Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonság általában addig...

A rokonság általában addig tart össze, amíg élnek az öregek?

Figyelt kérdés
Én megfigyeltem ezt a sajátomban, mert nekem elég nagy rokonságom van és tartottuk is a kapcsolatot. Nagymamámék 7-en voltak testvérek, mindenkinek lett később családja és ők keresték is gyakran egymás társaságát, sokszor voltak ilyen közös események vagy teljesen alapnak számított, hogy ha egy idegen városban van utad, akkor a rokonoknál szállj meg. Miután az öregek meghaltak a találkozások száma radikálisan visszaesett, most már csak nagy eseményeken, mint temetés vagy max esküvő van bármi, persze Facebook-on írnak egymás szülinapjára köszöntőt, de az gyakorlatilag semmi érdemi kapcsolat. Anyum azt mondta ez mindenhol így megy, a testvérek összetartanak, de az unokatestvérek már nem, sok helyen meg a vagyon és az öröklés miatt vesznek össze a rokonok.

2023. aug. 30. 12:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
Általában a fiatalabbak élik külön az életüket, így nem si nagyon foglalkoznak idősebb rokonokkal, sokan pl unokatestvérek már nem si angyon tudnak egymásról.
2023. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
82%
Vagy a rokonságot addig tudja bűntudattal összefenyegetni az öreg.
2023. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a testvérek tartanak csak össze, és az öregek (szüleink) kezdték szítani a feszültséget azzal hogy idősödtek. Mi sem tudtunk volna elképzelni hogy viták lesznek de kezdték kiélezni hogy ki mennyit segített a családban, ki mennyit nem, bűntudatkeltés és félelem szülte fenyegetőzés. Az eddig normális viszonyban lévő testvéreket simán összeugrasztották, mert nem mindegy nekik ki fogja őket segíteni, kedvenc gyerek stbstb

Őszintén sokkal megterhelőbbek az öregek, és talán az lesz megváltás ha elmennek.

2023. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%
Apai ágon népes nagy rokonság van. De az unokatestvéreimet utoljára apám temetésén 2011 nyarán láttam / találkoztam velük. Nagy bátyámmal tavaly augusztusban találkoztam vele utoljára. Apám unoka testvéreivel meg 2000-ben a dédapám temetésén találkoztam velük utoljára. Anyai ágon akiket ismertem azok már rég meghaltak. Igy ott nincs már élő rokonság.
2023. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%
sajnos ez igy van .a legtöbb esetben.
2023. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez amúgy logikus pont, nagymamáék összetartanak a testéreikkel, azok gyerekeivel, stb. Aztán ahogy elmúlik egy-egy generáció, úgy születik újabb, anyuék is majd a saját testvéreikkel tartják a kapcsolatot, meg ha majd öreg leszel, te is a testvéreddel leszel jóban.
2023. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
94%

Ezen en ks gondolkodtam már. Szerintem nem. A vilag valtozott nagyobb hangsulyt kapott minden mas mint a rokonsagi kapcsolatok fenntartasa. Jobbak az egyeni anyagi haszonszerzesek eselyei (tehat nem nagy csaladon belul kell tartani a penzt, mert megkeresi maganak mindenki stb.). Az emberi kapcsolatokban nagyobb szerepe lett a barati halonak, munkatarsi kapcsolatoknak...amolyan globalizacios dolog.


Ha a csaladban az idosebbek halalat kovetoen vagy inkabb meg elotte par evvel van aki felvallalja a szerepuket, akkor ez meg fig maradni. Ehhez azonban olyan ertekrendu ember kell, akinek fontos, hogy a rokonsag osszejojjon, hogy amolyan barati tarsasagkent funkcionaljon es ennek erdekeben mindenfele esemenyek kapcsan nagyobb kort hivjon meg mint a most szokasos. Sok idot es energiat igenyelt regen de most is. es sok onfelaldozast.

Ha caak abba belegondolok mennyivel jobb megszallno egy volt osztalytarsnal es egy jot beszelgetnoi vagy bulizni, mint az egy eve nem latott anyam u okatestverenek a csaladjanak a mindennapi siramait hallgatni es ott aludni...pedig ha ez nincs akkor nagy csalad sincs

2023. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha kihal az X nemzedék, akkor az Y veszi át a helyét :)

Egyébként persze, természetesen csak a közeli rokonokkal tartja a legtöbb ember a kapcsolatot. Minél idősebb egy közeli rokonod, annál több távolibb rokonnal kerülsz kapcsolatba, és értelemszerűen a kapocs kihullásával megszakad a viszony.

2023. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

"értelemszerűen a kapocs kihullásával megszakad a viszony"


De miért értelemszerű? Elvileg, ha jó kapcsolat van, akkor utána is lehetne találkozni.

2023. aug. 30. 19:29
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:29


Ha jó a kapcsolat és nem csupán a vér tartja össze, akkor persze, fennmaradhat.

2023. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!