Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megsértődött, mert nem hívtam...

Megsértődött, mert nem hívtam meg az esküvőmre, most szívességet kér, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Távoli nénikém 80+-os, férjével együtt idősotthonba akarnak menni. Évekig nem beszéltünk, mert a járvány alatt kis esküvőnk volt a férjemmel, senki nem volt meghívva, még szüleink sem, a néni pedig ebből oltári patáliát csinált. Megtudta, hogy pszichológusként egy idősotthonban dolgozom és megkeresett, hogy segítsek bejutni nekik. Nem tudom, mit csináljak. Egyrészt szeretnék nekik segíteni, másrészt nagyon rosszul esett az a hadjárat, amit indított férjem és ellenem, amiért nem hívtuk meg az esküvőre. Nagyon csúnyákat mondott rólunk, amikor tavaly elvetéltem, mondta, hogy helyes, meg se érdemeltem volna azt a kisbabát és reméli, soha nem lesz gyerekem. Ti mit csinálnátok?

2023. aug. 17. 16:44
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
19%
31, és ne hagyd ki a nulla empátiát, és a bosszút.
2023. aug. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
31%

Pszichológusként kéne a legjobban tudnod, hogy amit az emberek rosszindulatúan fröcsögnek, az mindig a saját nyomorukról szól, sosem arról, akihez intézik. Egy boldog, kiegyensúlyozott ember másokkal is kedves és nagylelkû, keblére ölelné a világot, mert megvan hozzá a ”lelki tartaléka”. Neki saját magával van baja, azért támad be másokat. Úgyhogy én az ilyet simán lerázom magamról, és simán segítenék neki, ha ô maga kéri, és nem szegnék szabályt vele.


Persze abban biztos lehetsz, hogy ha bekerül, téged megint fúrni és szidni fog. Szóval csak akkor segíts, ha késôbb ezt el tudod majd viselni. Az emberek, fôleg az idôs emberek nemigen változnak. Én azért mondom, hogy segítenék, mert tudom magamról, hogy a késôbbi beszólásait is el tudnám intézni egy vállrándítással. A kollégáknak meg elôre megmondanám, hogy az öreglány fúj rám, úgyhogy ha bármit pletykálna rólam, azt kezeljék fenntartással.

De kérdés, hogy neked ez menne-e?

2023. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
69%

33-as, részigazságot mondtál.

Igen, az öregasszony rosszindulata a saját lelki nyomoráról szól, ebben igazad van.

De másik oldalról meg, ha most ezek után segít neki, akkor gyakorlatilag megjutalmazza ezt a viselkedést. Mintha azt sugallná: "viselkedj nyugodtan továbbra is így velem, ezzel nincs semmi baj". Ez megint nem helyes saját maga szempontjából.

Egy egészséges lelkű ember nemcsak nem veszi magára mások rosszindulatú beszólogatását, de nem is hagyja magát lábtörlőnek nézni.

Jelen helyzetben pl. előre megakadályozza, hogy a nagynéni bekerülve ott további kellemetlenségeket okozzon neki. Azzal tudja legjobban megakadályozni, ha kerek-perec megmondja, hogy nem segít neki és elmondja azt is, hogy miért nem. És persze az egészséges lelkű ember nem csinál problémát abból, ha ezek után megsértődik rá az öregasszony.

2023. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha valaki hozzád fordulna hasonló kérdéssel, mit ajánlanál neki pszichológusként?

2023. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!