Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak olyan rokonaitok,...

Vannak olyan rokonaitok, ismerőseitek, akik mindig azzal a szöveggel jönnek, hogy ,,ha már úgy is arra jártok, hozzatok már ezt meg azt..”?

Figyelt kérdés
Nekem a sógornőm meg az anyám ilyen. De a sógornőm az nagyon durván sportot űz ebből. A párommal már egy ideje minden évben lemegyünk Fonyódra, ahonnan átszoktunk hajózni Badacsonyba. Amint a sógornőm megtudja, hogy megyünk már telefonál, hogy tudnánk e vinni neki ilyen meg olyan bort. Elsőre még azt mondtuk persze, de a harmadik nyáron megmondtuk, hogy ,,elfelejtettük”. Akkor egyik évben elmentünk Hajdúszoboszlóra ès felhívott, hogy haza felè, álljunk már meg neki nem tudom melyik településnél, mert ott van egy dinnye árus ès olyan jó dinnyét árul. Meg mèg nagyon sok ilyen hülyeséggel szokott jönni és már mondtuk neki, hogy mi nem ezért megyünk, de még ő húzta a száját, hogy öt perc az egész. Jó amúgy tényleg nem arról van szó, hogy órákat elvesz az életünkből, csak valahogy akkor is idegesítő, hogy hasznot akar húzni, abból, ha megyünk valahova. Meg az, hogy ez rendszeres, én is volt, hogy már megkértem a kollègámat, hogy hozzon nekem is cigit, amikor ment a dohány boltba, de nem lenne pofám rendszert csinálni belőle.

2023. máj. 31. 16:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ismeretség, kapcsolat és emberfüggő. Engem is kértek már meg, hogy "ha már ott vagy, hozzál nekem ezt, meg azt." és észre sem vettem, hogy esetleg teher lenne.

Máskor meg agyvizem felforr, ha erre olyan kér, aki alig ismer, vagy nem vagyunk annyira jóban.

2023. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

A bornak, dinnyének súlya van, ha nem autóval vagytok, akkor egyáltalán nem pofátlanság visszautasítani. Na meg jó dinnyét nehogy már ne találjon közelebb.

Vagy vicceljétek meg: ha ő megy valahová, mondjátok meg neki, hogy ha már úgyis ott jár, ugorjon be ide vagy oda és hozzon nektek harminc kiló krumplit.

2023. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha gyalog mész, 2 uborkát és 3 répát venni, akkor nyugodtan mondd, hogy bocs, nem cipelem a dinnyét meg a bort. ha autóval akkor rajtad áll, nem kell minden xarért a közönség véleményét kérni. Te életed, te döntsd el.
2023. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem kellene tudniuk azt sem, hogy hova és mikor mentek.

Nem is értem, hogy kerülsz ilyen helyzetbe.

2023. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem egyszerű.


Egyik oldalról én magam sem szeretem ezt, hiába csak 5-10 perc, valahogy nem szeretem ha más rendelkezik az én időmmel, energiámmal. Másik oldalról meg örömet okozhatunk valakinek apró energia befektetéssel, nem mintha nekem segítene ebben bárki.


Amikor rokonaim kértek meg, hogy hozzak már fel a gyereküknek egy zsák krumplit(!) mert úgyis arra megyek és nem nagy kitérő (!) akkor valahogy nem szívesen mentem.


Vagy szintén rokon venni akart a párjának ajándékot és ugorjak már el érte, nekem nincsen messze. Hát tökömet, fizesse ki a szállítást.


De saját anyámtól is meg tudok őrülni az ilyen ugorjunk már be cigiért, meg gyere már értem dolgok miatt.


Nyilván más, ha valakinek valóban segítség kell, meg más a cigi, krumpli kategória.

2023. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Néha okés, de nem rendszer szinten.
2023. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyám állandóan a cigivel játsza el ezt. Mindig valamit kamuzok neki , volt, hogy többször ki se fizette, majd oda adom, most nincs úgy pénzem stb. 2000ft os ciginél 5x bejátsza azért az csak 10.000ft
2023. máj. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ha nem vagytok olyan nagyon jóban, akkor én se vállalnám.

Másrészt, az én esetemben is egy csomószor történik ez meg, viszont ezt nekem mindig is viszonozzák.

Pl testvérem megkért, hogy egy kedvezmény kártyát adják már kölcsön neki, de sürgősen kellene, és ha lennék szíves, vigyem már át a barátnőjéhez, aki teljesen más kerületben lakik mint én. Ez így leírva bunkóságnak tűnhet, mert pl a benzint nem fizette ki, én autózgattam a dugóban, stbstb.

Viszont előtte való héten elkellett vinnem szervizbe a kocsimat, úgy volt hogy a problémát helyben azonnal megtudják oldani, de mégse, kellett rendelni hozzá cuccokat, ami rendkívül drága is volt, a szerviz annyira nincs közel hozzám, taxi nagyon drágán vitt volna haza, gondoltam rápróbálok a tesóra...

És igen, a munkahelyéről eljött értem, hazavitt, visszament dolgozni majd munka után eljött értem, és elvitt a kocsimért, és persze egy büdös fillért se fogadott el érte, megbántva érezte magát hogy egyáltalán felajánlottam.

Tehát, kinek mi, én tesóm miatt szívesen teszek nagyobb kitérőket is, mert ő is megteszi értem, viszont mondjuk egy olyan embernek aki nem áll közel hozzám, én nem tenném meg. :)

2023. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!