Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért tekintik sokan szívtelen...

Miért tekintik sokan szívtelenségnek, ha valaki otthonba adja az önellátásra képtelen rokonát?

Figyelt kérdés

Párszor hallottam már azt a véleményt, hogy aki otthonba adja a magát ellátni képtelen rokonait, az önző és lelketlen, mert úgymond köteles lenne ő ápolni az illetőt.


Viszont sokan nem tudják megoldani, hogy otthon ápolják az adott rokont, mert például a munkarendjük nem teszi lehetővé, hogy mindig legyen valaki az illetővel, és aki mondjuk nem tud járni, vagy vak, vagy szellemileg sérült, az többnyire az alapvető dolgokat sem tudja megcsinálni, így állandó felügyeletet igényel.

Ezen kívül ha olyan kis lakásban lakik, nem biztos, hogy oda tudja költöztetni magához, hogy ápolhassa, az ingázás meg esetleg nem megoldható, mert túl messze laknak egymástól.


Az is egy szempont, hogy a speciális kezelést igénylő betegnek a rokonság esetleg nem tudná biztosítani a szükséges feltételeket, ezért adják be valahova, ahol nagyobb eséllyel kap szakszerű ellátást.

Illetve maga a gondozásra szoruló egyén is dönthet úgy, hogy inkább otthonba megy, mert nem akarja terhelni a családját.



2023. jún. 12. 09:41
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
93%

Szerintem az ilyen emberek 2 csoportra oszthatóak. Az egyik csak a morális magaslétrájáról osztja pékhendien az észt, miközben hasonló szituációban se ő se a közeli hozzátartozói nem voltak, így abszolút fogalma sincs, mivel jár egy 0-24-ben ápolásra szoruló személyt gondozni, főleg ha ehhez még egy erősebb demencia is párosul. Hidd el, amint ilyen helyzetben találnák magukat, rövid időn belül vennének egy 180 fokos fordulatot a véleményükkel és mindjárt nem lenne megvetendő otthonba adni a gondozottat.

A másik (kisebb) csoportot azok alkotják, akik főállású mártírok, és mindent beáldoznak azért, hogy mások véleményének és sajnálatának megfeleljenek, a lényeg, hogy mindenki lássi, mennyire önfeláldozóan szenvednek.


Az idősgondozás egy nagyon nehéz munka, nem is való mindenkinek. Sokan amúgy nem gondolnak bele, hogy ez nem csak azzal jár, hogy etetni/itatni kell az egyént meg elbeszélgetni vele az időt. Gyógyszerek, katéter (ha kell), mosdás, fürdetés, stb. Arról nem is beszélve, hogy egy olyan ember, aki szakképzett és kívülálló (tehát nem családtak), sokkal jobban el tudja végezni a munkát, mint egy képzetlen családtag, akit lelkileg is tönkretesz a szituáció, mert nagyon nehéz feldolgozni, hogy az illető már magatehetetlen, és már nincs sok hátra. Ráadásul meg is kell élni valamiből, tehát a munkát sem lehet csak úgy otthagyni.

2023. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
94%

31, teljesen egyet értek.

És még egy. Pl. barátnőmön látom (én voltam a 12-es), hogy ha NEKI van valami baja, most az is parkolópályára kerül. 56 éves nő, azért most kiszűrték pl. UH-n, befigyelne egy gyomor és béltükrözés, aztán befigyelne egy szürkehályog műtét. Ezek úgy jönnek 55 felett, hát ezek most mind tolva lesznek, 0-24-ben mama gondozása mellett hogyan? És akkor ő menjen tönkre 56 évesen, mert saját magára nem lesz ideje mondjuk még 10 évig.

(Erre sem gondolnak sokan az ítélkezők táborából.)

2023. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
95%
32! Erre azt mondanák, hogy ezek nem problémák. Hallottam ilyet is. Aki szerint kegyetlenség idősotthonba adni a 0-24-ben gondozandó kisöreget, az nem gondozott egy virágot se életében, nemhogy egy beteg embert. Könnyű így pofázni. Remélem a barátnőd rendbejön, és meg tudja műttetni magát, mert tényleg ez lenne a legfontosabb neki is.
2023. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
91%

Mert marha könnyen pofáznak olyan dolgokról, amikről halvány fingjuk sincs.

Teljesen más egy szellemileg ép és egy demens beteget ápolni. Utóbbi ön- és közveszélyes, bármikor ráronthat pl egy nagykéssel a családtagjaira, mert azt se tudja mit csinál.

Míg egy szellemileg ép embert azért el lehet gondozgatni, ha nem 100% ágyhoz kötött.

2023. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
90%

Ja, és a lényeg : valamiből meg kell csinálni élni. Luxus a mai világban egy munkahelyet csak úgy otthagyni. Nem garancia, hogy talál utána másikat...

A táppénzes válaszoló meg örülhet, hogy nem rúgták ki a rokkonait, amiért felváltva táppénzre mentek. Ha én munkahelyemen csinálták volna, rég kirúgták volna őket. Úgyhogy az sem megoldás.

2023. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
72%
#35 Csak az volt a mázli, hogy hamar jutott otthonba mama, pont olyan időszak volt. Alapból nagynéném férje már nyugdíjas, néha szerel dolgokat másoknak(nem tom, annyira nem vagyunk jóban), úgy osztja be az idejét, ahogy akarja. Nagynéném tanár, és ez az időszak pont úgy esett be, hogy téli szünet+ahogy a napok jöttek, ki volt adva a suliban, hogy majd csak teljes héten legyen kezdés, és ahhoz képest volt másfél-két héttel tovább. Apámnál meg az van, hogy építkezéseken segédmunkás, esős-takony időben többnyire az van, hogy nem mennek, reggel telefonál a főnök, hogy na, ma szabad vagy, ilyen körülményekben nem tudunk dolgozni(plusz ő annyira nem vette ki a részét a dologból). Anyámnak meg elnézték a táppénzt három hétig, kevesen vannak a melóhelyen, ő pont a jobbak közé tartozik, nem éri meg kirúgni. Nekem meg pont vizsgaidőszakom volt akkor.
2023. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
90%

Igen, örülök, hogy nálatok így megoldható volt.

Nem tudom, velem mi lenne, mert az én munkahelyem nem nagyon tűri a hiányzást. De az is igaz, extrém kevesen vagyunk már.

2023. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Ha például szellemileg sérült, vagy mozgáskorlátozott gyerekkel csinálják ugyanezt (intézetbe adják), az is lehet az ok, hogy nem szeretnék, hogy a többi gyereküknek amiatt lelki problémái alakuljanak ki, hogy sokkal több figyelmet kap a testvérük, mint ők; az egyik korábbi szomszédunknál is ez volt a helyzet; a fiuk súlyosan szellemileg visszamaradott volt, és elvileg részben azért adták intézetbe, mert nem akarták, hogy a lányuknak lelki problémái legyenek azért, mert a testvére lényegesen több figyelmet kapna, mint ő (egy kisgyerekkel nem biztos, hogy meg lehet értetni, hogy nem azért törődnek sokkal többet a testvérével, mert jobban szeretik, hanem azért, mert beteg). Minimum heti rendszerességgel látogatták, és alkalmanként több órát töltöttek nála, így szerintem nem valószínű, hogy szabadulni akartak volna tőle.
2023. jún. 29. 11:25
 39/39 anonim ***** válasza:
86%
Egy kisgyerekkel nem lehet megértetni, és nem is kell. Elég szomorú, hogy születnek ilyen emberek a világban, vagy hogy később lesznek betegek. Sokkal jobb lenne, ha nem lennének ilyen problémák, betegségek, amik miatt segítségre szorulnak ezek az emberke.
2023. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!