Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Pofátlanság hogy az unokatestv...

Pofátlanság hogy az unokatestvérem konkrét listát adott arra hogy mit vegyünk ajándékba a babavárójára?

Figyelt kérdés

Éppen beszélgettünk a babavárója terveiről amikor megemlítette hogy át is küldi nekem a Google táblázatot, amiben minden vendég anonim módon kiválaszthatja hogy mit vesz meg a listából, hogy csak olyan dolgokat vegyen mindenki amire szükségük van , és nehogy véletlen valaki ugyanazt vegye mint a másik. Ezzel nem is lenne semmi baj, de minden választható ajándék 50 ezer felett van, és van olyan is ami nem is kapcsolódik a babához. Bankszámlaszám is megvan adva, hogy aki pénzt adna az majd a babakötvénybe adja bele amire gyűjtenek..

Csak szerintem pofátlanság? Én max 10 ezerért vettem volna játékokat. Meg annyira túl van játszva az egész ,17 ember lesz ott azért minek Google táblázatot csinálni?



nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
83%

🤔 úgy gondolom, ha valaki gyermeket tervez, és vállal akkor ne kopasz seggre tegye. Ne másokkal akarja megvetetni, hanem vegye meg magának.. és bizony minden szó nélkül közölném is ezt.


Biztosan nem mennék el ezek után.

nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
91%
Összefogtok többen a meghívottak közül és úgy vesztek meg egy-két dolgot. Nem atomfizika.
nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

"minden választható ajándék 50 ezer felett van, és van olyan is ami nem is kapcsolódik a babához"


Úgy látom, ezt a részt a legtöbb hozzászóló nem olvasta... Nagyon jóban vagyok az unokatestvéremmel, ha élet-halál kérdése lenne, gondolkodás nélkül adnék többet is. De egy babaváró bulira ajándékként? Maximum egy csomag pelenkát, cumisüveget meg hasonlót vinnék, ha komolyabb dologra lenne szüksége, összedobnánk több rokonnal.

nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
95%

Az 50 ezres minimum elég húzós, bár nyilván attól is függ, h mennyire közeli rokonok/ismerősök listája ez. Unokatestvérnek, ha jó a viszony simán többet is szoktak adni, de nyilván csak ha ez nem különösebben megterhelő anyagilag.

Maga a lista ötlete baromi jó, bár én olyan semmiképp sem vennék, ami nem a babához köthető közvetlenül. Ez a része talán nevezhető pofátlannak :D

nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
47%

Arra is szoktak ajándékot???


Na mindegy, én vagy 10 éve, minden nemű meghívást elfogadok, majd előtte nap írok SMS-t, hogy "Jaaajjjj, sajna ügyelek, bocsi!".

nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van listám, amiről választhatnak, de nem 50 erzes tételek..


Ilyenek vannak, hogy egy csomag pelenka, vagy popsitörlő, elemek (😂) fültisztító pálcika, meg ilyesmi. Tényleg nem drága dolgok, de pl "életet menthet" ha elfelejtjük megvenni.

nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
94%

Az 50 ezerre:


Ott az opciós bankszámla, arra csak utalhatsz kevesebbet is, nem?

nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
31%

Nem tartom pofátlanságnak. Szerintem a lista nagyon is praktikus, épp azért, amit a többiek is írnak.


Úgyis mindig mindenki azt kérdezi, mit vigyen ajándékba a gyermeket váró/kisbabás házba - így legalább olyasmit visznek, aminek tényleg hasznát veszi a család, nem pedig a tizedik zenélő, villogó játékot vagy a hetvenedik 56-os méretű talpas rugdalózót.


A listát tényleg meg lehetett volna úgy is írni, hogy minden árkategóriából legyen benne választható ajándék, de ha már így alakult, szerintem nem lesz abból sem tragédia, ha mondjuk egy húzósabb árú játszószőnyeg mellé azt írod: ezt Kati, Juli és én közösen bevállaljuk, ergo többen vesztek meg egy nagy ajándékot, összedobva annak az árát. Vagy valóban, ahogy már más is jelezte: az ajándékra szánt 10 ezer forintot odaadod a babakötvénybe.

nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lista a gáz, hanem, hogy 50 ezer alatt nincs semmi. Meg milyen termékek azok a listán, amiknek köze sincs a babához?
nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy én voltam így esküvőn, hogy ki lehetett választani a listából, hogy mit veszünk. Az akkori párom apukája párjának a gyerekének volt az esküvője, akiket én nem is ismertem, de a párom miatt meghívtak. És tök cikinek éreztem, de az exem olyan sóher volt, hogy egy kb 1000 ftos IKEA borospohár készletet vett, és azt adtuk közösen. 😅
nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!