Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek volt igaza ebben az...

Kinek volt igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A férjemmel évek óta nem jön össze a gyerek, elindultunk egy úton. Még vizsgálatok vannak. Ezt mi nem szeretnénk nagydobra verni. Anyukámnak elmondtam, mert jó a kapcsolatunk. Erre ő elmesélte a testvéremnek és a sógornőmnek. Velük is jóban vagyunk de ezeket az infókat csak anyukámnak szántam, és ha elakartam volna mondani a tesóméknak akkor azt én szerettem volna nem postással. Lett ebből egy nagy balhé. Mi haragszunk anyukámra, hogy miért járt el a szája. A szüleim nem értik mi bajunk, hogy a szűk család miért ne tudhatná. A tesóm azt sérelmezi miért nem bízok benne. És mindeközben mindenki úgy érzi köze van a születendő gyerekhez aki még nagyon nincs is, és ki tudja lesz e. Mit gondoltok az egészről?

2023. júl. 2. 12:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
Én szóltam anyukámnak decemberben hogy tervezzük a gyereket, rá pár hónapra teherbe estem.Nem szólt senkinek sem mert megkértem.Most vagyok a 2.hónapban szóltam hogy a 12hetes UH elött ne szóljon senkinek se a családban.Tegnap beszélgettünk és mondta h annyira örül hogy szólna, szólhat e? Mondtam hogy nem, és ezt tiszteletben is tartja.Szerintem nem volt fer anyukádtól hogy szólt miközben te megkérted, és persze ez full intim mivel nemjön össze a gyerek nem kellett volna szólnia amúgy sem.
2023. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
Amennyiben megkérted anyudat, hogy senkinek ne szóljon, ő pedig mégis szólt, nem volt szép tőle. Ha nem kérted meg, akkor is megkérdezhette volna, hogy elmondhatja-e. Ezen már felesleges kattogni. Legközelebb vagy ne mondj neki semmit, vagy hangsúlyozd ki, hogy senkinek se adja tovább.
2023. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%
Nem, kislány, nem jó a kapcsolatod anyukáddal. Csak ezt nem veszed észre. Felnőttként az anyádtól is távolabb kéne lenned, elég kellemetlen lecke most ez neked. Neki fontosabb az összes többi rokon, mint te. Külön kérés nélkül is evidens egy minimális intelligenciával rendelkező ember számára, hogy nem pletykálkodunk a közeli rokonunkról, gyerekünkről intim, nem nyilvános dolgokat. Jól összekeverte a trágyát, amúgy nem stabil a családotok, ha ebből hangos összeveszés lett. Többhónapos mosolyszünetet tartanék, érezze, hogy meddig mehet el.
2023. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Megkértem amikor ez az egész kezdődött, hogy ne mondja senkinek.

Nem is értem miért érezte úgy, hogy elkell mennie a tesómhoz elmondani.

A tesóméknál nincs ilyen gond, szóval nem ezért mondta el.

Ő csak jót akart, ezt mondják a szüleim, csak nem értem ebben mi a jó.

Nem is értik mi a bajom, hiába mondom, hogy ez magánügy. Én megbíztam anyukámban és az amit neki mondtam azt nem másnak szánom. Mert, hogy ő örül hogy lesz unoka majd, de közben nincs.

2023. júl. 2. 13:57
 15/30 anonim ***** válasza:
56%
Hát most megtanultad, hogy ne bízz benne. Önző és ostoba. A saját vágyai miatt keresztülgázol rajtad. (Megjegyzem, sehogy nem tudja megmagyarázni, hogy ebben mi lenne a jó. Ha játssza a sértődöttet, nyugodtan kérdezz vissza következetesen. Nem árt, ha az emberek néha szembesülnek azzal, hogy el is veszíthetik azt, akit készpénznek vettek. Innentől majd óvatosabb lesz - na nem a te, hanem a saját érdekében.)
2023. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem Te nem tudod éretten kezelni ezt a kérdéskört.

Bocs, tudom, hogy ez nem esik jól, de igenis frusztrált vagy a baba miatt, ami teljesen érthető. De ezt ne anyukádon vezesd le.

Én úgy gondolom túl nagy dobra vered az ügyet azzal, hogy titoknak állítod be. Ez nem kéne titok legyen, így fognak tudni segíteni neked vagy épp tapintatos lenni ha olyan a téma/szitu.

Vagy nem kezeled elég éretten a helyzetet vagy nem tudod a frusztrációdat kezelni. Keress fel pszichológust.

2023. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%
Ez elég ronda huzás volt tőle.
2023. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem te döntöd el, hogy a kérdező mit kíván titoknak tekinteni és mit nem, 16-os. Számára titok. Pont. És nem kér segítséget a feldolgozáshoz.
2023. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%

16os, látszik nem voltál még csak hasonló helyzetben sem.


Mi mondtuk hogy próbálkozunk a babával. Onnantól kezdve másról se akartak beszélni csak a gyerekről. 8 évig nem jött össze, eléggé frusztráló volt.


Mindenki jött a kéretlen tanácsaival, és azzal hogy ha nem jött össze biztos nem próbálkozunk eléggé.

2023. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
Csak azt nem értem, hogy a kérdés miért nem úgy szól, hogy kértem anyukámat, ne mondja el. Így izgibb?
2023. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!