Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megsértődött, mert nem hívtam...

Megsértődött, mert nem hívtam meg az esküvőmre, most szívességet kér, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Távoli nénikém 80+-os, férjével együtt idősotthonba akarnak menni. Évekig nem beszéltünk, mert a járvány alatt kis esküvőnk volt a férjemmel, senki nem volt meghívva, még szüleink sem, a néni pedig ebből oltári patáliát csinált. Megtudta, hogy pszichológusként egy idősotthonban dolgozom és megkeresett, hogy segítsek bejutni nekik. Nem tudom, mit csináljak. Egyrészt szeretnék nekik segíteni, másrészt nagyon rosszul esett az a hadjárat, amit indított férjem és ellenem, amiért nem hívtuk meg az esküvőre. Nagyon csúnyákat mondott rólunk, amikor tavaly elvetéltem, mondta, hogy helyes, meg se érdemeltem volna azt a kisbabát és reméli, soha nem lesz gyerekem. Ti mit csinálnátok?

2023. aug. 17. 16:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el neki, hogy te a bent lakókkal foglalkozol és pont ezért nem viheted oda rokonodat az összeférhetetlenség miatt.
2023. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 mantis religiosa ***** válasza:
91%
Egy ilyen beszólás után, a temetésére is csak azért mennék el, hogy táncoljak a sírján.
2023. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
11%
Segítő hivatással nem segítesz. Szép.
2023. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%
80+ a nénike, tehát 3 éve is 80 közeli volt. Nyilván demens volt már akkor is. Marhára nem venném komolyan egy 80 éves öregasszony szitkozódásait. Igen, segítenék neki bejutni egy otthonba, ha tudnék
2023. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Nem segítenék.

Megmondanám neki, hogy azok után amit a vetélésem kapcsán mondott, soha ne is kérjen tőlem semmit, mert úgysem fogok segíteni.


Feltéve hogy igaz a sztori.

Mert az, hogy pszichológus létedre itt kérsz tanácsot ilyen lelki-érzelmi kérdésben, az nekem nagyon nem kerek. Vagy kamu a kérdés, vagy elképzelni nem tudom, hogyan tudsz másnak segíteni pszichológiai problémákban, ha ennyire bizonytalan vagy.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok pszichológus, csak van némi élettapasztalatom.

2023. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%
A 11-es jót mond, de hozzátenném amit a 15-ös mondott. Undorító, hogy a néni szerint megérdemelted a vetélést, most meg segíts neki?
2023. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%

Mivel hisztizett az esküvőd miatt és a vetéléseddel bántott szerintem ne állj vele szóba.


Ne segíts neki! Ignoráld és tiltsd mindenhol.

2023. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%
Segits neki bejutni egy MÁSIK idősek otthonába, minél messzebb tőled, annál jobb, és ha bejutott, szakítsd meg vele a kapcsolatot!
2023. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%
Amit érzel. De én nem segítenék
2023. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
96%
Nekem kicsit paradoxon, hogy pszichológusként itt kérsz tanácsot :D
2023. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!