Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Pofátlanság hogy az unokatestv...

Pofátlanság hogy az unokatestvérem konkrét listát adott arra hogy mit vegyünk ajándékba a babavárójára?

Figyelt kérdés

Éppen beszélgettünk a babavárója terveiről amikor megemlítette hogy át is küldi nekem a Google táblázatot, amiben minden vendég anonim módon kiválaszthatja hogy mit vesz meg a listából, hogy csak olyan dolgokat vegyen mindenki amire szükségük van , és nehogy véletlen valaki ugyanazt vegye mint a másik. Ezzel nem is lenne semmi baj, de minden választható ajándék 50 ezer felett van, és van olyan is ami nem is kapcsolódik a babához. Bankszámlaszám is megvan adva, hogy aki pénzt adna az majd a babakötvénybe adja bele amire gyűjtenek..

Csak szerintem pofátlanság? Én max 10 ezerért vettem volna játékokat. Meg annyira túl van játszva az egész ,17 ember lesz ott azért minek Google táblázatot csinálni?



2023. nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 31/42 babyboom567 ***** válasza:
98%
Fotózd már be a listát, engem is érdekel nagyon.
2023. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
97%
Engem is érdekelne a lista.
2023. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
85%
Legalább azok a cuccok, amelyek nem a babázás részét képezik, na azok engem is érdekelnének.
2023. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
80%
Sosem értettem, hogy hogy lehet mástól ajándékot Kérni.
2023. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
63%

Ha tudod ki a másik 17 ember, és van köztük olyan, aki hasonlóan hozzád nem tud vagy nem akar 50.000 vagy több forintot álodzni a babaváróra, akkor egyszerűen azt/azokat hívd fel és mondd meg figyu nekem ninc smost erre 50 sok ezrem, de valakivel szívesen közösködnék.


Ha unokatestvér, akkor legegyszerűbb anyudékkal egyeztetni, hogy te beszállsz hozzájuk egy 10 essel és szépen adjátok "közös" ajándékként a listáról. Vagy még egyszerűbb, ha nem akarsz ennél többet foglalkozni vele, mint már így is tetted, hogy majd ha mész viszel egy borítékot benen egy bankjeggyel. Vagy 10.000ért veszelk a DM-ben vagy Rossmanban egy ajándékkártyát azt átnyújtod. A csajnak egy jó kis zabtej, a pasinak egy csoki, a gyereknek egy kis csörgő és kész. Szóvá tenni úgyse merik, hogy miért nem mással állítasz be. Játékot ne vegyél egy kis hasznos apróságon kívül, mert felesleges.

2023. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
74%
Gyanítom ordas nagy kamu, mert a kérdező azóta sem szólt hozzá...
nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
81%
Rám meg kiakadtak hogy nem volt babaváró és megmondtam mindenkinek semmit ne vegyen...de szülinapra, karácsonyra se🤣🤣
nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
81%

Lehet lepontozni, de nálam már a lista is a pofátlanság netovábbja egy szaros babaváró bulikára.

Nem, ha nem kell bármilyen ajándék, mert nekem aztán igényeim vannak, akkor nem is fogadok el senkitől semmit, megveszem én, amire szükség van. Ezen felül, ha valaki megkérdez, kell-e valami, akkor elmondom, de biztosan nem az 50 ezres dolgokat.

Az előírom, mit AKAROK kapni, az nem ajándék, hanem leadott rendelés. Szánalmas.

A babaváró az én fejemben amúgy egy jókedvű összejövetel a számomra fontos emberekkel, ahol ÉN vagyok a vendéglátó és eszemben sincs bármilyen ajándékot várni. Max a bulira kaját, piát vagy ha valaki tényleg ragaszkodik valami babához kapcsolódóhoz, akkor mondanám, hogy csak nagyon alap dolgok legyenek, pelenka, popsitörlő, rugdalózó mindig kell majd.

A szüleink, testvérem egyébként szerettek volna besegíteni néhány nagyobb tételben, ez megint más. Ők ajánlották fel, nem mi prezentáltuk a listát és eszünk ágában se volt megszabni, ki mennyivel járuljon hozzá, nem is tudjuk. Egy ennél távolabbi családtagnál meg ezt egyszerűen el se fogadtuk volna, nem hajléktalanok vagyunk, hogy tucatnyian jótékonykodják nekünk össze azt, amire eleve futnia kéne, ha már gyereket vállalunk.

nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
96%

Erről a listáról a karácsonyi lista jut eszembe, amit a rokon gyerekek írtak nekünk, és teszik ezt minden évben. Idén sincs 34alatt semmi a listán.

Pont olyan pofátlanság, mint ez.

Eleve ajándékot kérni..

nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt listázást maximum egy nagyszabású esküvőre gondolom helyénvalónak, ahova érkezik 50-100-nál is több vendég.

Bár én esküvőn sem vagyok híve ennek a ma divatos “MINIMUM annyi pénzt adjál, amennyibe a meghívásod került, ja meg még azért valami pluszt is”, mert ne haragudjunk, de ha én befizetem a saját költségeimet, az onnantól nem megvendégelés. Igen, drága egy esküvő, de ne a vendégeinken akarjuk már ezt behajtani, kvázi kifizettetni velük a saját rongyrázásunkat. Ha nem telik rá, nem kötelező a bazi nagy görög lagzi, összeházasodni hivatali időben nulla Ft-ba kerül, a bulira meg lehet spórolni és akár évekkel később is megtartani (nekünk is ez a tervünk). Hányingerem van, mikor házasulandó párok már eleve úgy kalkulálnak, hogy “na ennyi és ennyi az majd úgyis visszajön a vendégektől”. Nem, a nászajándék is ADHATÓ, nem pedig elvárható. Pláne nem megszabható a minimum értéke.

nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!