Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyermektelen nagynéniék...

Gyermektelen nagynéniék családosat akarnak játszani a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a gyerekünk állandóan jönnek hozzánk. A kéréseinket semmibe veszik, maximum amit a párom kér azt tartják be (én mondtam hogy mondja el nekik ő is, hátha rá hallgatnak). Ő a férfi, és a testvéréről van szó. Látja ő is hogy ez így nem oké, de mégis mintha valami megfelelési kényszere lenne a családja felé. Múltkor már azzal viccelődtek hogy majd ők megfürdetik és velük alszik majd egy ágyban. Ezután 2 hónapig nem engedtem fel őket, kitaláltam valamit hogy nem érünk rá stb. Eddig csak az ünnepekkor láttuk őket, amióta gyerekünk van ránk vannak szállva. Párommal ha beszélünk ideig óráig megérti amit mondok, de utána megint jön ez a megfelelési kényszer is jönnek órákra hozzánk. Most elutaznak hosszabb időre és jönni akarnak látogatni a GYEREKET, hogy búcsúzzanak tőle egy időre... Még véletlenül sem a testvérétől, akit évekig nem is keresett, hanem a kicsitől. Múltkor Pesten voltak kikapcsolódni, mi is elmentünk de a gyerek nélkül, ketten. Mondták hogy találkozzunk, találkoztunk is. Amikor meglátták hogy nincs velünk a kicsi sarkon fordultak és elmentek 2 szó után.

Most tényleg ennyire kötelező elviselni őket hogy itt eszi őket a fene? Párom hogy nem akarja meglátni ezt az egészet? Pedig látja csak nem akarja magának beismerni.



2023. ápr. 21. 11:19
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
65%
Mintha a férjemet hallanám.. Rengetegszer forgott a gyomra az én családomtól..rengetegszer szól és figyelmeztetett engem, és idő volt mire hallgattam rá..Hála Istennek.
2023. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
55%
#10, igen, nyilván mindenki hülye, csak te vagy a helikopter...
2023. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, most lépj, mert ha így teszitek, akkor tenger dologtól mentesültök..és kikerülitek az ocsmány játékokat.
2023. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a te válaszaidat is #13

Nálatok hogy volt ez a dolog?

2023. ápr. 21. 11:50
 15/50 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően nem lenne ezzel semmi baj, sőt, de ha jól értem eddig nem nagyon volt kapcsolat a sógornőd meg a férjed között, most meg szerinted túltolják.


Legyél kicsit lazább, nincs azzal semmi baj, ha egy egyébként számodra nem szimpatikus ember is szeretettel foglalkozik a gyerekeddel, a gyereknek is jót tesz, nektek meg nagy segítség lesz később ha rájuk lehet bízni.


Az egy más kérdés, hogy a gyerekkel kapcsolatos kéréseiteket tartsák be, itt legyetek határozottak, mert volt egy mondatod, ami erre vonatkozott: " A kéréseinket semmibe veszik, maximum amit a párom kér azt tartják be (én mondtam hogy mondja el nekik ő is, hátha rá hallgatnak)." Mondhatnál példát, miben mennek szembe a kéréseitekkel. Mennyi idős amúgy a gyerek?


Max. ebből a szempontból értem meg a problémádat, ha tényleg komoly dolgokban nem tartják be, amit kértek, de amúgy attól, mert a sógornőd nincs szoros kapcsolatban veled vagy a tesójával, még lehet belőle jó nagynéni.


Én gyermektelen nagynéniként sokat unokahúgoztam, első naptól mentem, pelenkázást, fürdetést, etetést is csináltam, később vigyáztam rájuk, vittem őket programokra, aludtak is nálam, kicsinek is, nagynak is (most 13 és 15 évesek). De nekem előtte is jó volt a kapcsolatom a tesómmal és a sógornőmmel is, meg mondjuk én betartottam, amit kértek, akár kaja, akár mit szabad-mit nem szabad kérdésben. Mondjuk a józan ésszel belátható dolgokon túl (pl. nem adunk fagyit a 6 hónapos csecsemőnek) ők nem szabályoztak agyon mindent, csak azt kérték, hogy tartsam életben a gyereket. :D

2023. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező neked még sok bajod lesz az életben, úgy érzem.
2023. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
#15 testi épségével kapcsolatos kérést nem tartottak be
2023. ápr. 21. 11:57
 18/50 anonim ***** válasza:
37%

#17, és akkor még most sem a konkrét esetet írod le...


Ha a való életben is ekkora debil vagy, akkor a gyerekednek nem jósolok fényes jövőt...

2023. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
78%

Én elhiszem, ha ez idegesítő és bántó (én értem, mi a bántó benne), de a gyereknek nagyon jól jöhet egy ilyen rokoni háló, ha

- nagynéniék nem unnak rá a gyerekre idő előtt

- kölcsönös lesz a rokonszenv

Hátha a ti viszonyotok is javulhatna és a gyerek kissé közelebb hozna titeket egymáshoz. Én próbálnék egy esélyt adni a dolognak (ha nem túl idegesítőek).

2023. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
77%

15-ös vagyok: nem szeretem az ilyen "nem írom le a kérdésben mi a bajom velük, és konkrét rákérdezésre is csak ilyen homályos fél-választ adok" típusú kérdezőt mint te vagy. Nem írtál konkrétumot, nem írtad, hogy mennyi idős a gyerek, ott voltatok-e, amikor a "testi épségét" veszélyeztette, ha nem, honnan tudod, ha igen, akkor miért nem reagáltad le azonnal és határozottan, de nem fogok itt húzivonizni veled.


Ha szerinted veszélyeztetik a gyereked épségét, és nem csak a sértett egód van a probléma mögött, akkor ne ide írogass hanem a férjeddel és a sógornőddel beszéld meg, hogy milyen gyakorisággal és csak a ti felügyeletekkel találkozhat a gyerekkel.

2023. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!