Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak olyan rokonaitok,...

Vannak olyan rokonaitok, ismerőseitek, akik mindig azzal a szöveggel jönnek, hogy ,,ha már úgy is arra jártok, hozzatok már ezt meg azt..”?

Figyelt kérdés
Nekem a sógornőm meg az anyám ilyen. De a sógornőm az nagyon durván sportot űz ebből. A párommal már egy ideje minden évben lemegyünk Fonyódra, ahonnan átszoktunk hajózni Badacsonyba. Amint a sógornőm megtudja, hogy megyünk már telefonál, hogy tudnánk e vinni neki ilyen meg olyan bort. Elsőre még azt mondtuk persze, de a harmadik nyáron megmondtuk, hogy ,,elfelejtettük”. Akkor egyik évben elmentünk Hajdúszoboszlóra ès felhívott, hogy haza felè, álljunk már meg neki nem tudom melyik településnél, mert ott van egy dinnye árus ès olyan jó dinnyét árul. Meg mèg nagyon sok ilyen hülyeséggel szokott jönni és már mondtuk neki, hogy mi nem ezért megyünk, de még ő húzta a száját, hogy öt perc az egész. Jó amúgy tényleg nem arról van szó, hogy órákat elvesz az életünkből, csak valahogy akkor is idegesítő, hogy hasznot akar húzni, abból, ha megyünk valahova. Meg az, hogy ez rendszeres, én is volt, hogy már megkértem a kollègámat, hogy hozzon nekem is cigit, amikor ment a dohány boltba, de nem lenne pofám rendszert csinálni belőle.

2023. máj. 31. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Azért ez tényleg nem akkora szívesség, vennék magamnak is bort meg dinnyét, ha olyan finom.
2023. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
En nem nagy dolog. Miből tart megvenni, ha úgyis ott vagy? Amúgy én örülök, ha ilyen apróságokkal valamelyik családtag kedvében járhatok. A többiek meg is kérdezik,hogy hozzanak e vmit,ha mennek vhova.
2023. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-2: Azért, mert mi ezekbe az üzletekbe amúgy nem mennénk be. És bosszantó, hogy ő miatta, mindig valami pluszt elkell intézni.

Pl volt olyan, hogy elmentünk a Westendbe megnézni egy filmet, de megkért, hogy ugorjunk már be az egyik üzletbe egy számmal nagyobb méretre kicserélni egy ruhát. És emiatt pont lekéstük a vonatot.

2023. máj. 31. 16:53
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Cserét nem válalnék be,de a többi belefer
2023. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Bor-dinnye belefér, ruhacsere meg "ugorj már be a Sparba" nem.
2023. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
1-es vagyok. Azt hittem, autóval vagytok, így azért persze hogy kényelmetlen, ha plusz cuccot kell cipelni meg időre intézni vmit.
2023. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6: Meg amúgy néha napján tényleg azt mondanám oké persze, de kicsit azt érezzük, mintha azt nézné, hogy ő, hogyan tudna hasznot húzni, abból, hogy mi most elmegyünk egy helyre ès keresi, hogy na most mit tudna ingyen házhozszállítással beszerezni.
2023. máj. 31. 17:16
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem akarod, akkor ne csináld. Nem "kell". Csak könnyebb ez, mint vállalni a konfliktust.
2023. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem okozna problémát ennyit megtenni....
2023. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Vannak. Egerben jártunk és valamilyen bort akartak velem hozatni (nem.ismerem a borokat). Mondtam nekik hogy 5 perc szabadidőmet sincs. Azóta nem beszélnek velem és jobb az életem. Találtak más balekot a családban.
2023. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!