Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megsértődött, mert nem hívtam...

Megsértődött, mert nem hívtam meg az esküvőmre, most szívességet kér, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Távoli nénikém 80+-os, férjével együtt idősotthonba akarnak menni. Évekig nem beszéltünk, mert a járvány alatt kis esküvőnk volt a férjemmel, senki nem volt meghívva, még szüleink sem, a néni pedig ebből oltári patáliát csinált. Megtudta, hogy pszichológusként egy idősotthonban dolgozom és megkeresett, hogy segítsek bejutni nekik. Nem tudom, mit csináljak. Egyrészt szeretnék nekik segíteni, másrészt nagyon rosszul esett az a hadjárat, amit indított férjem és ellenem, amiért nem hívtuk meg az esküvőre. Nagyon csúnyákat mondott rólunk, amikor tavaly elvetéltem, mondta, hogy helyes, meg se érdemeltem volna azt a kisbabát és reméli, soha nem lesz gyerekem. Ti mit csinálnátok?

2023. aug. 17. 16:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
26%
19-es azután olvastam a hozzászólásod, hogy elküldtem az enyémet XDDDDD
2023. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
76%
Azt mondanám neki: "ne haragudj, televan az az idősek otthona és hosszú a várólista, inkább jelentkezzetek máshová."
2023. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, ne baxx már, hogy pszichológusként ilyen mulya vagy... Ha annyi nincs benned, hogy azok után, hogy Marika néni pszichoterrorja miatt elvetéltél, megmondd a kuzinjaidnak, hogy rendezzék el a szüleiket, ahogy tudják,de nélküled. Ha meg régen is áskálódott ellened, pláne megmondod, hogy felőled ott dobhatja fel a mamuszt, ahol akarja. Ha ennyi önreflexió nincs benned a saját oldaladról, ezért nagyon felesleges volt pszichológia szakon xophatni magadat...

A vetélést iszonyatosan sajnálom,de ameddig ennyire nem tudsz kiállni magadért-ami pszichológia szak függvényében végképp qrva gáz, pláne, hogy erre akarsz családot alapítani-, a szűk család érdekében, meg a magad érdekében eszedbe ne jusson gyereket vállalni!

2023. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
32%

Marika néni pszichoterrorja miatt elvetéltél


Hát persze.

2023. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt tudnotok kell, hogy nekünk pszichológusoknak is szükségünk van segítségre, főleg amikor személyesen érintettek vagyunk valamiben. Ráadásul nemrég végeztem, bőven van még mit tanulnom. A pszichológia szak elvégzése, sőt, a pszichológus munka, nem tesz valakit tökéletesen kiegyensúlyozottá, asszertívvá. Úgy döntöttem, segíteni fogok, de egy másik otthont fogok keresni nekik.
2023. aug. 17. 19:16
 26/34 anonim ***** válasza:
94%
Én simán megmondanám neki, hogy aki örült a gyermekem vetélésének az ne legyen már olyan arcátlan, hogy segítséget kér tőlem.
2023. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
74%
Lókuki vagy, nem pszichológus.
2023. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%
26-os: Hát kérdező,erre te vagy a tökéletes példa. Amivel még mindig nem lenne gáz, ha legalább erre nem akarnál gyereket... Azért nem lenne neked ciki, hogy a pszichológus gyereke lesz mentálisan sérült a bolond empata anyja miatt? Mert ettől is qrva sokat lehet ám sérülni, attól még, hogy ezt te nem ismered be magadnak....
2023. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%
28-as: ez odabaxott :D
2023. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
62%

Bocsi, de hozzád biztosan nem mennék páciensként. Számomra ilyen, amikor a segítő nem önazonos, nincs valós önismeret maga mögött, nincs eszköztára és nem látja a nyilvánvalót. Semmiképp nem segítenék a manipulátor érzelmi bántalmazónak, aki szerint öröm, hogy meghalt a magzatom.

Ha te segítesz, te dolgod. Neked is kellene pszichológus.

A segítőnek is kellhet segítő.

2023. aug. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!