Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért érzem úgy, mintha apám...

Miért érzem úgy, mintha apám és az apai nagyanya, meg apám öccse a keresztapám mintha idegen lenne?

Figyelt kérdés

9 éves voltam mikor elváltak a szüleim.


Gyerekként ritkán jártam neha apámékhoz, apai nagyanyához. Kb 14 éves koromig. Állandóan szidták anyámat, meg az anyai nagyanyámat. Olyanokat mondott az apai nagyanya meg apám hogy;" r*k egye ki a belét a mamádnak(mármint az anyai mamámnak) meg hogy üsse meg a guta. R*h*djon szét anyámmal együtt stb.. anyut is szidták, de főleg az anyai nagyanyát nagyon.. olyan rosszul esett.. mert kiskoromban is mindig az anyai nagyanyám volt az meg az anyai nagyapám akik szerettek. Meg most is :-( pedig mar 22 éves vagyok.. ez ellenben az apai nagyanya mindig csak kiabált velem is meg anyummal is. Pedig apai ágon egyetlen unoka vagyok..


Aztán 19 évesen újra felvettem apámmal meg apai nagyanyámékkal kapcsolatot. Ugyan az volt szidtak átkozták anyai nagyanyámékat mint mikor 14 évesen megszakiottam velük a kapcsolatot.. most 22 vagyok. Úgy érzem mintha idegen lenne nekem apám meg a családja. Miért van ez?


Egyébként még gyerektartást sem fizetett nekem..kb 9 éves koromtól mióta elváltak 18 eves koromig kb 50-60 ezret költött rám 9 év alatt.. vett nekem 1x cipőt 1x melegítőt, 2x elvitt pizzázni meg 1x vett nekem táskát ..


2023. okt. 19. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megkérdezném az okát, miért is mérgesek ennyire...


Amúgy meg senkivel sem muszáj tartani a kapcsolatot...

2023. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartas amugy visszamenoleg jar... ;-)

Amit az apai csaladod csinal, kimeriti a gyermekbantalmazas fogalmat.

No contact lenne az idealis a jovoben tovabbra is, ezek rendkivul mergezo karakterek es mint ilyenek, nem valtoznak. Mert nem tudnak.

2023. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Fontos, hogy tudd, hogy nem te vagy a hibás azért, mert úgy érzed, mintha idegen lenne neked apád és az apai családod. Ez egy természetes reakció arra, hogy nem kaptad meg tőlük azt az elfogadást és szeretetet, amire szükséged lett volna. Ha gyerekkorodban ritkán találkoztál velük, és amikor találkoztál velük, csak negatív dolgokat hallottál tőlük anyukádról és anyai nagyanyukról, akkor nem csoda, hogy nem alakult ki köztetek egy erős kötődés. Ez nem jelenti azt, hogy neked kellene változnod vagy alkalmazkodnod hozzájuk. Te jogosan várod el tőlük, hogy tiszteljenek téged és a másik családodat is.

Van választásod abban, hogy hogyan alakítod ki a kapcsolatodat apáddal és az apai családoddal. Nem kötelező velük tartani a kapcsolatot, ha úgy érzed, hogy csak bántanak vagy kihasználnak téged. De ha szeretnél velük kapcsolatot tartani, akkor is megteheted úgy, hogy közben megvéded magad és a határaidat.

Légy őszinte magaddal és velük is arról, hogy mit érzel és mit vársz el tőlük. Ne hagyd magad befolyásolni vagy manipulálni általuk.

Hallgasd őket meg, de ne engedd meg nekik, hogy bántsanak vagy sértegessenek téged vagy másokat. Ha ezt teszik, mondd el nekik határozottan és udvariasan, hogy ez nem elfogadható számodra.

Keress olyan közös pontokat vagy érdeklődési területeket velük, amelyek alapján pozitív beszélgetéseket folytathattok. Kerüld el az olyan témákat vagy helyzeteket, amelyek konfliktust szíthatnak közöttetek.

- Tarts távolságot attól az apai családtagtól vagy családtagoktól, akikkel nem tudsz jól kijönni, vagy akikkel nem érzed magad jól. Ne érezd magad kötelesnek velük foglalkozni, ha nem akarsz.

2023. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami régi sérelem tényleg.
2023. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Na, visszafiatalodtál "nyomorútt gyerekem"? És a rövidlátásod hogy van, az is elmúlt?
2023. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mi a kérdés pontosan?

Miért érzed idegennek őket? Mert nincs szeretetkapcsolat köztetek, mert ellenségesen viselkedtek mindig és nem arra törekedtek hogy hozzád közel kerüljenek.

Ha az hogy miért van a konfliktus azt tőlük kell megkérdezni.

Ha az hogy miért ilyen utálkozóak azt nem tudom, vannak ilyen megkeseredett emberek.

2023. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!