Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire szálljanak be a...

Mennyire szálljanak be a párok tagjai egymás családjának anyagi segítségébe?

Figyelt kérdés

Kellemetlen kérdés, de nálam ez most dilemma. Párommal mindketten harmincasok vagyunk, mindkettőnknek két testvére van. A különbség, hogy az én szüleim hatvan körül vannak, az ő anyukája 80 (elvált); az anyagi körülményink jók, van lakás, autó, vidéken egy ház, viszont minden az én oldalamról van, párom nem tudott beletenni semmit, ami nem is baj, mert ha nem szeretném nem jöttem volna vele össze. Csakhogy az anyukája tervez olyan fajta otthonba menni, ahol valamilyen tulajdonrészt kell kivásárolni és orvosi ellátást is kap, ez olyan 3-4 millió körül van, de nincs rá pénze. Ahol most lakik a néni, az egy nagyobb háznak az alsóépület része (anno így oldották meg), eléggé le van pukkanva. Én mondtam neki mikor beszéltünk erről, hogy eladni azt nehéz lesz, mert egyrészt az állapota olyan amilyen, másrészt egy ilyen házrészt senki nem fog megvenni. Nem baj, akkor fel kell újítani és úgy kell eladni. Itt párom már burkoltan felajánlotta az én munkámat, hogy majd megcsinálom, hiszen a testvére nem ér rá, ott három gyerek van (nekünk még nincs). Mikor megkérdeztem, hogy miért nem a három testvér rakja össze az összeget, jött a válasz, hogy a nővére most hatvan és ez is a baja meg úgy is beteg, meg amúgy is ő is rossz anyagi helyzetben van, a másiknál meg ugye a 3 gyerek és ők úgy is nemrég költöztek ki vidékre (páromnak meg nem nagyon van megtakarítása és külön is számlán vagyunk).

Következő beszélgetés alkalmával már feljött az idősebb nővére is hogy, ő is le fog robbanni, neki is segíteni kell majd párom szerint, erre mondtam, de neki két felnőtt gyereke van (harmincasok, mint mi), legyenek már ők az elsők ahová fordul a tesó ne hozzánk. Nem tudom, hogy párom ennyire alturista személyiségű e, de még a háromgyerekes testvérének is képes volt a saját pénzén ilyen-olyan tanfolyamokra járatni a gyerekét, mikor nem akart megszólalni és volt is belőle vitánk, hogy értem, hogy szereti a kölyköt amivel nincs is baj, de vannak szülei és ezeket nekik kellene megoldani (szerintem).

Én is tervezem a lakást felújítani, új kocsit is kéne venni a régi helyett, lenne mire költeni a saját életünkben, hogy előre jussunk. Beszállok én a dolgokba és segítek, mert miért ne tenném, csak szerintem van egy határ nem?


2023. aug. 27. 09:41
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha ilyen egyszerű lenne. Én az a fajta ember vagyok, aki szeret előre tervezni, jobb felkészülni minél több eshetőségre. Nem várom meg míg beüt a szar, hogy aztán ne legyen hova nyúlni és csak kapkodás van. Sajnos párom nem ilyen, ha próbálok vele ilyen dolgokról beszélni (pl mi lesz ha a mama hirtelen lerobban), akkor pár mondat után mindig elnapolja a dolgot azzal, hogy még nem tartunk ott, meg ha majd odajutunk megoldjuk stb. Szóval ebből a szempontból nem nyitott a párom.

Kicsit attól is tartok, hogy a kedves mamát pl szélütés éri és ápolásra szorul, akkor azt is felhozza, hogy költöztessük be hozzánk (mivel nincs gyerek), amit megmondom őszintén én be nem vállalnék, hogy valaki 0-24-ben mellette legyen, de ez lehet csak az én fejemben van és fel sem hozná. Ezért próbálnék előre tervezni (szerintem mondhatjuk, hogy helyettük...) ezzel a dologgal kapcsolatban, bár lehet, hogy a két felnőtt unokával is le kéne ülni egy asztalhoz, hogy mi legyen a mamával.


Az anyagi segítség meg oké, nem szállok be, másra kell pénz. Viszont kicsit mégis azt érzem, hogy jogos (?) lenne a vita, hogy nem segítek az anyjának. Vagy nem? Nem adok pénzt, oké, de járjak le felújítani a lakrészt? Az nem kerül pénzbe? :D

Újra olvasva az eddigi válaszokat egyre inkább az az elképzelésem, hogy vannak előttem jópáran akiknek meg kellene ezt oldania, nekünk is megvan a saját életünk, én sem fordulnék az Ő öccséhez ha apámmal történne valami.

2023. aug. 27. 10:36
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem kell. Felnőtt emberekről beszélünk, nem kisgyerekekről.
2023. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nem normális, inkább fordítva kéne lennie :d
2023. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell felújítani. A felújításba fektetett idő és energia szinte soha nem térül meg, mert a vevő úgyis a maga ízlése alapján akarja felújítani. Lakottan nem is nagyon lehet teljeskörűen felújítani, a mama is ideges lenne, a felújítással sem lehet úgy haladni. Így, lepukkantan is kaphat érte a mama pár milliót, ami elég lehet a beugróra, hacsak nem Mucsaröcsöge külvárosában egy vályogház szuterénjában lakik a mama. Mielőbb el kellene kezdeni hirdetni, közben felvenni a kapcsolatot az otthonnal. Esetleg felbecsültetni a lakást, és eladásig biztosítékként kínálni az otthonnak. Kiürítve, lomtalanítva, üresen hamarabb lesz vevő. Ebben lehet valamennyit segíteni, de nyilván a többi felnőtt gyerekkel együtt. Te talán a folyamat szervezésében tudnál a legtöbbet segíteni, mert elég életképtelen, pióca banda a pároddal együtt, bocs.
2023. aug. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanok. Normális szülő nem kérne ilyet a gyerekétől, nemhogy más rokonok. Nem vagy köteles segíteni, de a párod sem!
2023. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
1 forint sem megy a parod csaladjanak. Ennyi.
2023. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sürgősen meg kellene húznod a határt, ha nem akarod, hogy a fejedre nőjön az egész bagázs.
2023. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
87%
A párodat 50 évesen szülte az anyja?
2023. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdéseknél az merül fel bennem, hogy mi lenne ezzel a családdal ha te és a párod szakítanátok?

Totálisan látszik hogy azt akarják kihasználni aki hagyja magát, vagyis téged!

Vannak emberek akiket meg lehet fogni egy párkapcsolattal, mert pl kapcsolatfüggők vagy szexfüggők, ezért a másik fél és a családja bármit megtehet velük. Vagy vannak olyanok is akiknek nincsenek rokonaik, vagy nincs hová menniük, ezért bármire rákényszerítheti őket érzelmi zsarolással a párjuk.

Azt neked kell eldönteni hogy mit vagy képes elviselni, és meddig terjednek a határaid. Csak vedd észre időben ha érzelmileg vagy zsarolva, "ha nem teszed meg...... akkor ....... lesz!

Nálam van az a szint amikor inkább kilépnék egy kapcsolatból, minthogy a másik fél rokonsága tönkre vágja az egyébként jó életemet.

Szép dolog a szerelem, de azt sem kell hagyni hogy ezzel mások visszaéljenek.

2023. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben a kapcsolatomon is elgondolkoznék, miért néznek fejős tehénnek. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne mástól pénzt elszedni. Ha nincs pénze, menjen másik otthonba.
2023. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!