Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szakítsuk meg a kapcsolatot?

Szakítsuk meg a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 35 éves nő (én is), van egy 10 éves fia. Apa nincs a képben, mert "válófélben" volt, amikor összejöttek, de aztán már a terhesség alatt lelépett az unokatesómtól a pasi. Amúgy együtt laknak a nagyszülőkkel egy kétszobás panelban. Az anyukáink testvérek amúgy.

Születésünk óta viszonylag szoros a kapcsolat köztünk, a két nővér (anyukáink) között is, nem napi szintű, de kisebb nagyobb ünnepeken, azon kívül is látogattuk egymást mindig.

Nekem egy 6 éves fiam van. Mostanában azt vettem észre, hogy unokatesóm fia mindig sértődött, amikor ott vagyunk, nehezen lehet bevonni a játékba, beszélgetésbe.

Pár hete is mentünk hétvégén a nagynéném névnapja alkalmából. Akkor már odáig fajult a dolog, hogy felment a gyerek a ruhásszekrény tetejére és ott ült karba tett kézzel sértődötten. Ott voltunk vagy másfél órát, aztán elköszöntünk, eljöttünk. (az anyja közben időnként mondogatta neki, hogy jöjjön le)


Hétvégén megint névnapra mentünk (nagybátyám névnapjára). A gyerek megint a szekrényes előadást játszotta.

Végre kinyögte unokatesóm, hogy szerinte az a gyerek baja, hogy amikor mi ott vagyunk, ki kell kapcsolnia a számítógépes játékot.

Mondtam, hogy kapcsolja be, ha gondolja, nézzük, tényleg az-e a baja. És tényleg, onnantól madarat lehetett fogatni a gyerekkel, persze az én kisfiam is odaült, nézte, hogy mit játszik.

Most akkor ne járjunk hozzájuk? Vagy ez lesz a program mindig? Mi legyen?



#PC játék #rokon gyerek
2023. szept. 29. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Mit vársz vagy vártok el tőle?Mit csináljon?Te mit csináltál gyerekként?
2023. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Pár napja még az volt a kérdés, hogy a rokoni összejöveteleken megy a tévé a háttérben és jajj a gyerek látja. Most meg a számítógép.
2023. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit várok, ez egy teljesen új szituáció, nem is tudtuk, hogy a gyerek ennyire komolyan veszi a játékot. Tanácstalan vagyok. Persze lövöldözős játékról van szó, azzal játszik.
2023. szept. 29. 13:08
 4/19 anonim ***** válasza:
18%

Nem veszi komolyan. Unatkozik meg úgyis állandóan játszik, nem szeretné ezt miattatok felfüggeszteni.

Ha abban a 1,5 órában ezt nézi a te gyereked is, szerintem semmi baja nem lesz. Fortnite gondolom. Attól se.

2023. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem feltétlen tőletek függ a dolog, gondolom nem csak akkor nem játszhat, ha ti átmentek hozzájuk.
2023. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek függő és meg sem nevelték. Nem a te hibád.
2023. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

10 évesen annyira gépfüggő, hogy 1,5 órára sem bírja abbahagyni. Ha nem vagytok ott, egész nap játszik a gépen?

Gratulálok anyukának.

2023. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Most erre mit lehet mondani?


Sajnos ilyenek a mai gyerekek, mert hagyják nekik. Mi is voltunk vendégségbe rokonoknál, ahol van egy 10 éves gyerek, az utolsó 2-3 alkalommal végig a játékot nyomta, mondjuk a szülőt se értettem, miért hagyja ezt, mikor vendég megy hozzájuk. Amikor nagyobb családi összejövetel volt, a rokon gyerekekkel dettó csak játszottak fél délután.


Babalátogatóban is voltak nálunk nyáron, már 1 óra után szólt az anyjának, hogy 5-re haza kell érnie, mert kezdődik valami meccs és szàmítanak rá.


Nagyon durva.

2023. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
8) felés is megismétlem az 1-esben leírt kérdésemet..gondolom te is játszottál,csak mással, másképp ami épp akkor volt divatos.
2023. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
9-es, igen, játszottam, babáztam, olvastam, rajzoltam még ilyenek, 20 féle dolgot csináltam 10 évesen, mozogva és a friss levegőn is, az agyamat használva, nem zombultam ráfüggve egy online játékra egész nap. Egy 10 éves ne legyen már függő, bmeg.
2023. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!