Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Létezik az, hogy egy ember...

Létezik az, hogy egy ember rokonom legyen valamilyen szinten úgy hogy ne tudjak róla?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor hogyan lehet ez?

Az van hogy valakire gyanakszok hogy lehet a rokonom volt valamilyen szinten, és az az illető most lenne mind2 nagyimmal egyidős. De a nagymamáimnak férje volt, szóval nem lehet.



2023. febr. 23. 13:24
A kérdező szavazást indított:
Nem lehetséges, nyugodj meg
Létezhet, leírom hogyan
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán.


Tipikus az, hogy a szülők lazán tartják a kapcsolatot az unokatestvéreikkel. Én egyszer láttam anyám keresztanját és unokatestvérét. Az utóbbi gyerekéről/gyerekeiről semmit nem tudok, szóval akár találkozhattam is úgy vele, hogy nem tudok róla, holott a másodunokatestvéremről lenne szó.

Szintén tipikus sajnos, hogy szülők szétmennek, és az apa annyira nem tartja a kapcsolatot a gyerekével, hogy nem is tud arról, hogy új családot alapított.


Nagyszülők oldalági rokonai esetén nem csoda, ha nem vagy képben. Én négy nagyszülőm közül csak egynél ismertem a testvéreit.

2023. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyai nagypapámnak elméletileg 11 testvére volt. Szóval valószínűleg van pártucat mindenféle unokatestvérem. Anyai ágról a nagyszüleimen kívül egyetlen rokonomat sem ismerem, anyám nem tartotta velük a kapcsolatot. Talán kicsi koromban találkoztam párral, meg azt hiszem egyszer voltam koszorúslány valakinek az esküvőjén, de egy nevet sem tudnék mondani, nem hogy hogy néznek ki, hol laknak, vagy mi van velük.
2023. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bőven vannak ilyenek

(nekem is, olyan is akiről az életben nem gondoltam volna, pedig egy községben élünk és alig fiatalabb tőlem, mégis kb 30 voltam mikor anyukám mondta, hogy amúgy rokon...)

2023. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet.

Friss példa, hogy kiválasztottam egy jogsi oktatót, és mikor mamámnak mondtam a nevét, kiderült, hogy ő ismeri, és harmadunokatestvérem. Csak gyerekként láttam utoljára és már nem emlékeztünk egymásra.

2023. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Apámnak van egy féltestvére, akit én soha nem láttam, csak a nevét tudom, meg hogy létezik. A nagyanyám kitagadta a családból, mikor még meg se születtem.

9-en vagyunk unokatesók, nem sokkal tartom a kapcsolatot, az ő gyerekeiket például fel se ismerném, a nevüket se tudom.

2023. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Annó haverom nagytermészetű apja mondta a fiának: ne a községbem válassz magadnak feleséget, mert nem tudhatod, hogy nem a húgod! :D :D :D
2023. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

Szerintem a legtöbb családban a harmad-unokatestvérek már nem ismerik egymást.

Én pl minden unokatestvéremmel tartom a kapcsolatot, de az én gyerekeim az ő gyerekeikkel már nem. Ismerik egymást, de nics köztük kommunikáció. Az ő gyerekeik valószínűleg ismerni sem fogják már egymást.

2023. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

-"Charli,nem fekhetsz le ezzel a nővel,mert lehet hogy a testvéred! "

Két pasi meg egy kicsi

2023. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Apukamek 14-en voltak testverek. Bele sem akarok gondolni, hany unoka/masodunokatestverem van. Van olyan, hogy apukam emlit egy nevet, en pedig azt sem tudom, hogy kirol van szo. El kell magyaraznia, hogy az most epp kinek a mije. Van par rokonom. Szerintem talan az 1/3-val talalkoztam eddig…
2023. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 babyboom567 ***** válasza:
100%

Az anyai nagymamámnak 12 testvére volt,és mindenhol minimum 4 gyerek(anyukámék korosztálya) volt.Tehát anyukámnak anyai!! részről volt minimum 48 édesunokatestvére.Ha azoknál csak 2 gyerek született(az én korosztályom), akkor minimum 96 másodunokatestvérem van akikről gőzöm sincs kicsodák.És ez csak az anyai nagymamám oldala.

A anya nagyapámék 14en voltak testvérek,ott is ilyesmi gyerekszámmal lehet számolni.

Anyámék csináltak családfa kutatást, az apai család oldalán, és család találkozót 120 még élő (nagyapai oldali)családtag + házastársaik voltak ott.(meg volt aki nem tudott elmenni,pl mi sem)

Én meg ismerem az anyukám testvéreit(3),és az ő gyerekeiket(5), de pl az unokatestvérem gyerekit(4) már nem,mert nem találkoztunk vagy 25 éve.De biztos van vagy 300 valamilyen vérrokonom ,akiről nem tudom, hogy az.

2023. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!