Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire szálljanak be a...

Mennyire szálljanak be a párok tagjai egymás családjának anyagi segítségébe?

Figyelt kérdés

Kellemetlen kérdés, de nálam ez most dilemma. Párommal mindketten harmincasok vagyunk, mindkettőnknek két testvére van. A különbség, hogy az én szüleim hatvan körül vannak, az ő anyukája 80 (elvált); az anyagi körülményink jók, van lakás, autó, vidéken egy ház, viszont minden az én oldalamról van, párom nem tudott beletenni semmit, ami nem is baj, mert ha nem szeretném nem jöttem volna vele össze. Csakhogy az anyukája tervez olyan fajta otthonba menni, ahol valamilyen tulajdonrészt kell kivásárolni és orvosi ellátást is kap, ez olyan 3-4 millió körül van, de nincs rá pénze. Ahol most lakik a néni, az egy nagyobb háznak az alsóépület része (anno így oldották meg), eléggé le van pukkanva. Én mondtam neki mikor beszéltünk erről, hogy eladni azt nehéz lesz, mert egyrészt az állapota olyan amilyen, másrészt egy ilyen házrészt senki nem fog megvenni. Nem baj, akkor fel kell újítani és úgy kell eladni. Itt párom már burkoltan felajánlotta az én munkámat, hogy majd megcsinálom, hiszen a testvére nem ér rá, ott három gyerek van (nekünk még nincs). Mikor megkérdeztem, hogy miért nem a három testvér rakja össze az összeget, jött a válasz, hogy a nővére most hatvan és ez is a baja meg úgy is beteg, meg amúgy is ő is rossz anyagi helyzetben van, a másiknál meg ugye a 3 gyerek és ők úgy is nemrég költöztek ki vidékre (páromnak meg nem nagyon van megtakarítása és külön is számlán vagyunk).

Következő beszélgetés alkalmával már feljött az idősebb nővére is hogy, ő is le fog robbanni, neki is segíteni kell majd párom szerint, erre mondtam, de neki két felnőtt gyereke van (harmincasok, mint mi), legyenek már ők az elsők ahová fordul a tesó ne hozzánk. Nem tudom, hogy párom ennyire alturista személyiségű e, de még a háromgyerekes testvérének is képes volt a saját pénzén ilyen-olyan tanfolyamokra járatni a gyerekét, mikor nem akart megszólalni és volt is belőle vitánk, hogy értem, hogy szereti a kölyköt amivel nincs is baj, de vannak szülei és ezeket nekik kellene megoldani (szerintem).

Én is tervezem a lakást felújítani, új kocsit is kéne venni a régi helyett, lenne mire költeni a saját életünkben, hogy előre jussunk. Beszállok én a dolgokba és segítek, mert miért ne tenném, csak szerintem van egy határ nem?


2023. aug. 27. 09:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez már erősen kihasználás szagú nekem
2023. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire semmiképp. Sajnos a párod veled akarja fizettetni a családja dolgait, őt kell leállítanod.
2023. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semennyire. Alapvetően mindenkinek a maga életét kellene megoldani.
2023. aug. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje meghúzni a határt.
2023. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Jók a megérzéseid, ez túlmenne a határokon.

A mama "olyan fajta" otthont válasszon, amit a 3 gyereke, azok gyerekei tudnak finanszírozni. Ha puccosat akar, tegye bele amije van.

Itt valóban a társaddal kell lemeccselni, ha nyitott rá. Ki fog derülni sajnos, vagy nem sajnos, hogy milyen mintákat hozott, nyitott-e valami kompromisszumra.

Eddig mi a terv, mit beszéltetek? Vagy durcizik, ha felhozod az ésszerű megoldásokat?

2023. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk egyáltalán nincs ilyen, mindenki a saját ágának segít anyagilag. Olyan van, hogy másban segítünk egymás családjának, pl a párom segített felásni a kertet, én mondjuk kitakarítottam, ha úgy volt, de anyagilag ilyesmit nem várunk el.
2023. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem lehet eladni, akkor ki kell adni, főleg ha jó környéken van. Rengeteg egyetemista, fiatal munkások keresnek albérletet. A mamát be kell fizetni, az ingatlant egy kicsit kicsinosítani, aztán a kiadásból származó pénz a tiétek. Én egy ilyen megoldásban gondolkodnék, amennyiben lehetséges.
2023. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

A párod édesanyja próbálja meg pénzért tenni az ingóságait (házrész, bútorok...)! Ezt az összeget a párod és a testvérei a saját pénzükkel egészítsék ki az öregotthon beugrójára! Ha ez nem megy akkor a párod keressen más megoldást! Te, se pénzzel se mással ne "szállj" be!

Az anyagiakban húzd meg a határt!

2023. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Popcorn válasza:
87%

Először ami egyértelműbb...hogy a nővérnek egyértelmű, hogy a gyerekeinek kell segíteniük.


Az anyuka kicsit bonyolultabb. Az tiszta, hogy anyagilag szintén a három gyerek feladata az anyuka elhelyezése. Bár megjegyzem, anyukának először meg kellene beszélnie velük a tervét ha nincs rá anyagi kerete. A ház felújításában meg mindhárom gyerek férfi tagjának részt kellene vennie. Az sem normális hozzáállás, hogy te nem mert nem a te édesanyád. Az meg teljesen abszurd, hogy csak te a másik két családból meg semmi segítség.

Röviden, anyagilag a felújítást állják a gyerekek, a kivitelezésben pedig mindhárom család férfi tagjának részt kellene vennie.

2023. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy forintot nem adnék, max elvinném kocsival az otthonba.

Ennyi lenne a segítség.

Nem fizetném neki az otthont, nem újítgatnám a házát meg mi egyebek. A testvéreket se pénzelném.

2023. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!