Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Gyermektelen nagynéniék...

Gyermektelen nagynéniék családosat akarnak játszani a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a gyerekünk állandóan jönnek hozzánk. A kéréseinket semmibe veszik, maximum amit a párom kér azt tartják be (én mondtam hogy mondja el nekik ő is, hátha rá hallgatnak). Ő a férfi, és a testvéréről van szó. Látja ő is hogy ez így nem oké, de mégis mintha valami megfelelési kényszere lenne a családja felé. Múltkor már azzal viccelődtek hogy majd ők megfürdetik és velük alszik majd egy ágyban. Ezután 2 hónapig nem engedtem fel őket, kitaláltam valamit hogy nem érünk rá stb. Eddig csak az ünnepekkor láttuk őket, amióta gyerekünk van ránk vannak szállva. Párommal ha beszélünk ideig óráig megérti amit mondok, de utána megint jön ez a megfelelési kényszer is jönnek órákra hozzánk. Most elutaznak hosszabb időre és jönni akarnak látogatni a GYEREKET, hogy búcsúzzanak tőle egy időre... Még véletlenül sem a testvérétől, akit évekig nem is keresett, hanem a kicsitől. Múltkor Pesten voltak kikapcsolódni, mi is elmentünk de a gyerek nélkül, ketten. Mondták hogy találkozzunk, találkoztunk is. Amikor meglátták hogy nincs velünk a kicsi sarkon fordultak és elmentek 2 szó után.

Most tényleg ennyire kötelező elviselni őket hogy itt eszi őket a fene? Párom hogy nem akarja meglátni ezt az egészet? Pedig látja csak nem akarja magának beismerni.



2023. ápr. 21. 11:19
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a kérdést nem először írod ki, benne szó szerint az ősrégi sztorival a pesti kiruccanásotokkal. Az akkori válaszok miért nem feleltek meg?


Na jó, ha amnéziában szenvedsz, akkor leírom még egyszer!

Én sem értem - most sem - hogy mi a bajod?

2 hónapig nem voltak, most is hosszabb időre elutaznak, ennyit talán ki kellene bírnod olyan közeli családtagoktól, akik szeretik a gyereketeket, akármilyen féltékeny is vagy a sógornődre!

És egy apró szösszenet:

Engem is nagyon szeretett a gyermektelen nagynéném, olyannyira, hogy 26 évesen a teljes vagyonának lettem az örököse. A többmilliós bankbetétjén kívül megörököltem a zuglói 3 szobás lakását, egy Zamárdiban és egy Zebegényben levő nagyon komoly nyaralóit.

Ha egyébre nem is gondolsz, a hisztizésed közepén gondold már át a gyerek érdekeit is! Nem feltétlen anyagi vonzatában, hanem alapban nyer azzal, ha többen szeretik!

2023. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, a kérdezőnek az a baja, hogy beléptek a privát szférájukba, a családi életükbe. Kérdező, ezen elsősorban a férjed tud változtatni, hiszen az ő testvére.

N

2023. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező a gyereked annál boldogabb lesz, minél többen szeretik és foglalkoznak vele. Ezzel ő csak nyer. Így tedd félre a kisajátítási igényed és inkább örülj, hogy így törődnek a rokonok a kicsivel. Ma az emberek minimum 90%-a leszarja a tágabb családját és csak saját magával és a nagyon szűk családjával (társ+gyerekek) foglalkozik,ami szerintem nem helyes. Amennyiben ártanak a gyereknek az más, akkor lépni kell.
2023. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2023. ápr. 21. 12:14
 25/50 anonim ***** válasza:
71%

nem ertem mert nem irsz konkretumokat, azonkivul hogy megfürdetik egy agyban alszanak vele.... kicsit fura beszolas de masreszt csalad nemtudom ebben mi a baj. nekem egy 17 honapos kislanyom van. orulok minden pillanatnak ha itt van valaki a csaladbol es atveszik kicsit, a gyereknek is nagyon jo hogy talalkozik masokkal hozza szokik a csaladhoz... nembeszelvbe rola neked is nagy ajandek hogy talan lesz kinek odaadni ha a ferjeddel elmentek pl moziba (mert bizony nagy ajandek ha a csaladon belul vkiben megbizhatsz es szeretik es jol vigyaznak ra)


kissit inkabb olyan mintha vmi mas miatt pikkelnel rajuk? vagy feltekeny vagy?

2023. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny rájuk, nincs mire, én jól érzem magam. Olyan mintha ők lennének valamiért féltékenyek, vagy irigyek ránk, de ezt sem értem hogy miért. Mindkét család többi tagjával jó a viszonyunk, csak velük van ez a furcsaság. A kicsit felültették fogás nélkül, nyeklett mindenfelé, kezébe adták a nyeles játékot amit majdnem lenyomott a torkán köhögött tőle, tehát ilyen felelőtlen dolgokat csináltak vele, a jelenlétünkben. És ha megkérem hogy NE, akkor vágják az arcokat. A pár nem tudom miért hagyja ezt. De az egyik válaszoló lehet jól látta, lehet nem nőtt még fel igazán
2023. ápr. 21. 12:28
 27/50 anonim ***** válasza:
23%
Ha van kulcs a kapuhoz/bejárati ajtóhoz akkor mi a kérdés?
2023. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
41%

Ha veszélyeztetik a gyereket, akkor természetes, hogy NEM ENGEDED A KÖZELÜKBE. Ha ezzel kezdted volna, mi is máshogy álltunk volna a kérdéshez.

Hiába szeretik, hogyha nem képesek annyira vigyázni rá, hogy ne tegyen kárt magában. Szülőként JOGOD VAN arra bízni a gyerekedet, akire akarod, és megtiltani a találkozást bárkivel. Ezt így a szemükbe kell mondani, és a probléma megoldva.

Persze, ahogy írták is korábban, jó, ha a gyereket többen is szeretik. Ezért kompromisszumként lehet az, hogy csak a te felügyeletben látogathatják a gyereket.

2023. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
81%

Nincs teljesen igazuk a válaszolók többségének.

Nekem is furcsa lenne ez a nagy érdeklődés a gyerekem felé, ha eddig nem voltunk annyira jóban.

Nekem az lenne a gondom hogy oké most kicsi, érdekli őket de később is? Vagy ha nekik is lesz gyerek akkor is?

Mert oké , hogy jó dolog a kapcsolati háló, de ha eddig a tesók nem tartották a kapcsolatot mi a biztosíték hogy ez így marad a gyerekkel. Pár év múlva a szülőnek kell magyarázkodni a 6 éves gyereknek hogy eddig hetente járt a Kati nene most miért nem jön.

Szóval valahol megértem a kérdezőt. És azt is, hogy eddig nem jártak hozzájuk most meg heti 2 x vendéget fogadjon, szórakoztassa stb…

Ez akkor lenne normális ha mindig összejártak volna. De így furcsa.

2023. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
14%

#29, egyáltalán nincs benne semmi fura. Ha nincs közös téma, akkor minek járnának össze? Most ott a gyerek, mint közös nevező.

(Jó, persze, lehetnek akár pedofilok is, de nem ez a legvalószínűbb.)

2023. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!