mi a teendő, ne akkor kelljen nulláról indulni, mert addigra már nagyon menni akarsz majd, nem tökölni az információk begyűjtésével.
2022. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
A kérdezőnek esze ágában sincs költözni, mert otthon még így is sokkal kényelmesebb, mintha az apjához vagy koliba menne. Panaszkodni akar, ennyi. (Ettől persze az anyja nem komplett, de a kérdező sem jobb nála.)
2022. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Alkoholistához nehogy költözz! Nagyszülők? Anyád nem iszik vagy használ valami szert? Pszichiátriai betegnek tűnik. Pl ha néhány hetes váltásban normális meg ilyen infantilisan felpörgött, akkor bipoláris zavarban szenved. Igyekezz koliba költözni, de ha nem lehet, akkor ne állj szóba vele, kerüld, mert bármit mondasz, abba úgyis beleköt. A háziorvosnak panaszkodhatnál, hátha eléri nála, hogy menjen pszichiáterhez.
2022. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
El kell menekülni az ilyentől. Nézz be pá napra apádhoz, ott hogy érzed magad. Ha van elég pénzetek, egyetem alatt lakhatsz albérletben vagy koleszban.
2022. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
A gyenge menekül. Az erős megtanulja az ilyen drámahisztikirálynőt pofánröhögni és leszarni.
2022. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
most ez tényleg akkora probléma?
2022. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Engedd el a füled mellett.
2022. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!