Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek volt igaza ebben az...

Kinek volt igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A férjemmel évek óta nem jön össze a gyerek, elindultunk egy úton. Még vizsgálatok vannak. Ezt mi nem szeretnénk nagydobra verni. Anyukámnak elmondtam, mert jó a kapcsolatunk. Erre ő elmesélte a testvéremnek és a sógornőmnek. Velük is jóban vagyunk de ezeket az infókat csak anyukámnak szántam, és ha elakartam volna mondani a tesóméknak akkor azt én szerettem volna nem postással. Lett ebből egy nagy balhé. Mi haragszunk anyukámra, hogy miért járt el a szája. A szüleim nem értik mi bajunk, hogy a szűk család miért ne tudhatná. A tesóm azt sérelmezi miért nem bízok benne. És mindeközben mindenki úgy érzi köze van a születendő gyerekhez aki még nagyon nincs is, és ki tudja lesz e. Mit gondoltok az egészről?

2023. júl. 2. 12:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Anyukád nagyon nem volt korrekt veled szemben, ez egy durva határátlépés! Egy bántalmazó szülő!
2023. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Na és anyadnak mondtad e, hogy ez nem publikus még a testvéred számára sem?
2023. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Ha szóltál anyukádnak,hogy ne mondja el akkor jogos a sertodes. Ha nem akkor nem.
2023. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%
Anyukád egy barom.
2023. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

De nem értem, ha ilyen jó a kapcsolat, nem tudtad, hogy ő ez az elkotyogós típus?


Nálunk a férjem nagymamája ilyen, neki nem is mondunk el sem mi, sem anyósomék olyan dolgot, amiről nem akarjuk, hogy tudjon a család, mert ha megkéred, hogy ne kotyogja ki, akkor is megteszi.

2023. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%
Te voltál, aki kifecsegted. Ne akard rákenni szegény anyádra, aki nyilvánvalóan egészen máshogy áll hozzá,a dologhoz, mint te.
2023. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
99%

Nyilvan rosszul tette, de amugy te nem ismered anyukadat?

En pontosan tudom az enyemrol, hiszen mar 30 eve a lanya vagyok, hogy nem mondhatok el neki semmi olyat, amit nem akarok, hogy masok is tudjanak, mert egyszeruen azonnal megy pletykalni. Igy volt ez mindig is.


Nalatok erre meg soha nem volt pelda, csak most kezdte? Az furcsa volna

2023. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Inkorrekt volt, többé semmilyen bizalmas dolgot nem osztanék meg vele.
2023. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem ismered anyádat eléggé, és túlbecsülted a titoktartó képességét.
2023. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
40%

Ez egy nagyon komplex ügy és nagyon nehéz igazságot szolgáltatni. Igaza lényegében senkinek sincs és nincs olyan, hogy ki a hibás.

Családonként eltérő, hogy miként szokták az emberek megbeszélni a vetélésüket vagy épp a nemjönösszeababa kérdéskört.

Nálunk és a párom családjában ez úgymond nyílt titok, tudunk róla és az érintettek is tudják, hogy mások is tudják. Minkettőnk családjába vannak érintettek. Ezen információ ismerete fontos lehet a másik megértésében. Például ha bőgve állít be hozzám a sógornőm akkor legalább tudom kezelni és tudom támogatni.

Vagy például ha válás lenne a vége (mert sajnos ez sem ritka) akkor anyagi segítség is meglehet, hogy kell.

Valószínűleg ha nekem is nehézségem lenne a témában nem szégyellném elmondani, mert segíteni nekem átvészelni az időszakot, nehézségeket csak az tud, akinek hagyom.

És ezt vedd figyelembe: anyád nem azért mondta el másnak mert egy gonosz boszorka, hanem mert azt hitte ezzel segíteni fog. Lehet azt gondolta, hogy Te nem vagy képes elmondani a tesódnak, de szeretnéd hogy tudjon róla. Vagy lehet azt hitte, hogy így a tesód empatikusabb lesz, de tetteti a hülyét.

Úgyhogy ha ilyen szempontok alapján megyünk, akkor az anyukádnak van "igaza".


Ha viszont te direkt megkérted, hogy ne árulja el másnak akkor nyilván ő lesz a "hibás" ha mindenképp gyerekes szokással mutogatni akarunk valakire.

De a legfontosabb akkor is megtudni, hogy miért érzed ezt ennyire fontosnak? Mármint azt, hogy kinek lehet igaza? Szeretted volna valaha elmondani a tesódnak? Szeretted volna, hogy esetleg mentálisan valaha segítsen ha padlon leszel emiatt?

Honnan tudod, hogy nekik nem voltak/lesznek ilyen nehézségeik? Mert hidd el, kommunikálni azokkal akik hasonló szituáción estek át nagyon hasznos tud lenni.

2023. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!