Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyermektelen nagynéniék...

Gyermektelen nagynéniék családosat akarnak játszani a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a gyerekünk állandóan jönnek hozzánk. A kéréseinket semmibe veszik, maximum amit a párom kér azt tartják be (én mondtam hogy mondja el nekik ő is, hátha rá hallgatnak). Ő a férfi, és a testvéréről van szó. Látja ő is hogy ez így nem oké, de mégis mintha valami megfelelési kényszere lenne a családja felé. Múltkor már azzal viccelődtek hogy majd ők megfürdetik és velük alszik majd egy ágyban. Ezután 2 hónapig nem engedtem fel őket, kitaláltam valamit hogy nem érünk rá stb. Eddig csak az ünnepekkor láttuk őket, amióta gyerekünk van ránk vannak szállva. Párommal ha beszélünk ideig óráig megérti amit mondok, de utána megint jön ez a megfelelési kényszer is jönnek órákra hozzánk. Most elutaznak hosszabb időre és jönni akarnak látogatni a GYEREKET, hogy búcsúzzanak tőle egy időre... Még véletlenül sem a testvérétől, akit évekig nem is keresett, hanem a kicsitől. Múltkor Pesten voltak kikapcsolódni, mi is elmentünk de a gyerek nélkül, ketten. Mondták hogy találkozzunk, találkoztunk is. Amikor meglátták hogy nincs velünk a kicsi sarkon fordultak és elmentek 2 szó után.

Most tényleg ennyire kötelező elviselni őket hogy itt eszi őket a fene? Párom hogy nem akarja meglátni ezt az egészet? Pedig látja csak nem akarja magának beismerni.



2023. ápr. 21. 11:19
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
28%
Nem csak rólad szól a történet. Most kellene tennetek azért, hogy a gyereketeknek később majd jó kapcsolata lehessen a nagynénijével, meg úgy egyáltalán, a rokonaival. Ha pl. titeket valami baleset ér és ott marad a világban egyedül, nem jobb lenne neki, ha lenne, akikre számíthat, mert ismeri és szereti őket?
2023. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
95%

Sztm nem az a baj, hogy érdekli a gyerek...hanem hogy nincsenek lefektetve a szabályok.

Beszélj a pároddal és üljetek le 4en beszélni. Csak erélyesen!

2023. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
89%

Nyugi én megértelek kérdező. A családunkban is ez volt. Nem kedvelem én sem az ilyen álszent rokonokat. Aki nem érti a problémát, az nem is akarja megérteni. Én azt javaslom, hogy ritkítsd le minél kevesebbre a találkozók számát, különben egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy a gyerekedet néhány év alatt “elhappolták” előled. Majd te leszel a rossz fej anya, a rokon meg a legjobb fej és nála mindent szabad. Kamaszkorban még durvább lesz, ha nem húzol határokat.

Az ilyen rokonok manipulatívak. Nekik nincs családjuk, ezért a tiédet akarják szétbarmolni.

2023. ápr. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2023. ápr. 23. 08:54
 45/50 anonim ***** válasza:
61%
Miért kell ezt ötször megkérdezni? Kaptál már vagy 150 választ, nem elég?
2023. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
26%
43 nálad a pont
2023. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
53%

"egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy a gyerekedet néhány év alatt “elhappolták” előled. Majd te leszel a rossz fej anya, a rokon meg a legjobb fej és nála mindent szabad"

:DD

Egy jól működő családban, ahol a rokonság mindegyik tagja jól kijön az összes többivel, ott is teljesen normális jelenség, hogy ahhoz képest, hogy otthon mi van, más rokonok megengedőbbek, náluk "mindent szabad".

A különbség "csak" az, hogy ők nem ellenségként, még csak nem is vetélytársként tekintenek egymásra, hanem a helyén tudják kezelni azt, hogy aki csak ideig-óráig vigyáz a gyerekre, akinél max. néhány napot vagy egy-két hetet tölt egyszerre, annál több minden belefér, mint otthon - meg eleve nem is várják el a gyerek szülei, hogy mások tanítsák meg a gyereket pl. arra, hogy az asztalnál kell enni, nem pedig az ágyban kakaózni reggel.

Ha a szülőnek nincsen kisebbrendűségi érzése, ha nem irigy a többiekre, ha nem akarja megvonni a gyerekétől a többiek szeretetét, hanem hagyni akarja, hogy jó kapcsolat alakulhasson ki a gyerek és az összes rokon között, akkor fel sem merül benne ilyen hülyeség, hogy "elhappolják" a gyerekét! :DD

2023. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
88%

47


Egy jól működő családban nincs manipuláció, nincs a másik ember elnyomva, és nincsenek ordenáré hazugságok, aljasságok és becstelenségek senki háta mögött.

2023. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
27%

34, nem őket fogom megkérni, van rá szivesen jelentkező a családból mindkét oldalról.


Most még..aztán majd ők se nyúlhatnak a piciabucikához és egyedül maradsz egy hisztis elkányeztetett totyogóval akire a kutya se kíváncsi:-D

2023. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
48%
Kb. az lenne a fura, ha férjed gyermektelen nőtestvére nem szeretné kicsit babusgatni a gyereketek. Akkor meg biztos azon agyalnál, hogy irigyel bennetek.
2023. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!