Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, hogy az unokahugom...

Mit tegyek, hogy az unokahugomból ne egy semmirekellő legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az unokahugom mostanában aggodalomra méltóan viselkedik. Vagy csak én reagálom túl a dolgot?


Eddig is volt sok idegesítő tulajdonsága pl kétszínűség, sz**kavarás, hazudozás. Ezek csak idegesítettek egy ideig, de most kicsit elkezdtem miatta aggódni. Mostanában nagyon elkezdték érdekelni a fiúk és a szülei már 13-14 éves korában megengedték, hogy eljöjjön hozzá a barátja. Amikor ballagott az általános iskolából, akkor eléggé berúgott a ballagási kaján és részegen táncolt a barátnőivel pedig még csak alig töltötte be a 14-et. Ebben a tanévben kezdte a középiskolát, de rengeteg hiányzása van és az utóbbi időben azt mondogatja, hogy amikor nyáron betölti a 16. életévét, akkor legszívesebben otthagyná az iskolát, mert csak 16 éves korig tanköteles. Mindig láttam rajta, hogy nem szeret iskolába járni, de azért reméltem, hogy legalább a középiskolát végigjárja és lesz egy szakmája. Természetesen semmi terve nincs, hogy ha nem iskolába jár, akkor mi mást fog csinálni, mert amikor erre rákérdezünk, akkor csak a vállát vonogatja meg olyanokat mond, hogy “akkor legalább délig aludhatok”. Most másik udvarlója van és a szüleinek nagyon nem szimpatikus az új pasija, de már ezt az udvarlót is megengedték, hogy idejöjjön hozzá. Állítólag szűz még, de őszintén szólva erre nem mernék mérget venni, hogy valóban az. Otthon nem segít semmilyen házimunkában az anyjának csak a telefonját nyomkodja egész nap és mindig írogat meg telefonálgat valakivel. Nagy műkörmök vannak csináltatva neki, be van festve a haja, még télen is olyan pólókat hord amikből ki van a hasa meg vékonyan öltözködik.


Ez a viselkedés úgy általában jellemző a mai tinikre és ne aggódjak miatta vagy van ok az aggodalomra?


Tudom, hogy nem az én dolgom megnevelni, hanem a szüleinek kellett volna, de most már komolyan aggaszt, hogy mi lesz így belőle.



2023. febr. 4. 07:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha szerencséje van akkor majd kinövi, ha meg nem akkor úgy járt, megérdemli. Én a helyedben nem idegeskednék ilyeneken. Mai kislányokra többségére egyébként sajnos ez tipikusan jellemző
2023. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%
Nem lesz baj, belevaló csajszi!
2023. febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Elhiszem, hogy aggódsz érte, de semmit nem tudsz tenni érte.


Ha szerencsétek lesz egyszer benő a feje lágya.


Láttam már 1-2 hasonló helyzetet. Kb 3-ból 2x osszeszedtek magukat 20-on évesen és normális életet élnek. 1 meg hajléktalan lett.

2023. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Prosti lesz, most megmondom előre
2023. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Jobb esetben OKJ-s műkörmös.
2023. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Neked konkrétan mi közöd van az unokahúgod neveléseséhez? Nincsenek szülei? A gyámja vagy, van mi van? Ha a szülei tűrik, az ő bajuk...
2023. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Szeretnék valami jót is írni. 2 ilyen ismerősöm is volt, országos rib.ncok voltak, pia, szex minden ment ott. Felnőve normális nőkké váltak, azóta gyerekük van, férjük és normális állásuk.
2023. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
#7 Egy ilyet én is tudok, ment a cigi,pia,szex,fű ezerrel, mégis egyetem lett belőle, gyógyszeripari cég, miegymás. De ott engedékenyek voltak a szülők, meg szintén tanultak, nem pedig nemtörődőek. Itt ki tudja mi a helyzet.
2023. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%
Hormonok hajtják majd kinövi
2023. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a szülein múlik hogy mi lesz belőle, ha őt próbálod nevelni, akkor meg fog utálni.

Ha pedig szigorúként lépsz fel vele szemben, szintén.

Szülőkkel négyszemközt beszélve "aggódom érte ezért meg azért" típusúan el lehet beszélgetni, de ha ez kiderül előtte, lehet dacos lesz.

2023. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!