Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örökké unokatestvérek volnánk?

Örökké unokatestvérek volnánk?

Figyelt kérdés
Röviden arról van szó, hogy tetszik egy fiú, már majdnem voltunk is együtt, viszont mint kiderült, anyukám meg az ő apukája testvérek. Apukája 3 vagy 4 éve meghalt, viszont barátnőm azt állítja, hogy ettől függetlenül mi unokatestvérek vagyunk, de szerintem így már nem, hiszen anyukámnak már "nincs" testvére. Teljesen bizonytalan lettem.
2023. márc. 21. 22:45
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
#30 Én nem is aláztam meg senkit, akkor léptem be a beszélgetésbe, amikor szóba jött a helyesírás (#25).
2023. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
73%

31


Nem konkrétan rád godnoltam.


De ha PL ilyet látok itt az oldalon gyakran aláznak azért is ha csak elírt valamit.

2023. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
#32 Jó, hát az nettó bunkóság. Ha az írásképből látszik, hogy ténylegesen nincs tisztában néhány egyértelmű szabállyal, azért lehet szólni, de minden elgépelésbe belekötni prosztó dolog. Én az elfelejtett vesszőket sem hozom szóba ismerősöknél sem, legfeljebb a feleslegesen beillesztetteket, mert egyrészt idegesítően megakasztja az olvasást, másrészt az egy dolog, hogy a nagy sietségben lemaradnak a vesszők, az meg egy más kategória, hogy sokan tényleg nem tudják, hova kell-nem kell, és feleslegesen teletűzdelik vele akár a munkahelyükön is a szövegeket. (Szakdolgozatokat szoktam bírálni, tapasztalat.)
2023. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez nagyon jó, rég nevettem ekkorát.

Amúgy ne zavarjon, az unokatestvérek házasodhatnak is, teljesen törvényes a dolog.

2023. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha vannak tesóid és meghalnak a szüleitek utána már nem a tesóid lesznek hanem idegenek


Melyik hányadékarcú g**i talál ki ilyeneket?!

2023. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy troll (remélem...), de legalább kreatívabb, mint a sokéves átlag.
2023. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
85%

"Amúgy ne zavarjon, az unokatestvérek házasodhatnak is, teljesen törvényes a dolog."

Ez nem így van, unokatestvérek nem házasodhatnak.

Másod-unokatestvérek esetén is engedély kell hozzá.

2023. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
“ A ma hatályos jogszabályok szerint Magyarországon tilos az egyenes ági leszármazottak és a testvérek közötti házasságkötés, viszont nem tiltott az unokatestvérek között. Az unokahúggal vagy az unokaöccsel tervezett frigyhez jegyzői hozzájárulás szükséges.”
2023. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
De azzal számolniuk kell hogy a gyerekeik debilek lesznek
2023. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
72%
#39 Nem feltétlenül, attól függ, feljebb mennyi volt az összefonódás a családfában, bonyolult a dolog, nem ennyire egyszerű a genetika, már kutyáknál sem, ahol pont a nagybácsival-nagynénivel tenyésztés adja a jó eredményeket középtávon, ha elő akarunk hozni előnyös tulajdonságokat és el akarjuk nyomni a recesszíven öröklődő nemkívánatos dolgokat, csak ugye nem mindegy, hogy a nagybácsi-nagynéni családfája több generációra visszamenőleg mely egyedekben közös a másikéval. Embernél még komplexebb a dolog, nehogy azt higgye bárki, hogy a gimis genetika tananyag bármire jó a gyakorlatban, az inkább csak szemléltetés.
2023. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!