Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fura, hogy nem érdekelnek az...

Fura, hogy nem érdekelnek az unokatesóim?

Figyelt kérdés
Rengeteg embertől hallottam, hogy az unokatestvérével szinte barátok, meg mintha testvérek lennének. Nekem van 5 unokatesóm, de őszintén nem is látom őket, meg nem is akarom. Az egyik próbált keresni egyszer, de nem kértem belőle. Más is van hasonlóan?

2023. aug. 24. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanígy vagyok.

Mondjuk engem leginkább akkor keres az egyik, amikor ingyen könyvelő kell, de finoman megmondtam neki (sok segítség után már), hogy bocs, nem. Azóta nem keresett.

Attól, hogy rokonok, nem kell velük együtt bandázni SEM, és mindent félredobva nekik dolgozni SEM.

2023. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Egyik barátnőmnek két testvére van, egy bátyja meg egy húga. Egyikkel sem jön ki jól. Az unokatestvérével viszont mintha ikrek lennének, pár hónap különbség van köztük.

Nekem is vannak tesóim, sok-sok unokatesóm is, de semmit nem tudok róluk.

2023. aug. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura, ez sok mindenen múlik. Nem csak, hogy mennyire passzoltok személyiségben, de pl milyen a családi kohézió: a gyerekkorotokban/kamaszként úgy alakul ki a barátság, ha irtó sokáig vagytok összezárva ÉS megvan a közös érdeklődés. Tehát ha pl messzebb laksz, vagy a család nem egymás nyakán élt eddig (nem pejoratív értelemben), akkor kevesebb az esélye, hogy összemelegedsz az unokatesókkal.

Én pl kisgyerekként sokat voltam a nagyszüleimnél, és ott laktak az unokatesóim is (az egyik ág, nyilván). Akkor az egyikőjükkel közel kerültünk. De kamaszként már nem akartam nagyanyámékhoz menni annyira, és így unokatesómmal is kevesebbet találkoztunk. Mikor 17-18 évesen már rájöttem, hogy lehet, jó lett volna több időt együtt tölteni, addigra már annyira megvoltak a saját útjaink, hogy már nehéz volt összeegyeztetni, így nem kerültünk ismét közel egymáshoz.

2023. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyai ágon egy unokahugom van, vele olyan 1-2 havonta találkoztunk, nyáron volt hogy 1-2 hetet együtt töltöttünk. Bár nem egy városban élünk de mai napig jó a viszonyunk vele, olyan mintha a második hugom lenne. Anyám unokahuga is velem egy idős, vele is jóban vagyunk. Apai ágon két unokaöcsém van, 10 évvel fiatalabbak mint én. Bár egy városban lakunk, ritkán találkozunk és egyáltalán nincs kötődés közöttünk.
2023. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura. Gondolom gyerekként sem találkoztatok nagyon, nem alakult ki kötődés.
2023. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyai ágról van 4 unokatestvérem, apai ágról pedig 9.

Mindkét oldalról én vagyok a legfiatalabb, nővérem 9 évvel idősebb nálam, neki vannak élményei mert majdhogynem együtt nőttek fel szinte mind, nekem semmi.

Ebből adódóan egyikhez sem állok közel, hiába szerettem volna.

2023. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, én is hasonlóan vagyok. Nem hiszem, hogy nekem kellett volna gyerekként érdeklődni felőlük. Ha valahol véletlenül összefutok valamelyikkel - már amelyeiket megismerem -, akkor 1-2 udvariassági kör és köszönünk el egymástól.
2023. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekelnek és ez viszont is így van. Korábban az volt a kifogás hogy messze lakunk(35 km) így nem jöttek és mi sem mentünk.
2023. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szuleitek sem apoltak a kapcsolatot, nem ugy nottetek fel, hogy kozos emlekek kotodnek egymashoz, akkor csak a genetikai rokonsagon tul nincs kozotok egymashoz. Es ha ismeretlenkent nem baratkoznal veluk, akkor minek eroltetni.
2023. aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
En sem tartom veluk a kapcsolatot. Nekem 5 unokatestverem van, ebbol van ketgyerekes apuka, van ketgyerekes anyuka aki messze lakik, es van aki Angliaban el mar vagy 10 eve. Neha szulinap/nevnap karacsony stb felkoszontjuk egymast, beszelunk par szot, de ennyi. Gyerekkorunkban sem volt tul szoros a kapcsolat.
2023. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!