Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg anyummal...

Hogyan értessem meg anyummal hogy terhemre vannak már az unokatesóim?

Figyelt kérdés

Van egy 4 és egy 6 éves unokatesóm akik eddig is sokat voltak nálunk(anyummal és velem), de a nyári szünet óta hetente többször is itt vannak. Tegnap pl kétszer is fel lettek hozva(bejelentés nélkül), egyszer a nagybátyám, utána meg a mamám 'ugrott fel egy kicsit', de valahogy mindig itt ragadnak és persze nekem kell foglalkoznom velük mert anya már nem tud úgy rohangálni utánuk. Ráadásul kb másfél éve a 6 éves unokaöcsém meg van kergülve, állandóan rossz, hisztizik, bántja a húgát, sőt a múltkor elvittük a barátommal a víz zenére és megütött a műanyag palackjával mert nem kapott colát(gyümilevet kapott, mellé kapott játékot és fagyit is). Másrészt meg egy betegségem miatt dietetikus álltja össze az étrendemet, menzáról kapom az ebédet de anya már nem egyszer odaadta az ebédemet nekik én meg egész nap meleg kaja nélkül voltam, pedig szeptemberig még legalább 5 kilót szeretnék hízni. :( A nagybátyám párja meg amúgy is otthon van, nem dolgozik, mi viszont anyuval mindketten dolgozunk. Egyszer hozott az anyjuk fel a gyerekeinek kaját, egy db joghurtot kettőjükre... nem élnek rosszul pedig, most fognak házat venni, ráadásul velünk szemben... Ha szólok érte akkor én vagyok az irigy. Mert anya sajnálja őket hogy a szüleik nem foglalkoznak velük... Egyszerűen már az összes jóérzést ki írtja belőlem ez a viselkedés a gyerekek iránt pedig szeretem őket de nem az enyémek, nem nekem kell őket nevelni. Hogyan tudnám ezt anyumnak elmondani úgy hogy meg is értse? Ha felhozom a témát akkor egyetért, de utána megint marad minden ahogy eddig...

17/l



2017. júl. 3. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

ha megjön a kajád, te vedd át.

nem rohangálj utánuk.

zárd magadra az ajtót

2017. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig újra beszélned kell anyukáddal. Nekem leginkább az zavaró, hogy a te speciális ételed adta nekik anyukád. Ha váratlanul jönnek, abban az esetben ha van otthon étel megkínáljátok, ha nincs nem. Akkor nem tudtatok készülni a fogadásukra. De nehogy már megegyék a te kajád. Erre tanítani kellene őket, hogy az ilyen étel tabu.

De beszéld meg anyukáddal max mennyit foglalkozol velük. Pl heti 1x 2 óra.

Leszel te még ingyen bébiszitter, ha a közeletekbe költöznek. Jó lesz időben kijelölni a határokat.

2017. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ebédem a hűtőben volt, csak ott tudom tárolni, nem tudom felvinni a szobámba. :/ Lenne mit enniük nálunk szinte mindig, én is csináltam már nekik melegszenyót, bundáskenyeret stb, de az unokaöcsém nagyon válogatós és nem eszik meg akármit. Szeptembertől remélem egyetemista leszek és anyum nem fog még ezzel is fárasztani hogy figyeljek rájuk...
2017. júl. 3. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
7%
Kedves kérdező,hirtelen azt hittem az én családomból kérdezi valaki :) nálunk hasonló a helyzett a 6 és 8 éves gyermekeimet utálják a 13 és 14 évesek ,hiába unokatesók. Ez van a mai fiatalok ilyenek!
2017. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem utálom őket...hogyan is lehet utálni egy pici gyereket? Csak már túl sok ez így. Senki a családunkból nem játszik annyit velük mint én, hozom-viszem őket az oviba ha kell, saját programokat találtam ki ha volt rá időm. Ha meg te sem adsz rendesen enni a gyerekeidnek hanem inkább átküldöd a rokonokhoz enni akkor meg nincs is mit mondanom... Itt a szülők a hibásak egyértelműen, nem az unokatesóim.
2017. júl. 5. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!