Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megsértődött, mert nem hívtam...

Megsértődött, mert nem hívtam meg az esküvőmre, most szívességet kér, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Távoli nénikém 80+-os, férjével együtt idősotthonba akarnak menni. Évekig nem beszéltünk, mert a járvány alatt kis esküvőnk volt a férjemmel, senki nem volt meghívva, még szüleink sem, a néni pedig ebből oltári patáliát csinált. Megtudta, hogy pszichológusként egy idősotthonban dolgozom és megkeresett, hogy segítsek bejutni nekik. Nem tudom, mit csináljak. Egyrészt szeretnék nekik segíteni, másrészt nagyon rosszul esett az a hadjárat, amit indított férjem és ellenem, amiért nem hívtuk meg az esküvőre. Nagyon csúnyákat mondott rólunk, amikor tavaly elvetéltem, mondta, hogy helyes, meg se érdemeltem volna azt a kisbabát és reméli, soha nem lesz gyerekem. Ti mit csinálnátok?

2023. aug. 17. 16:44
1 2 3 4
 1/34 Appassionato2022 ***** válasza:
97%
Ha van arra esély, hogy ha lakók lesznek, akkor neked kell velük foglalkoznod, akkor tutira nem segítenék. Max. megkeresnék egy másik otthont - nyilván van ismereetséged, kapcsolataid- és oda protezsálnám be őket: ha sikerül, OK, ha nem sikerül, az sem a Te gondod. De- különösen a vetélés kezelése miatzt- én sem akarnék kapcsolatot velük, akár tetszik ez a rokonságnak, akár nem tetszik.
2023. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ennyi idősen előjön a gonoszság agyi leépülés miatt. Ha fiatalabb korában normálisan viselkedett akkor segítenék, ha akkor is gonosz volt hagynám a fenébe, nem fecsérepném az időm.
2023. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon összetett és érzelmi helyzetnek tűnik. Először is, fontos lenne eldönteni, hogy megbocsátasz-e a múltbeli sérelmeknek, és hajlandó vagy-e megnyitni a kapcsolatot. Ha úgy érzed, hogy szeretnél segíteni nekik, akkor talán érdemes lehet beszélgetni a nénikéddel, hogy megértsd őszintén az igényeiket és elmondhass neki, hogyan éreztél a korábbi események kapcsán. Ebben a helyzetben a határok meghúzása és az empátia kulcsfontosságú.
2023. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól tudom, pszichológusként eleve nem foglalkozhatsz (hivatalosan) családtaggal, szóval alighanem összeférhetetlenség miatt semmiképpen nem vennék fel oda - vagy ha tényleg olyan rosszindulatú vénasszony, ahogy leírtad, akkor addig kavar, míg eléri, hogy téged rúgjanak ki.

Eszembe sem jutna segíteni.

2023. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz vele ha ilyeneket mondd.
2023. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%

Túlteng benned az empátia. Magam is segítő szakmában dolgozom, de már öreg rókaként. Válaszom egyértelmű nem. Ilyen előzmények után ne legyen a közelemben, ne ismerje meg a munkatársaimat, ne bántson tovább.

Segítsen neki más.

2023. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem számít, hogy régen milyen volt. Most egy szipirtyó és ahogy betenné a lábát az otthonba, megkeserítené az életed. Ne szúrj ki magaddal.
2023. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Az előző hozzászólók elolvasták, hogy mit mondott az öregasszony? Nem azt, hogy csúnya a haja vagy szar a ruhája, hanem örömködött annak, hogy elvetélt. Hogy jön ez az empátiához? Bolond az öregasszony, a rosszindulatú bolond embereket pedig kerüljük.
2023. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
22%
Ha tudok én azért segítenék negmutassam elsősorba magamnak és másnak én nem olyan vagyok amilyenek lefestet és különb vagyok nála. Továbbá nyugodt is tudnák maradni, hogy segítettem. És nem kellene éreznem lelkiismeretfurdalás, hogy tudtam volna tenni ügy érdekébe, de nem tettem. És haraggal is magamnak ártok.
2023. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Itt a Gyakori Kérdéseken bármi előfordulhat.

Még az is, hogy egy pszichológus kér, pszichológiai segítséget.

Meglepő, de megtörtént.

2023. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!